Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy już wymieniać rozrząd?


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj tu:

http://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/76456-mixol_dlaczego_dolewamy_oleje_2t_do_ropy_pigulce.html

 

lub wujek gogle: olej 2T do diesla

 

problem znany. sporo osób dolewa, sporo nie wierzy, reszta psioczy że to XIX wiek. ja leję i prawie 100 kkm zrobiłem bez żadnego problemu ze średnim spalaniem z tych prawie 100 kkm, jak w podpisie niżej

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz, że ktoś się przyzna, że leje? :D

a jakie filtry chcesz tym zapchać? przecież to nie TAWOT tylko lej.

z renówek to szczególnie powinni lać ci, co maja 1,5 na osprzęcie DELPHI (łuszczenie łopatek pompy). ale znam kilka osób, co w ogóle nie lali i sporo kilometrów wykręcali. nie ma reguły. ja wole dmuchać na zimne.

 

P.S. poczytaj na forum o wiórkach w paliwie, filtrze, naprawie pompy i czyszczeniu układu

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem właśnie po wymianie rozrządu.

Mechanik poradził mi abym na drugi dzień sprawdził poziom wody (było jej niewiele ponad minimum) później przejechałem ok 60km i poziom wody na drugi dzień był juz poniżej minimum. Mechanik powiedział mi że to normalne bo układ musi sie do końca odpowietrzyć a poziom wody ustabilizować mam tylko dolać wody i że to jest norma i wszystko jest ok - to prawda?

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy

Nie cytuj całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

trochę się nauczyłem trochę uspokoiłem ;) - dziękuję

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda - w układzie ma być płyn, a nie woda

Skąd wiesz co ten "fachowiec" tam wlał?

Może właśnie nalał wody? Kto to wie?

Reszta się zgadza, z tym, że "fachowiec" powinien odpowietrzyć układ, a najwyraźniej tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno odpowietrzał (auto pracowało na biegu jałowym nawet jak przyszedłem ) a jest taka możliwość że układ sam się odpowietrzy w razie czego? czy bedzie mi ubywało płynu w nieskończoność? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tego mi było trzeba - mój mechanik najwyraźniej zapomniał mi o tym wspomnieć :) Też jestem po wymianie rozrządu i dolałem ok. 0,5 litra po kilkuset km. Na razie chyba wsio. Dzięki Panowie!

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat bo mam podobną sytuację.

 

Silnik 1.9dCi i przejechane 158 tyś km. Rozrząd jeszcze nie wymieniany a serwis informuje, że do 160kkm można jeździć.

No więc rekonesans po cenach i:

- w pobliskim warsztacie ok. 1000 zł za wszystko i trwałość 50kkm, gwarancja.....raczej tylko na pasek.

- w serwisie ok.2000 zł za wszystko, trwałość 160kkm i gwarancja na cały przebieg rozrządu pod warunkiem regularnych przeglądów (możliwe to?).

 

Wydaje mi się, że lepsza jest opcja wymiany w serwisie bo lepsza trwałość paska, dobrze myślę? Czy jakieś ukryte kruczki mnie czekają w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!