Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.12.2017 o 12:30, ziolo napisał:

Nie papuguj.

 

ile kosztuje oryginał? 

Może warto kupić zamiennik - http://allegro.pl/ogranicznik-drzwi-przod-renault-megane-iii-fluence-i6745333737.html?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ogranicznik-drzwi-przod-renault-megane-iii-fluence-i6745333737.html

Nie polecam tego zamiennika, niby 40 zł, na początku działa ok, drzwi się otwierają i zamykają cichutko jak w nowym oryginale, gdy na dworze wilgotniej to zaczyna się go słyszeć, mam go jakieś 4 miesiące i jak otwieram drzwi to sie wk... co tak do (cenzura) strzela, jakby drzwi miały jakiś  luz, NIE POLECAM stracona kasa, lepiej wydać 80 zł na porządny ori i wiesz, że będzie Ci służył, nie zrób tego błędu co ja, na lato wymieniam na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu sobie tak komplikujecie sprawę z ogranicznikiem.  Czy to wymiana całego za 40-80 zł czy tylko tulejek za 8 zł to tyle samo roboty. Oprócz tulejek to tam nic więcej się nie zużywa.

W maju kupiłem tulejki z tworzywa od użytkownika @samuel_83 i z czystym sumienie mogę je polecić. Drzwi naprawdę chodzą bardzo cicho i czuć charakterystyczne punkty ogranicznika. Jedyne co musiałem poprawić to rozwiercenie otworów o 0,5 mm bo były za ciasne. Wynikło to z tego, że ktoś tak podał wcześniej takie wymiary.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samego ogranicznika, a wymiana tulejek to nie jest raczej to samo - przy samych tulejkach trzeba dodatkowo wyonaczyć te elementy, a później to zonaczyć do kupy. Zatem potrzebny jest dodatkowy zestaw narzędzi :-)  Sam tak robiłem ponad rok temu i póki co jest OK. 

Natomiast kolega @gRRuby pisał, że ograniczniki do SCIII staniały i można kupić za 60 PLN (przedni) i sam się chyba skuszę, bo drugie przednie drzwi się odzywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to "wyonaczenie" i "zaonaczenie" :applause: to nie jest jakaś skomplikowana czynność i nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności i narzędzi. A ile satysfakcji i dodatkowych browarów<piwko> z zaoszczędzonych pieniędzy. W każdym bądź razie ja osobiście polecam wymianę samych tulejek dla tych co mają ciut smykałki w robótkach ręcznych.:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Tak, musisz odtegować cały boczek drzwi.

Musisz odkręcić śrubki: pod klamką, pod osłoną lusterka, dwie na dole drzwi, jedna od strony zamka.

Podważasz boczek od spodu i ciągniesz do góry (na forum kilka osób pisało, że połamało zaczepy - mi się nic nie urwało).

Musisz odkleić trochę osłony w dolnym otworze poniżej głośnika.

Wykręcasz ogranicznik i robisz regenerację. Ja dostałem instrukcję nawet od sprzedawcy z allegro użytkownik marianSQ

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!