Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpala na biegu i Brak świateł wstecznych,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) niestety muszę odwiedzić to forum znowu w sprawię pomocy dla mojej Megi II:( Tym razem dopadł mnie brak świateł wstecznych więc pewnie pomyślałem czujnik ale do tego zauważyłem że po wsadzeniu biegu wciśnieciu pedała hamulca i przycisku START/STOP rozrusznik próbuję odpalić a powinny włączyć się tylko zegary co to może być?:/ Znalazłem podobny temat w internecie ale tam okazał się padnięty komputer i samochód poszedł na części;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz odpalić samochód, to musisz mieć wciśnięty hamulec lub sprzęgło. Jeśli chcesz mieć tylko włączone zegary, to wsiadasz do samochodu wkładasz kartę do czytnika i naciskasz przycisk start/stop. Przynajmniej jest tak u mnie w meganie II phI i scenic II phII

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o już tym:) lecz jak go kupiłem były własciciel pokazał mi własnie że jak chcem włączyć zegary to wkładam jaki kolwiek bieg wciskam hamulec i wtedy start a teraz w taki sposób samochód próbuje odpalić wiadomo jak to na biegu bez sprzęgła szarpię tak jak by komputer nie rozpoznawał zapiętego biegu czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jestem Ciekaw jak to zrobił, tak jak pisałem u mnie tak jest w dwóch samochodach. Tak że nie widzę potrzeby do obaw.

 

Dodano: 09 cze 2013 - 14:24

wymień czujnik. A późnij będziemy się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisy sposób który przedstawił Ci sprzedający dotyczy włączenia zapłonu bez uruchomienia silnika. Masz wówczas między innymi załączone wspomaganie kierownicy. Same zegary i akcesoria włączasz przez naciśnięcie przycisku start bez dotykania pedałów.

To, że zapala przy włączonym biegu i brak świateł cofania świadczy o usterce czujnika przy skrzyni biegów. Ewentualnie wtyczka i kabelki przy nim. Po prostu czujnik ciągle pokazuje, że włączony jest luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten czujnik spełnia podwójną funkcję to go sprawdzę. Lecz też obawiam sie że to UCH ponieważ czytałem już o podobnym problemie i właśnie on był przyczyną;/ Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

U mnie dzisiaj również odpalił bez wciskania sprzęgła i na biegu. Wczoraj w trakcie jazdy miałem czerwony kluczy i usterkę elektroniki później w trakcie jazdy zniknął. Światła wsteczne mam. Po jakimś czasie odpalił znów bez sprzęgła że dwa razy a później już zachowywał się normalnie i nie odpalał już bez sprzęgła .Pytanie gdzie szukać przyczyny i jak się za to zabrać.

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!