Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kto wydłubuje kamyczki z lamelek?


Yupikayey

Rekomendowane odpowiedzi

Bez obrazy koledzy. Ale jedyne co mi przyszło na myśl na mój zdziwiony pysk:

"Co jo czytom?..."

A tak poza tym zazdroszczę czasu na takie rzeczy. Mi życie tak zaiwania, że jak bym miał spędzić popołudnie z kamyczkami.... heheheh No ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym zazdroszczę czasu na takie rzeczy. Mi życie tak zaiwania, że jak bym miał spędzić popołudnie z kamyczkami

Wiesz ile tego czasu potrzebuję??

...około 5minut na jedno zdemontowane i umyte koło. Jedno jego powolne przetoczenie przed zawieszeniem na ścianie.

Wiem za to, że guma przez 6 miesięcy nieużywanie nie odkształca się przez rozpierające ją kamyki.

To moim zdaniem gorszy efekt, jak pominięcie zalecanego, czasowego odwracania opon, by nie leżakowały przez cały czas nieużywania w tej samej pozycji. W moim przypadku odwracać nie muszę, bo całe koło wisi przykręcone do szpilki wystającej ze ściany, tak by dookoła było w powietrzu i opona niczego nie dotykała.

Czasami także w czasie tej operacji można wyłowić wbite i zeszlifowane na równo z bieżnikiem gwoździe i wkręty. Już miałem okazję taki znaleźć.

Parafrazując wpis jaki masz pod postami....

MAM DIESLA I DLATEGO WIELE CZASU NA ŻYCIE, OBSŁUGĘ DIESLA I INNE ZWIĄZANE Z NIM, ORAZ CAŁYM AUTEM SPRAWY.... :( :)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele czynności w okół samochodu, o których tu czasami czytam - wywołuje u mnie (co najmniej) zdziwienie. Wynika to zapewne z tego, że dla mnie samochód to nic nie warte urządzenie do przemieszczania się z punktu A do B - byle wygodnie, bezpiecznie, tanio. Natomiast znam parę osób, dla których (co dla mnie jest bardzo niezrozumiałe) samochód to jak członek rodziny, często na perwszym miejscu przed żona (OK - tu się zgodzę :) ) czy dziećmi hihihihihi.

W ramach żartu (bez urazy) - Gojgien - jak radzisz sobie ze znieksztłcającą niszczącą opny siłą grawitacji - jak te opony tak wiszą na tej ścianie? Po takim wiszeniu muszą mieć one kształt jaja. :( :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponie przekracza siłę grawitacji, przez co opona jest równomiernie rozpychana na całej swojej powierzchni.

Grawitacja może działać na pustą oponę, a najlepiej to widać jak powiesisz na kołku pustą dętkę, wówczas wisi jak flak. :(

To o czym piszesz jest własnie powodem zalecanego odwracania opon jeśli nie wiszą, ale leża albo stoją na regale. Wówczas pod ciężarem własnym i felgi może występować spłaszczenie opony od dołu. (odleżyna)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich zimówek zakupiłem ostatnio stojak do kół, koła umyłem, kamyki wydłubałem, wyważyłem, upuściłem powietrze do 1.8 i na stojak. Niech czekają do zimy..., aaa byłbym zapomniał jeszcze szpilki oczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!