Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa komplety czujników i jeden tylko zaprogramowany. Drugi komplet na zimówkach sam się zaprogramował po przejechaniu krótkiego odcinka ale auto ma Hands Free.

Jak dzwoniłem do ASO w Łodzi to panowie powiedzieli 200zł za zaprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie w moim aucie bez Hands Free z nowymi czujnikami musiałem jechać do aso w łódzi nie zaprogramowały się, też mówili 200 wzieli 140.

toudi777 masz z głowy i tak myślałem ze będzie u mnie aso twierdzi inaczej , zobaczymy przy zmianie na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedzieli w Krakowie 150 zł (programowanie), ale oczywiście może być więcej, bo muszą zobaczyć te czujniki itp., także tego... :-) A tak BTW - przełożenie kół z przodu na tył? Jedyne 80 zł :-) No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbował ktoś wyłączyć te czujniki i mu się udało? W ASO twierdzą że nie mogą. Byłem u 3 ekspertów i żaden nie potrafił wyłączyć czujników (jeżdżę na zimówkach, na których nie mam czujników i ciągle świeci mi się kluczyk...). Znacie jakiegoś eksperta na Śląsku który by sobie z tym poradził? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 19:55, DzikSk napisał:

Próbował ktoś wyłączyć te czujniki i mu się udało? W ASO twierdzą że nie mogą. Byłem u 3 ekspertów i żaden nie potrafił wyłączyć czujników (jeżdżę na zimówkach, na których nie mam czujników i ciągle świeci mi się kluczyk...). Znacie jakiegoś eksperta na Śląsku który by sobie z tym poradził? 

 

Odezwij się do mnie na PW.Wyłączę czujniki :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki włączyłem w Megane III bez HF auto z przełomu 2009/2010. Co do wyłączenia to bez problemu to robiłem w autach z HF , jak widać bez HF też więc działa to w dwie strony czyli da się i włączyć i wyłączyć funkcję TPMS. Pisałem jakiś czas temu do Renault Polska w tej sprawie i odpowiedz była że w moim aucie nie da się ich zaprogramować, więc chyba się mylą bo jak widać mi się udało.

Megane III (2).jpg

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie,jesienią maglowałem temat czujników kół kupiłem felgi,czujniki niestety nie zadziałały same więc w aso  mi je włączyli.Dzisiaj wrzuciłem letnie koła orginalne z czujnikami i jestem wk......y bo nie czyta ich po przejechaniu około 1km dalej są kreski --- pewnie po dłużej jeździe wywali błąd.Gość z aso coś mi wspominał że gdyby był problem to mam podjechać,bez sensu po to sobie kupiłem drugi kpl. żeby nie czapokować się po serwisach . Czyli fakt jest taki że co sezon muszę jeździć na przełączanie,czy oni coś zbabral?No i zaznaczę że nie mam HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla mnie niezwykle istotna, gdyż też się zastanawiam nad drugim kompletem felg. Byłoby to fatalne, jeśli jest tak jak obawia się @ROBRAT, ale wszystko jest możliwe. Niemniej, może coś spieprzyli w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie Panowie... może to HF jest tak istotne? Cholera wie. Ja mam dwa komplety kół i przy przejściu z lata na zimę tak jak pisałem czujniki same wskoczyły na swoje miejsca. Za jakiś czas kolejna zmiana i pewnie z rotacją przód/tył więc dam wtedy znać co i jak się zakodowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet raczej będzie dobrze - ja logicznie dedukując widzę związek z HF. Przeciwnie do ASO, które przy próbie dopytania - oczywiście poza nie widzeniem związku - mało wiedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do aso gość kazał zrobić dłuższą jazdę testową,powinny się połączyć jeśli wcześniej były przypisane do auta jutro się kulnę gdzieś dalej i zobaczę co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że w kompie nie ma miejsca na zaprogramowanie 2 kompletów czujników. Tak jest na przykład w moim służbowym Aurisie 2015 dlatego letnie mam zaprogramowane, a zimą jeżdżę z pomarańczową kontrolką na desce (szkoda kosztów, drogi i czasu na programowanie co sezon w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!