Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyposażenie bagażnika Megane Kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Na drugi dzień po wyjeździe z salonu złapałem gumę, zapas przykręciłem śrubami od alufelgi. Na zapasie nie zauważyłem innej naklejki niż ta o nieprzekraczaniu 80 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przekonanym że zapomnieli mi dać je do stalowej zapasówki, a podstawowe felgi fabrycznie odbierałem alu, podjechałem do ASO, gdzie powiedzieli mi, że mogę bez problemu zapasówkę zamontować za pomocą tych standardowych śrub, które obecnie są na moich alufelgach.

Dziwne. Mam felgi alu 16", zapas 15" stalowy i śruby do zapasu dostałem.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą konfiguracje (alu 16, zapas stalowy 15) i dodatkowych śrub nie ma ;) Może dlatego, że to Phase 3 po ostatnim liftingu z końca 2013 r. i coś zmienili?

Edytowane przez altair4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje od alusów też pasują (tu stożek i tu stożek), ale to nie znaczy, że można je bezpiecznie stosować. Generalnie śrubami pływającymi nie powinno się mocować stalówek. Nie jestem pewien, czy oprócz tego nie różnią się też długością (do stalowych są chyba odrobinę krótsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby pływające to jest patent na co innego, otwory alu i stalówki mogą się różnić kształtem powierzchni przylegania -wtedy przylgnia śruby ma kształt stożka lub ćwierć kuli, poza tym scianki felg różnią się grubością -wtedy inna długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fabryczne śruby od alu nie są pływające, a na stalowej zapasowce jest tylko naklejka z przekreśloną śrubą pływającą i zwykłą stożkową jako dobrą, nie dostałem dodatkowych śrub do zapasu.

Edytowane przez Karst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby pływające to jest patent na co innego

Wiem, zamiast adapterów na zmianę rozstawu. Ale i bez tego stosuje się do alusów śruby pływające - z jakich dokładnie względów nie wiem, ale podejrzewam, że chodzi o zmniejszenie ryzyka uszkodzenia gniazda w feldze. Kształt gniazda nie ma w Megane nic do tego - nie występują gniazda kulowe, wyłącznie stożki.

Moje fabryczne śruby od alu nie są pływające.

A to jest trochę dziwne.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne śruby pływające, mimo że taka nazwa się przyjęła.

Są to zwyczajne śruby proste z podkładką stożkową.

Klasyczne śruby pływające umożliwiają niwelację różnicy rozstawu śrub między piastą i felgą (np. felga 4x100, piasta 4x98).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!