Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

To pytanie zasadnicze - jak rozpoznać koło, kiedy na czujniku nie ma tych kolorowych gumek? Ciekawym co na to rzekłby serwisant. Nie mam tutaj na myśli podpisywania opon kredą, bo to nie jest sposób trwały. No nic, jesteśmy mądrzejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tymi czujnikami ale mam jeden komplet zaprogramowany na letnich a kupiłem ostatnio drugi na zimówki i nic nie programowałem. Komputer w aucie po przejechaniu krótkiego odcinka odczytał sam wszystkie czujniki i pokazuje wszystko prawidłowo. Co do kolorowych gumek na wentle to można je kupić na allegro. Czasami panowie w ASO nie mają odpowiedniej wiedzy w danym temacie tylko najlepiej skasować klienta na parę stówek i w aucie nic nie zrobią a kasę wezmą. Jak z ciekawości dzwoniłem do ASO jaki jest koszt programowania czujników w kołach to cena zależnie od serwisu wahała się od 100 do 250 zł od czego to zależy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toudi777 napisał:

Komputer w aucie po przejechaniu krótkiego odcinka odczytał sam wszystkie czujniki i pokazuje wszystko prawidłowo.

A skąd pewność, że dane koło jest na swoim miejscu? U mnie również pokazuje wszystkie 4 wartości, niemniej po wyższym ciśnieniu (fizycznie z przodu - sprawdziłem) pokazywanym obecnie przez komputer w kołach tylnych - mam raczej pewność, że nie jest jak powinno być. Teoretyzując: gdybym miał ciśnienie takie samo w każdym kole, wskazania miałbym wszędzie podobne, nie mając kompletnie pewności, że wskazane są odpowiednie koła... W zasadzie to i teraz nie mam - a może lewe jest prawej i na odwrót. HGW.

 

Dla mnie to paranoja, bo z różnych informacji tutaj wynikały różne wnioski, niemniej na przód wysuwał się jeden - takie czujniki (bez gumek, bez miejsca na gumki), w takim aucie (ostatnie m-ce prod. Megane III) powinny się zlokalizować same (gdzieś tu padło, że w nadkolach są anteny...). Lipa Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są gumki na zaworkach i naklejka na drzwiach które koło gdzie z odpowiednim kolorem na orginalnych letnich kołach,takie same kpl.czujników z gumkami kupiłem zmontowałem koła założyłem na auto i nie wczytały się,serwisant twierdzi,że każdy czujnik powinien być przyuczony do samochodu.Mam kolorowe gumki i dodatkowo markerem opisane koła więc nie ma opcji bym zamienił przód z tyłem,lub lewe z prawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz wtedy opony z felg i zmieniasz jak chcesz ważne by felga trafiła na daną oś.

To takie udogodnienie od producenta:-)

 

Do kolegi konwil ;wychodzi na to że te czujniki które się programują same podtrzymują jedynie w pamięci kompa poprzednie koła?bo tak wynika z tego skoro mówisz o ciśnieniu wyższym z przodu a na desce wyższym z tyłu!zrób test upuść z któregoś koła powietrze np.do 1 atm. przejedź się i zobacz co pokaże wyświetlacz i czy zostanie wyrzucony komunikat na deskę o niskim ciśnieniu.Jeśli tak to komp ma komunikację z czujnikami jeśli nie to jest tak jak ja myślę wyżej.

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

Jeśli tak to komp ma komunikację z czujnikami (...)

Komunikacja jest :arrow: zerowałem/resetowałem je już kilka razy podczas jazdy - przytrzymanie przycisku góra lub dół z boku prawej manetki - pojawia się wówczas komunikat "trwa pomiar ciśnienia" (mniej więcej) i po chwili pojawia się rzeczywiste ciśnienie, zgodnie z miejscem przypisania czujnika, a nie jego rzeczywistym umiejscowieniem. Tak sądzę na teraz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

wczoraj byłem na adaptacji drugich czujników w aso łódź cena 140zł, stwierdzili ze przy każdej zmianie kompletu trzeba adoptować. Wymiana kół z wyważeniem i adaptacją u nich koszt 110zł czy nie jest to chore. Myślę ze nie mówią prawdy sprawdzę w innym aso. Czujniki kupiłem po 110zł na czesciauto24 przysłali z Niemiac.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to jak ktoś ma 2 komplety kół ( opony letnie i zimowe) , to jak chce je zmieniać  to musi jechać na adaptowanie czujników?

Ja właśnie się przymierzałem do kupna drugiego kompletu felg z czujnikami.

A może da się w ogóle wyłączyć te pomiary ciśnienia, żeby żadnych komunikatów nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kacper dobrze zrozumiałeś, tak twierdzi serwis Jaszpol,  wyłączyć można mi chodzi o automatyczną adaptację przy zmianie kompletu kół z czujnikami.

Kolega TheOktik proszę o komentarz.

XXX

XXX

XXX

XXX

XXX

XXX

XXX razy 40 (resztę wykasowałem)

Enter się zaciął czy co!!

lapka2.gif

REGULAMIN

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER, co w efekcie powoduje niepotrzebne wydłużenie postu. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum: jak zrozumiałem z nw. tematu jest tak, że jeśli ktoś posiada w aucie system Hands Free, to czujniki faktycznie się programują same, a jeśli ktoś go nie ma - jak ja - to czujniki są zaprogramowane w konkretnych miejscach :?:

 

Źródło:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!