Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknieta przednia szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Wsiadam dzisiaj do auto rano i wszystko ok. Po kilku godzinach wracam, żeby pojechać coś załatwić i widzę pęknięcie :( Niby nie przeszkadza, bo jest od strony pasażera, ale to zawsze źle wygląda. Pytanie takie: czy na przeglądzie nie przyczepią się do tego?

IMG_20181210_115537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciekawe, ale wg mnie źle zadane. To ciul czy się przyczepią czy nie na przeglądzie. Szyba przednia stanowi element konstrukcyjny samochodu i to pęknięcie może postępować, a przyspieszyć może to np. różnica temperatur. U mnie, po wyjechaniu z garażu podziemnego (+10 st. C) na mróz (-10 st. C), a jeszcze w aucie dogrzałem - różnica temperatur spowodowała, że na lekkim pofałdowaniu jezdni - pęknięcie (bardzo podobne) powiększyło się bardzo szybko. Szczerze pisząc, bałem się samochodem dalej jechać, bo skaza rosła w oczach. Oczywiście ludzie z czymś takim jeżdżą. Ale tu nie ma już czego komentować - jeśli masz AC, zorientuj się ile by Cie ta cała zwyżka wyniosła i montuj oryginał, ew. zamiennik bez ruszania AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejmacku to wg mnie nie tak źle. Ja co prawda wymieniałem szybę w Oplu Agila i to ładnych parę lat temu, ale w ASO Opla w Krakowie kosztowało to wówczas >1000 zł. AC na rok kosztowało za ten samochodzik ca. 400 zł, więc się opłacało tak czy siak - a zależało mi na oryginale i załatwieniu sprawy szybko i sprawnie. Tutaj, w Meganie, dochodzi sprawa tego żelu do czujnika deszczu, czyli dodatkowa robota i materiał. Niektórzy umieją także naklejkę przekleić (mi przekleili), więc w sumie - mnie te koszty nie przerażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale problem że trzeba wymienić czujniki przystosowane do szyb termiczna czy akustyczną. Bo ten czujnik nie będzie działał za dobrze i trzeba wymienić czujniki przystosowane do tych szyb i chyba w clipie trzeba przestawić. Bo komuś zachciało szyby termiczną i niestety czujnik nie działał dobrze więc musiał  nowy oryginalny o tej takiej samej parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w takie niuanse nie będę się bawić, bo szkoda mi kasy, a jeśli oryginalna strzela, to każda strzeli. Poza tym zastanawia mnie miejsce pęknięcia. Idzie od słupka pasażera do środka i lekko do góry. Nie było żadnego uderzenia, ani kamienia podczas jazdy. Czyżby auto jednak nie było bezwypadkowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie był pajączek, bardzo mały, w wewnętrznych warstwach szyby, kilka lat tak jeździłem, a pewnego dnia poleciało pęknięcie - temp., opisałem wyżej. Konstrukcja samochodu pracuje, może złożyły się niekorzystne czynniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię bdb. Jeździj i obserwuj czy się nie powiększa. Jeśli tak - trzeba robić od razu, a przynajmniej nie jeździć. Jeśli pęknięcie się nie powiększa, to pewnie możesz poczekać, aczkolwiek jak wspomniałem - konstrukcja pracuje, czasem wystarczy jedna porządna nierówność na drodze. Pomijam ryzyko mandatu jako znikome, acz możliwe (częstość kontroli).

Edytowane przez konwil
Doprecyzowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wjechałbym z taką szybą na autostradę czy ekspresówkę. Jak do końca roku planujesz tłuc się autem tylko po mieście, to pewnie możesz poczekać z wymianą, zresztą sam pewnie bym tak zrobił, również z racji natłoku świątecznych wydatków...Jedyne, co mnie by interesowało to podejście ubezpieczyciela. Mandat to mandat jest ryzyko, ale co gdyby (tfu tfu) coś się stało (kolizja). Czy przypadkiem taka szyba nie stanie się argumentem dla ubezpieczalni do odmowy wypłaty kasy, bo auto niby niesprawne.

W sumie tak teraz pomyślałem, że przy kolizji można zwalić winę na nią, pęknięcie szyby było jej efektem ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!