Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z czego dokładnie zbudowany jest system ciśnienia w oponach Renault np Megane III oprócz samych czujników?

Czy da się do auta bez czujników dokupić je i zostaną wykryte bez żadnej ingerencji tzn czy antena jest wbudowana czy trzeba coś dokupić ewentualnie zmienić chodzi o Megane III 2009/2010 DV130 1,9 DCI ?????

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

SORY

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się dowiedzieć, czy da się uruchomić kontrolę ciśnienia w oponach, kupując odpowiednie czujniki ciśnienia same, bez innych elementów, bez większej ingerencji w auto.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaka jest ostateczna wersja z programowaniem czujników?

Kupiłem oryginalny komplet o oznaczeniu: 407000435R. ASO twierdzi, że należy je zaprogramować (koszt 120zł). Samochód z tego roku z hands free, więc teoretycznie zgodnie z waszymi wypowiedziami powinny zaprogramować się samoczynnie.

 

Dodano: 02 lis 2016 - 20:36

Edit.

Edytowane przez dwykurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było tak.

Kupiłem czujniki w intercarsie.

We wrześniu zawiozłem felgi, nowe opony do gumiarza.

Gumiarz mi to zmontował i mówi, że chciał się połączyć z jednym czujnikiem na próbę ale się nie dało, jego komputer nie łapie czy coś, więc gdyby były problemy, mam przyjechać na programowanie, spakowałem koła do bagażnika.

W listopadzie założyłem sobie sam pod domem i wszystko zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się zastanawiam, po co się odzywają ci, co kłamią? Po to, że chcą coś koniecznie napisać, mimo tego, że nie wiedzą co piszą? Ze złośliwości? Z nudów?

 

Logika jest jedna, ale nie Twoja więc po co się wypowiadasz? Dużo tekstu i o niczym.

 

stare czujniki kiedyś owszem, wymagały aktywacji i zakładania kolorowych gumek

Nowe już tego nie potrzebują, zakładasz na felgę, montujesz i jazda.

 

Kto ma gumki na wentylkach ma stary system. Nowy nie ma znaczenia, które koło gdzie się zamontuje. W tym sezonie oczywiście zamieniłem miejscami koła przód i tył i wszystko jest zgodnie z tą zasadą.

 

 

A po co Ci czujniki, chcesz dodatkowych problemów?

Nie każdy potrzebuje ABSu, wycieraczek i innych. Ja mam czujniki i nie mam żadnych problemów.

Edytowane przez lukas_wrocek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć? Dzięki chłopaki! Dziś byłem w ASO złożyć i zmontować koła, poprosiłem tylko o poskładanie wszystkiego i założenie. Po przejechaniu jakiegoś 1km na wyświetlaczu pojawiły się odczyty ciśnienia. Bez żadnego kodowania i podłączania do komputera ;-) 120zł w kieszeni, chyba że czujniki odczytały ciśnienie kół jadących w bagażniku... Choć nie wydaje mi się to możliwe.

 

Samochód z hands free.

 

Dodano: 08 lis 2016 - 07:39

Koła wypakowane z bagażnika, ciśnienie prawidłowo wskazywane na wyświetlaczu. Potwierdzam to co pisali koledzy, nic nie trzeba programować, samochód sam rozpoznaje czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To jeszcze ja coś zapytam znalazłem czujniki używane orginalne w idealnym stanie i rozsądnych pieniążkach do mojej m3 2016r.Po starej m2 mam lux opony 15'' chcę je użyć,felgi 15 też już namierzyłem w dobrej cenie ale moje pytanie to;czy do zamontowania tych czujników potrzebny jest specjalny rodzaj felg czy można je zamontować na zwykłe felgi które nie miały nigdy czujników?

No i w końcu jak to zamontuje na auto to aktywuje się samo po ruszeniu czy trzeba to wzbudzić kompem,zaznaczam że nie mam systemu hans fre.

Proszę o odpowiedź w temacie felg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo o tym jest opisane podają nr. kat. 407003743R  wiec takich szukam ale dać ponad 800zł za czujniki tak mi powiedzieli w ASO to trochę przesada znalazłem taką aukcję

http://allegro.pl/czujniki-cisnienia-tpms-renault-megane3-407003743r-i7014191805.html

Są też takie z gumowymi końcami ale nikt przy opisie nie podaje,że są  do megane 3. Te z linku są takie same jak posiadam teraz w alusach i własnie nie wiem czy będą się nadawały do stalówek. W obecnych wentylach nie  mogę się dopatrzeć czy mam te kolorowe gumki,jeśli ma ktoś namiar na coś innego to chętnie skorzystam oby tylko pasowały i się same ,,wbiły'' w komputer.

Dzięki a odp.w sprawie felg jedno już wiem,teraz czekam na pomoc w wyborze czujników z wentylami:-)

Zaznaczę,że na drzwiach kierowcy mam naklejkę odnośnie kolorów tych własnie gumek jak mają być zamontowane na aucie,więc trochę tym się sugeruję

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!