Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana koła pasowego wału


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.08.2018 o 22:59, Piwniczne napisał:

2. wymieniać samemu bez klucza dynamometryczny czy lepiej zostawić to mechanikowi? 

Śruba wału trzyma nie tylko koło pasowe ale też unieruchamia koło rozrządu (wprawdzie nie wiem jak w 1,9, ale w innych tak jest). Nie ma tam klina i jak podczas odkręcania zruszysz to koło, to przestawisz rozrząd. Nie mówiąc już o tym, że jak za słabo dokręcisz to po odpaleniu "rozwalisz" zawory jak koło się śliźnie.

Używanego nie bierz, już lepiej zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymieniłem koło na oryginalne.  Ma minimalne bicie promieniowe  myślę że 0.5 do 1 mm  Z tego co pamiętam to ciasno nie wchodziło i może to kwestia wyosiowania. A może to  w normie.  Proszę o odpowiedź czy wymiana wymaga jakiegoś precyzyjnego ustawiania koła, czy wchodzi bez luzów?  Poniżej zwolniony filmik tego koła.  Podkładka ewidentnie przesunięta, ale to bicie można zaobserwować na tle silnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe wału z amortyzatorem drgań wytrzymuje ok.150 -200 kkm,

Powinno być zmienione po 120 kkm wg. producenta plus nowa śruba mocująca,

Należy włączyć klimatyzację, światła, dać po garach i obserwować czy ;

  1/ pasek osprzętu;

        -  chodzi cicho?

        -  nie ma skłonności do spadania?

        -  jest wystarczająco mocno naciągnięty?
        -  czy napinacz oraz pasek nie wpadają w drgania ? ( wymiana napinacza i paska ),

  2/ koło pasowe wału chodzi równo i nie bije na boki ?

       -  czy wszystkie koła są w jednej płaszczyźnie? ( wymiana na nowe ),

       -  czy koła nie są nadmiernie wyrobione/wypracowane??

   3/ na alternatorze założone jest koło ze sprzęgłem jednokierunkowym ( 1,9 dci ) czy zwykłe koło?

        Koniecznie musi być ze sprzęgłem jednokierunkowym ze względu na duże wahania momentu obrotowego,

         Ze względu na cenę, zastępowane jest ;

          - zwykłym kołem i jest to główny powód  awarii ( awaria paska napędu powoduje awarię paska rozrządu ),

         - koło pasowe wału z amortyzatorem drgań musi być oryginał jeżeli chcesz trochę pojeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać parę wierszy wstecz 

Dnia 26.07.2015 o 09:40, Optima napisał:

Za tym kołem pasowym jest dolne koło zębate rozrządu, bez klinu i wszystko razem jest tylko dokręcone śrubą.

Gdyby był luz, posypałby się rozrząd.

 

Dnia 11.08.2018 o 12:54, mireczek01 napisał:

Nie ma tam klina i jak podczas odkręcania zruszysz to koło, to przestawisz rozrząd.

( wprawdzie nie wiem jak w 1,9, ale w innych tak jest ).

Nie mówiąc już o tym, że jak za słabo dokręcisz to po odpaleniu "rozwalisz" zawory jak koło się śliźnie.

 

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

 na alternatorze założone jest koło ze sprzęgłem jednokierunkowym ( 1,9 dci ) czy zwykłe koło?

Koniecznie musi być ze sprzęgłem jednokierunkowym ze względu na duże wahania momentu obrotowego,

Ze względu na cenę, zastępowane jest ;

  - zwykłym kołem i jest to główny powód  awarii ( awaria paska napędu powoduje awarię paska rozrządu ),

 

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!