Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy już wymieniać rozrząd?


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Cena z kosmosu, sprawdziłbym w innym ASO :) Szkoda, ze przegapiłeś promocję na rozrząd w ASO, płaciłem około 1300zł. Co jakiś czas ta akcja jest wznawiana, ale przy tym przebiegu nie ma czasu na czekanie.

 

1300 to już kwotą do zaakceptowania jak na ASO za tę robotę. A co dokładnie obejmowała cena? Pasek, rolki i wymiana, czy też dodatkowo płyn chłodzący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Renault wypuści na rynek silnik , w którym nie trzeba będzie wymieniać rozrządu , konkurencja sprzedaje już takie auta, które mają rozrządy pracujące do końca życia silnika, tylko nie wiem jaki jest lifetime tych silników.

 

Już dawno to zrobili. Silniki TCe maja łańcuch rozrządu, podobnie 2,0 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do serwisu... w Megi 2 wymiana rozrządu co 120 tys., lub co 5 lat... koszt wymiany rozrządu wraz z pompą wody to w promocji "4+" (uwzględniający zniżkę 20%) to 1200-1300zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten silnik tylko 106 PS. Instrukcja podaje, że 160 tyś km to jest max. - jeżeli auto jeździ w trudniejszych warunkach to powinien być wcześniej - ok. 120 tyś km. Oczywiście to jest jak z olejem co 30 tyś km - w polskich warunkach te 100 tyś km to powinno być optimum. Jeżeli przejechałeś 160 tyś km to naprawdę lubisz emocje, albo masz auto służbowe... A jeśli chodzi o rozrząd na łańcuchu to w dzisiejszych czasach nic nie jest dożywotnie. Zobacz np. na grupę VAG i ich silniki TSI - rozrząd nierzadko siadał po 40 tyś km - teraz w nowych samochodach jak Golf VII na MQB wrócili do paska. Stare jak Passat B7, jetta mają jeszcze silniki z łańcuchem.

 

Dodano: 03 maj 2013 - 10:31

Dziwne z tą M2, że rozrząd tak szybko chcą wymieniać, bo jest ten sam silnik co w M3 , rozrząd dokładnie tez ten sam.

A jak zapytasz w ASO , to w M# wymiana rozrządu jest co 160 tys km.

kolego.. to nie jest ten sam silnik co w MII. Akurat rozrząd jest inny. W MIII jest już klin na wale czego w MII nie było. Tak jak kolega mówił jest to kolejna generacja - silnik przekonstruowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich forumowiczów. Odświeżam temat.

Jestem nowym forumowiczem i nowym właścicielem Megane II z 2006 r., która ma bardzo niski przebieg 65 tys. (licznik na pewno nie był przekręcony, bo znam poprzedniego właściciela i wiem, że autko prawie nie jeździło).

Mam pytanie: czy koniecznie muszę wymienić rozrząd w 8-letnim wozie, choć tak mało przejechał? Mechanicy z różnych warsztatów i w ASO powiedzieli, że wymiana co 5 lat lub kilometraż 100 tys. Czy ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację. A dokładnie 6-letni samochód (IX 2008), 72 kkm i jestem przed pierwszą wymianą rozrządu. Wymyśliłem już, że wymienię go przy okazji kolejnej zmiany oleju, która nastąpi około 75 kkm, czyli u mnie pewnie za miesiąc/dwa. Wg mnie nie ma się co zastanawiać, skoro producent zaleca te max 6 lat. Auto używane po mieście, garażowane albo nie. Zima, lato. Nie ma co ryzykować.

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!