Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam dywaniki gumowe w firmy Polgum -

Kupiłem dywaniki tej firmy (POL-GUM) na wiosnę, tak śmierdzą że nie można ich założyć do auta. Leżały od wiosny w garażu, założyłem teraz ponownie i szybko wyjąłem z auta, nadal gryzący smród. Nie polecam nikomu, wyrzucone pieniądze. Chyba, że to jest inna firma.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze śmierdzącymi dywanikami. Całe lato i jesień zeszłego roku wisiały na balkonie aby pozbyć się smrodu gumy. Dopiero zimą nadawały się do włożenia do samochodu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem oryginały i kupiłem te czeskie Rigumy, ładnie leżą, od spodu mają kolce, dodatkowych nie montowałem, uważam warte zakupu.

Z Rezawu mam bagażnik, ta ich guma jest jakaś cienka, taka plastikowa, kształtem jest ok, ale do przodu bym tego nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam oryginały - pisałem o nich w tym poście wcześniej - z megane II. Te z przodu wymagają małego przycięcia. Dywanik pasażera trochę jest niedopasowany, ale da się przeżyć. Tylne pasują bez modyfikacji. Najważniejsze, że szczelnie zakrywają podłogę, nie śmierdzą, są trwałe i estetyczne. Mam je już 10. rok (jeszcze z megane II) i jestem nadzwyczaj zadowolony. To jeśli chodzi o dywaniki gumowe - nr 7711229928. Zmieniłem zdanie również odnośnie dywaników welurowych z megane II. Kupiłem specjalnie do megane III i też są super. Tylne pasują i zakrywają całość podłogi. Lewy przedni został obecnie trochę zmodyfikowany i ma rzepy z gniazdem wciskowym. Prawe gniazdo pasuje do prawego zatrzasku, a lewe przykleja się na pokrywkę schowka w podłodze i jest idealnie. Trochę słabo jeśli chodzi podłogę przednią prawą - słabo zakrywa, ale ujdzie. No i są beżowe, a nie tylko ciemno szare. Ich nr to 7711229386. Są dość drogie, ale wg mnie warte swojej ceny. Jak ktoś lubi oryginały to zdecydowanie lepsze niż te obecne przeznaczone do megane III. Ich jakość, wygląd, praktyczność i przydatność o kilka klas lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dywanów rigum, mają wcięcia na ori mocowania ale szczerze mówiąc są tak dokładnie dopasowane i tak trzymają się wykładziny że nie ma potrzeby dodatkowego mocowania ich.

Edytowane przez kambastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę później ,póki co masz link,to dokładnie takie. Od razu zaznaczam że jak ktoś oczekuje rantu niewiadoma jakiego żeby wiadro wody wlać to nie w rigumach. W rigumach jest centymetr może lekko ponad. Ale jakość wykonania i dopasowanie są naprawdę na najwyższym poziomie. Waliły trochę gumą ale noc w garażu po wypakowaniu z folii i po włożeniu ich do auta nie było już nic czuć.

 

oj, linka nie dałem http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-rigum-renault-megane-po-2009-i5734478337.html

Edytowane przez kambastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dywaniki tej firmy (POL-GUM) na wiosnę, tak śmierdzą że nie można ich założyć do auta. Leżały od wiosny w garażu, założyłem teraz ponownie i szybko wyjąłem z auta, nadal gryzący smród. Nie polecam nikomu, wyrzucone pieniądze. Chyba, że to jest inna firma.

 

Nie podzielam opinii :) Wystarczyło dzień przed założeniem, albo najlepiej na 48h przed, wystawić dywaniki na balkon/taras/trawnik - oczywiście o ile ktoś ma taką możliwość. Tak jak pisałem poprzednio, kupowałem dywaniki tej firmy już kilkukrotnie (do rożnych aut) i zawsze wystawiałem "na powietrze" przed założeniem. Oczywiście delikatnie przez kilka dni jeszcze w aucie było czuć, ale to na pewno lżejszy zapach jaki pojawiłby się, gdyby zaraz po zakupie umieścić w środku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te Rigumy na zdjęciach wyglądają dobrze. Już gdzieś pisałem o oryginałach które mam - brak rantu oraz mała elastyczność powodują, że wysypanie poza samochód zanieczyszczeń nie jest proste. Rantu wielkiego nie potrzebuje bo raczej na bieżąco wylewam ewentualną wodę, nie czekając aż się jej zbyt dużo uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem na allegro różne oferty i już miałem kupić Rigumy, ale znalazłem całkiem inne dywaniki, jakich jeszcze nikt tu chyba nie pokazywał.

Zdecydowałem się iść w nieznane i kupiłem dywaniki z dumnym napisem made in Russian Federation (sam się zdziwiłem).

Okazało się, że dywaniki są bardzo dobrze wykonane i faktycznie nie śmierdzą.

Spasowanie dywaników jest bardzo dobre, szczelnie zakrywają podłogę i mają wysoki rant.

To są chyba jedyne dywaniki do Megane III, które zakrywają podpórkę pod lewą stopę, na dodatek są poprawnie wyprofilowane.

Prawy tylny dywanik ma zintegrowaną gumę przykrywającą tunel, więc cały tył jest szczelnie okryty.

Jedynie niedopatrzenie, to mocowanie jednego klipsa do przytrzymywania dywanika, powinno być na środku, a jest z lewej strony.

post-7001-0-82000900-1448102894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie, ale świetnie spasowane i nie śmierdzą :)

W chwili obecnej chyba tylko jedna firma je sprzedaje.

Cena wydaje mi się dość atrakcyjna.

http://allegro.pl/renault-megane-iii-od-2008-dywaniki-gumowe-korytka-i5707103358.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dywaniki , jak się przyjrzałem , to są od czego adoptowane.

Ten lewy zatrzask nie pasuje, i pod pedałem ( nie ubliżając nikomu) gazu nie ma tego dywanika.

Ogólnie mogą być, tylko cena jak dla mnie nie jest taka atrakcyjna, bo jednak nie są idealne.

Dobrze by było , jak by można było kopic sam komplet na przód , albo tylko pojedynczy dywanik ( tylko dla kierowcy).

Idealne dla mnie ( mojej obecnej żony) były by takie, co by miały wzmocnienie pod piętą prawej nogi, bo jak kobiety jeżdżą w szpilkach, to szybko tam dziury robią. Ta osłona na lewy "podnóżek" chyba nie jest taka istotna, bo w M3 jest ten słupek osłonięty już jakimś tworzywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!