Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wygłuszenie maski przy 1.6 101km


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem megankę III używaną z 2009r, pod maską nie znalazłem jednak maty wygłuszającej. Czy to normalne w mojej wersji silnikowej? Czy też jednak mata powinna tam być?

Z góry dziękuję za odp.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Rozumiem. Ale mogę sobie je dokupić ? Nie wpłynie to negatywnie na pracę silnika ( przegrzewanie itd? ) ? Chodzi mi głównie o to, że przy zamykaniu klapy jest niezbyt przyjemny metaliczny pogłos, ta mata pewnie by to poprawiła.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy :) Renault różne kwiatki robi ale to nie era Poloneza czy Malucha.

Wygłuszenie nigdy nie było opcją za dopłatą. Możesz normalnie zakupić w Aso jako część zamienna.

Jedne mają inne nie. Przeważnie montowali do diesli i tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygłuszenie można kupić w Renault Warszawa:

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=4552994

 

Zapytałem o dostępność i taką dostałem odpowiedź:

 

Wygłuszenie maski w samochodzie Megane III kosztuje 282,83 zł brutto

Wygłuszenie jest montowane za pomocą spinek ok 8 szt – 3,52 zł za 1 szt

 

Wygłuszenie jest na zamówienie, czas realizacji zamówienia 2-3 dni

 

Na allegro używki od wątpliwej reputacji handlarzy złomem kosztują około 200-250 zł. Ja zamawiam oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M3 również nie posiadała wygłuszenia maski.Swoje kupiłem od sprzedawcy elementów karoserii za 150 zł a spinki mocujące w ASO. Wygłuszenie wydawało się jakieś cienkie więc dla pewności podkleiłem je od spodu warstwą gąbki butylowej 4mm.Z doklejoną gąbką zmieściło się bez problemu w miejscu przeznaczonym przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma ciśnienia czasu to warto polować na allegro. Czasami się pojawiają wygłuszenia za 100-120 zł, tylko warto obejrzeć zdjęcia czy np. nie są porwane przy spinkach mocujących, albo inaczej uszkodzone. Niestety jest to towar chodliwy i bardzo szybko się sprzedaje za taką cenę.

Mi się udało wyrwać za 80 zł, ale po przyjściu okazało się, że od wewnętrznej strony wygłuszenie było dość mocno zaolejone. Nie rozumiem czemu od wewnętrznej, a nie zewnętrznej i skąd w ogóle tam się mógł wziąć olej. Wytarłem ile się dało i teraz leży na strychu czekając na montaż jak będę miał wenę i kupię spinki (One kosztują prawie 30 zł? Zdzierstwo!)

Edytowane przez altair4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem na allegro. Gość chciał 150 zł - wytargałem od niego za 120 zł z przesyłką. Oczywiście jest to wygłuszenie od diesla, bo do benzyniaków nie dają Pasuje idealnie). Jeżeli chodzi o głośność w kabinie to z tą matą jest wyraźnie ciszej (różnica najbardziej odczuwalna na wysokich obrotach) no i teoretycznie silnik wolniej się wystudza (dobre zimą). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Allegro handlarze się wycwanili i wyceniają te wygłuszki na 250pln (używane). Nowa w ASO kosztuje 280pln - mi zrabatowali nieco. Policzyli za 5 spinek do montażu jak za zboże (prawie 4 pln sztuka). Całość z montażem wyniosła 275 pln. Może da się upolować taniej albo wytargować.

Jeżeli chodzi o zmniejszenie hałasu to nie słyszę jakiejś wielkiej różnicy. Natomiast to był tylko 1 z celów wygłuszki - zamierzam zagazować auto i wygłuszka ma służyć tak jak w dieslu do ocieplania.

 

Jakby co to numer części to: 658400006R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Rada: piszcie do ludzi którzy na allegro(olx) sprzedają części do diesli- mi w ten sposób, po miesiącu pisania do każdego, co sprzedaje diesla na części(lub same części), udało się kupić za 50zł wygłuszenie w dobrym stanie (10zł za spinki+15zl za przesyłkę)

Pzdro.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!