Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik ekonomicznej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie się da, ale wtedy będziesz pisał jak to wyłączyć.

Ten wskaźnik każe zmieniać biegi jeszcze przed osiągnięciem 2000 obr/min.

Auto wtedy nie chce jechać.

Wszystko zależy od głębokości wciśnięcia pedału "gazu".

Przy delikatnym operowaniu "gazem" to i potrafi poniżej 1500 obr/min zalecać biegi zmieniać.

Gadżet jest to jest, jak nie ma, żal niewielki. Ogólnie rzecz zbędna. Nigdy nie korzystam z jego zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT miałem ten wskaźnik i działał na dwa sposoby, albo tanio albo szybko. Jak się powoli dodawało gazu to zalecał zmianę biegu na wyższy przy niskich obrotach. Przy przeciąganiu na biegu wskazywał optymalne obroty do zmiany, żeby pojechać szybciej.

Przy stosowaniu się do tych wskazówek auto potrafiło mało spalić, ale w mim odczuciu znacznie mocniej się męczyło i nie dawało frajdy z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Czy da się uruchomić tą funkcję (zaznaczona strzałką na zdjęciu) w Megane III Grandtour 1.9 dCi z 2009 roku?

 

post-86698-0-90076400-1450564341_thumb.jpg

 

Jeśli chcesz szybko załatwić koło dwumasowe oraz turbinę korzystaj z podpowiedzi tego wskaźnika. Ustawiczna jazda poniżej 1500 RPM lub co gorsza przyspieszanie to proszenie się o kłopoty.

 

Phil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami te podpowiedzi są bez sensu.

Jadę jednostajnie pod lekkie wzniesienie na 4 biegu i mam sugestię, żeby redukować po czym (bez żadnego wciskania gazu, spalanie chwilowe takie samo więc obciążenie się nie zmieniło) od razu sugestia, żeby wrzucić 5.

 

Jak dla mnie to zbędny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pożyteczny, czy zbędny gadżet. Miałem z nim do czynienia tylko raz przez dwa tygodnie w samochodzie zastępczym (Auris z silnikiem diesla). Pierwszy raz prowadziłem samochód z silnikiem diesla i w dodatku z takim patentem, więc obserwowałem z ciekawości jego sugestie. Co mnie w pewnym sensie zaskoczyło, że sugestie prawie w 100% pokrywały się z moimi decyzjami zmiany biegów. Drugie zaskoczenie nastąpiło przy rozliczeniu paliwa przy zwrocie samochodu - spalanie wyszło 4.57 l/100, co w przeliczeniu na złotówki, było porównywalne ze spalaniem corolli na gazie - oczywiście przy ówczesnej relacji cen gazu , benzyny i oleju napędowego.

Więc gdyby to tak miało działać, to uważam że taki gadżet może być pomocny u początkujących kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jechać na wzniesieniu jednostajnie nie wciskając przy tym mocniej pedału gazu :)

Da się. Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy, że się nie da. Czyli jakbyś miał nieskończoną górkę to byś się zatrzymał bo nie byłoby jak mocniej przyciskać gazu?

 

Powtarzam: jadę jednostajnie pod w miarę równe wzniesienie, obroty są stałe, prędkość też, spalanie chwilowe też (mam progressbara więc co do dziesiątych części litra nie jestem pewien). Strzałka przeskakuje z dołu na górę nawet na ułamek sekundy nie zatrzymując się na obecnym biegu. Nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbyś miał nieskończoną górkę to byś się zatrzymał bo nie byłoby jak mocniej przyciskać gazu?

 

Od tego jest właśnie skrzynia biegów w samochodzie, żebyś mógł ten gaz mocniej wciskać ;) Ale dobra, mniejsza z tym może się na wzajem nie rozumiemy do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!