Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknieta przednia szyba


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Mam ubezpieczenie szyb-  w HDI Warta . Moja pękła po wjechaniu w dziurę w asfalcie po roztopach. Mam atermiczną , akustyczną,  z czujnikiem deszczu i zmierzchu oraz .... z podgrzewaniem wycieraczek.  Słyszałem że ubezpieczyciel sam kieruje do warsztatu który wymienia szybę? , czy tak jest na pewno ? Dzwoniłem do kilku firm które zajmują się wymianą szyb i nikt nie spotkał się z funkcją podgrzewania wycieraczek .  Czytałem że jeśli w warsztatach do których kieruje ubezpieczyciel nie mają takiej szyby jak w oryginale to muszą się zgodzić na ASO ? Dzwoniłem do ASO i taka szyba kosztuje 2k zł + ok. 500 zł wymiana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel  preferuje serwisy, z którymi ma podpisane umowy.

Serwis ściąga taką część jak jest założona i nie Twoja w tym głowa. Tak np. było w moim przypadku. Przeszukali pół Europy, aby zdobyć, to co uległo zniszczeniu, wprawdzie nie była to szyba.

Zapytam z ciekawości. Co mają wspólnego podgrzewane wycieraczki z wymianą szyb.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki w położeniu neutralnym spoczywają na takich kropkach/ w tym miejscu jest podgrzewana szyba - tak miałem też w Totocie Avensis/- przydatne zimą jak przymarzną do szyby. A o tym pogrzebaniu wspomniałem bo jeśli przy pękniętej szybie warsztaty współpracujące z ubezpieczycielem nie są w stanie założyć takiej szyby jaka jest zamontowana oryginalnie to muszą się zgodzić na serwis?

Obdzwoniłem punkty które są na rynku od "zawsze " i nigdy się nie spotkały z tym aby w szybie występowała taka funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dostaniesz lepszej, nawet za Twoją dopłatą różnicy ceny. Na gorszą musisz się dobrowolnie zgodzić, ale najpierw zapoznaj się z warunkami owu w tej ubezpieczalni. AC wariant ASO mówi jednoznacznie, a ubezpieczenie szyb przy OC to opcja co nie jest jednoznaczne z oryginałem. Już to przerabiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę zgłosiłem ze swojego AC bo nie mam zamiaru się z dziadami zadawać i droczyć. Jedyna opcja to kamerka w aucie która zarejestruje kamień wpadający na szybę i będziemy mieli numer auta które ten kamień " posłało". W innym przypadku bez szans na odszkodowanie a nawet jeśli już , to i tak idzie na nasze konto jako szkoda i podwyżka ubezpieczenia. no chyba że zostaje się w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym!!!!! Dobrze ktoś powiedział " ubezpieczyciele są od zbierania składek a nie od wypłaty odszkodowań". Złodzieje!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. AC i kamerkę, która zarejestrowała zdarzenie. Mało tego;  zrobiłem pogoń za użytkownikiem jadącym na oponach zimowych w sierpniu i go zatrzymałem. Wezwałem policję, która spisała protokół. Wybłagałem, żeby nie zatrzymali mi dowodu rejestracyjnego 150 km od domu. Walczyłem do końca z dwoma ubezpieczalniami. Prawnicy stwierdzili, że tylko powództwo cywilne. Zasięgnąłem porady i za wartość 2000 zł to szkoda było zachodu. Dalej odpuściłem bo z utratą czasu wyszedłbym na 0.  Taka wałka powodowałaby postój auta. W ubezpieczeniu AC nie miałem opcji warsztat ASO. Musiałem się zgodzić na taki sam produkt, ale w zamienniku. Szkoda szybowa była widoczna przez 5 lat w ubezpieczeniu, ale nie było z tego powodu podwyższenia składki. W międzyczasie zmieniałem ubezpieczalnie. Może byłyby jakieś finansowe straty przy powtórnym zdarzeniu w ciągu 5 lat - tego nie wiem.

Warto czytać owu w ubezpieczalniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jabrze napisał:

Mało tego;  zrobiłem pogoń za użytkownikiem jadącym na oponach zimowych w sierpniu i go zatrzymałem. Wezwałem policję, która spisała protokół. Wybłagałem, żeby nie zatrzymali mi dowodu rejestracyjnego 150 km od domu

A od kiedy nie można jeździć na zimówkach w sierpniu ? 

Dziwne że facet się zatrzymał a policja spisywała protokoły, bo nie miałeś żadnych podstaw żeby oskarżać innego użytkownia drogi a co najwyżej jej zarządcę za to że nie posprzątał kamieni.

 

Na szyby tylko dodatkowe ubezpieczenie, w poprzednim samochodzie miałem 5 szyb w 4 lata :). W Audi mam 14 tyś przebiegu i szyba już do wymiany. Nie ma się tym co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sarna1 napisał:

A od kiedy nie można jeździć na zimówkach w sierpniu ? 

Dziwne że facet się zatrzymał a policja spisywała protokoły, bo nie miałeś żadnych podstaw żeby oskarżać innego użytkownia drogi a co najwyżej jej zarządcę za to że nie posprzątał kamieni.

Tak - masz rację. Moja złość była tym większa, że wpuściłem ten samochód z drogi podporządkowanej wysypanej tłuczniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!