Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknieta przednia szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety przytrafiła mi sie niemiła przygoda a mianowicie pękła mi przednia szyba w mojej MIII.

Co ciekawe nie ma żadngo śladu po uderzeniu wyglada wiec jakby po prostu była na nią pora.

Jako że pękniecie znajduje sie w moim polu widzenia konieczna będzie pewnie wymiana i tu powstaje pytanie jakiej marki szyby polecacie w zamian za orginalna (u mnie zamontowany jest szyba akustyczna Saint-Gobain Sekurit).

 

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przy przebiegu 75 tys. i skończonej już gwarancji w ASO nic się nie wskura. Osobiście przerabiałem pękniętą szybę przy przebiegu ok. 30-40tys. i jeszcze ważnej gwarancji i niestety RP odmówiła wymiany gwarancyjnej (kilkukrotnie). Na chwilę obecną chyba pozostaje sięgnąć do kieszeni lub skorzystać z ubezpieczenia (najlepiej jeśli jest oddzielne dla szyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tydzień po wymianie szyby czołowej w mojej MIII, która pękła w prawym dolnym rogu (uderzenie kamieniem).

Wymiana szyby w serwisie niezależnym (marki jak w pierwszym poście) kosztuje 750 zł wraz z żelem do czujnika deszczu i światła. taka sama operacja w ASO kosztuje 1960 zł plus czujnik 80 zł.

Z racji że miałem oddzielne ubezpieczenie na szybę wybrałem opcję ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem już po wymianie szyby.

Szybę wymieniłem w serwisie niezależnym w Katowicach, koszt to 780 zł.

Mam taka sama szybe jak wczesniej (z tymże jest cała a nie pęknięta) akustyczna Saint-Gobain Sekurit a jedyną różnica jest brak na niej napisu RENAULT.

 

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szybę wymieniłem również. U mnie pęknięcie powstało w skutek uderzenia głową w lusterko. Zobaczyłem gwiazdki a na następny dzień pęknięcie. Pęknięcie poruszało się w 4 kierunkach, więc ratowała mnie tylko wymiana. Mnie kosztowało to 500,00 PLN z szybą, żelem i wymianą.

post-24044-0-35246800-1380123780_thumb.jpg

post-24044-0-20832100-1380123787_thumb.jpg

post-24044-0-59325100-1380123795_thumb.jpg

post-24044-0-40004300-1380123804_thumb.jpg

post-24044-0-68804600-1380123813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mnie wymienili na gwarancji - w drugim roku. Pękła podczas zimy. ASO zmieniło na oryginalną (przy okazji uszkadzając lakier w rynienkach gdzie się montuje szybę). Dzisiaj pękła znowu... Te meganki faktycznie mają coś nie tak z naprężeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No i niestety, mnie dopadło.

Szyba pękła w górnym rogu po stronie pasażera. Dobrze, że nam dodatkowe ubezpieczenie na szyby. Czy ktoś korzystał z tej opcji w Link4 i może coś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę?

I drugie pytanie czy są jakieś szyby atermiczne/solarne do M3 na rynku (producent/kod) ?

Chętnie coś takiego bym założyć bo razem ze mną z przodu jeździ starszy syn. Fajnie by było poczuć mała ulgę od słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem się dowiadywać o szybę solarną akustyczną do Megane III i cienko to wygląda.

Człowiek od szyb był pomocny, sporo się naszukał i znalazł w Piklingtonie.

Niestety tylko teoretycznie, bo nie mógł jej zamówić, w hurtowniach była niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, z tą szyba tak jak przypuszczałem, że w praktyce takich nie ma. Jeszcze nie spotkałem M3 z charakterystycznym "zafarbem" przedniej szyby. A raczej nie wierzę aby nikt się nie skusił skoro niektórzy wymieniają już 2 raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zna ktoś godny polecenia zakład w Poznaniu? Mam pęknięcie po uderzeniu kamieniem za lusterkiem, byłem w NordGlasie - jest za blisko krawędzi i nie da się naprawić. Zaśpiewali 780 za wymianę na jakąś swoją chińszczyznę, więc no commment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jottar w Tarnowie Podgórnym jest firma MIRBA AUTO SZYBY. Wymieniali mi kiedyś szybę, szybko i fachowo. Zajmują się wymianą ale również sprzedają. Dojeżdżają do klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podam Ci warsztatu, ale postaraj się żeby założyli ci szybę saint gobain sekurit, taka jest oryginalna, tylko dodatkowo z logiem Renault. Sama szyba kosztuje w intercars 776 zł w wersji z miejscem na czujnik deszczu http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3217193218341-SG6102850203-szyba-czolowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!