Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post wiec na wstępie witam wszystkich forumowiczów. Mam do wymiany gumy (tuleje) w wahaczach przednich, i tu moje pytanie: czy te gumy są wymienne, czy może trzeba wymienić kompletne wahacze? Co lepiej się opłaca, wahacz kosztuje ok.250zł, a samych gum na allegro do megane III nie mogłem znaleźć... Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Gumy - silentblocki. Tuleje gumowo - metalowe. W tym modelu nie ma sensu się z tym bawić. Dobry sworzeń i tuleje (Lemforder) kosztują 80% oryginalnego wahacza i więcej niż zamiennik. A roboty przy wymianie samych tuleji i sworznia jest więcej (drożej) niż przy wymianie wahacza - można spokojnie samemu zrobić. Na allegro widziałem oryginalne wahacze Renault za 280 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w ubiegłym tygodniu wymieniałem po jednej tulei w wahaczach przednich oraz łącznik stabilizatora - lewy przód. Części i robocizna po stronie warsztatu. Tuleje 2 szt - 60,00 zł. łącznik stabilizatora - 60,00 zł.Zbieżność - 80,00 zł. Wymiana świec zapłonowych - 40,00 zł. Cały proces klimatyzacji - 100,00 zł. Robocizna - 220,00 zł. Całość - 560,00 zł. Jeżeli trzeba wymienić obydwie tuleje i sworzeń wahacza, to wtedy warto wymienić kompletny wahacz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Wymiana gum lub wahacza przedniego
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, przy podniesionym aucie widać  na gumie tulei pęknięcia, luzów na szarpaku nie widać. Nie wiem czy czas to wymienić, czy jest uosodosobniony przypadek. Czy może zauważyliscie coś takiego u siebie 

IMG_20190226_094418.jpg

IMG_20190226_094404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!