Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie czujnika temperatury zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie.

 

Niestety mimo wyczerpujących instrukcji nie udało mi się pomyślnie zamontować czujnika temp. zewnętrznej.

 

Odkręciłem wspomniane śrubki. Zdjąłem cały plastik, niestety nie udało mi się wyjąć UCH. Plastik. Próbowałem szukać śrubek, zaczepów i nic. Męczyłem się dobre 2h z kolegą. Po tym czasie wolałem zostawić temat, bałem się że coś uszkodze. Widziałem ten plastik

thumb_hosting_zdjec_1398372453__czujnik1.png

tylko od dołu i nie udało mi się go ruszyć z miejsca. Poradzicie coś? Trzeba wysunąć? Odkręcić? Szarpnąć? Brakuje mi pomysłów.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za odświeżenie tematu.

Przy okazji przeciągania wiązki pod tempomat sprawdziłem też jak wygląda u mnie sprawa z okablowaniem pod czujnik temperatury. Mam wersję Megane II ph2 z 2008 w wersji Alize.

Właśnie sprawdziłem szpilką złącze PE1 (biała kostka) oraz PE2 (czarna kostka) i niestety nie mam wymaganych pinów.

Teraz się zastanawiam czy jest sens rozbierania reszty auta by przeciągnąć te cholerne kable... wiecie jak te kable idą do wyświetlacza i czy jest szansa na przeciągnięcie kabli bez rozbierania całego tunelu środkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak te kable idą do wyświetlacza i czy jest szansa na przeciągnięcie kabli bez rozbierania całego tunelu środkowego?

Takie "obrazki" masz w Schematach na Dwonloadzie lub szukaj w tematach na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apw911 skoro masz Alize to pytanie czy miałeś radio fabryczne z pilotem. Jeśli nie to niestety jest możliwe że nie masz kabelków do wyświetlacza i to bym najpierw sprawdził. Taki problem sugeruje sytuacja u kolegi m.platek choć to nie wyjaśniło się bo kolega poległ przy wyjmowaniu UCH :). W poście 22 masz fotkę mojej kostki do wyświetlacza więc porównaj ze swoją i jeszcze sprawdź czy wychodzą kable z UCH opisane w tym samym poście. W kwestii przeciągania kabli jak nie chcesz za dużo rozbierać możesz zdjąć tylko daszek nad zegarami, zegary, daszek z wyświetlaczem i powinno wystarczyć.

Edytowane przez kaag
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam radio fabryczne z pilotem. Kabelki chyba od kompa do wyświetlacza miałem, to tylko wyprowadziłem kabelki z komputera do czujnika. Jak dobrać się do kostki w drzwiach? Da się to jakoś w miarę bezproblemowo przeprowadzić te przewody do drzwi? W drzwiach też mam biedę bo nie mam el. lusterek ani podgrzewanych ani nawet szyb impulsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem dokładnie tę samą operację wiosną zeszłego roku, też bieda wersja jak u Ciebie ;) Kostkę, taką białą, znajdziesz jak wyciągniesz gumowy łącznik po otwarciu drzwi pasażera. Jest nie od strony drzwi, a od strony karoserii. Ja jednak po prostu ominąłem tę kostkę (nie ma pinów wolnych, trzeba je kupić i założyć). Dałem własną, taką standardową elektryczną kostkę skręcaną śrubkami przy słupku pod nogami pasażera. Jest na wszelki, jakby trzeba to było odłączyć szybko z jakichś powodów, zaizolowana i tyle. Przewód przeciągasz sobie tym gumowym łącznikiem w drzwiach, a potem w górę drzwiami do lusterka. Nie musisz ściągać boczków drzwi. Wystarczy, że wykręcisz głośnik. Otwór jest na tyle duży, że włożysz tam rękę i swobodnie wymanewrujesz kabelek do lusterka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągniesz gumowy łącznik od strony karoserii to kostka siedzi sobie na jego końcu. Problemów z dołożeniem pinów na pewno nie będzie. Ten gumowy łącznik jest na wcisk po obu stronach, delikatnie go wydłubujesz.

Edytowane przez droopy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Próbuję podłączyć czujnik temperatury i sprawdziłem że w kostce wyświetlacza jest już zajęty pin 22. W UCH mam już zajęte piny 3 i 13, więc pewnie mam już wiązkę gotową pod czujnik. Chciałbym sprawdzić czy dochodzi do drzwi. Ktoś może wie które piny w drzwiach odpowiadają za działanie czujnika temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALVEOLE.GIF SECTION.GIF CODELIA.GIF LIBLIA.GIF
1 1.4 22D STEROWANIE 2 PODNOŚNIKAMI PRZEDNIMI
2 0.5 20BK STEROWANIE SILNIKA BLOKOWANIA DRZWI PASAŻERA/ DRZWI TYLNYCH
3 0.5 20BD STEROWANIE SILNIKAMI OTWIERANIA DRZWI PASAŻER Z PRZODU/Z TYŁU
4 0.35 87G SYGNAŁ - WŁĄCZNIKA 1 POŁOŻENIE PASAŻERA
6 1.0 34E SYGNAŁ + GŁOŚNIKA PRZEDNIEGO PRAWEGO
7 1.0 34F SYGNAŁ - GŁOŚNIKA PRZEDNIEGO PRAWEGO
8 0.5 AP43 + PO ZAPŁONIE ZABEZPIECZONE BEZPIECZNIKIEM
11 2.5 MAN MASA ELEKTRYCZNA PRAWEJ BELKI DESKI ROZDZIELCZEJ
18 0.35 47C SYGNAŁ + CZUJNIKA TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ
19 0.35 47D SYGNAŁ 0 V CZUJNIKA TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ
20 1.4 22C STEROWANIE 1 PODNOŚNIKIEM PRZEDNIM

 

                                                                                                                   image.thumb.png.89ddeba9f80cdf8061e6d1f5dd46b44b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!