Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.4 TCE - proszę o opinię


zaboleqqq

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim to trudno znaleźć auto krajowe, co strasznie mnie irytowało jak w ostatnich 2 miesiącach szukałem dla siebie innego samochodu. Początkowo miało być Grande Punto i osobiście obejrzałem ich mnóstwo w swoim województwie, nie znalazłem ani jednego nietłuczonego :/ przerażające. Spawane podłużnice, słupki przednie albo tylne w ogóle nie trzymające się obrysu samochodu, wymyte silniki. Nie spodziewałem się, że auto będzie tak trudno kupić. Z jednej strony trudno sprzedać bo tyle tego na rynku, a z drugiej jak się przyjrzy co jest na rynku to w sumie nie ma co się dziwić. Ostatecznie kupiłem Megane II, heh, ale byłem już strasznie zmęczony tym całym szukaniem, oby pojeździło ze mną jak najdłużej bo aż mnie ciary przechodzą na myśl kolejnych zakupów :P

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to trudno znaleźć auto krajowe,

Aut krajowych jest pełno, ale są w większości gorzej wyposażone i droższe od tych niby nie bitych nafaszerowanych bajerami pojazdów z za zachodniej granicy.

W Polsce niestety jeszcze panuje taka moda, że jak można kupić dobre krajowe auto gorzej wyposażone za "X" złotych to Polak woli iść do komisu i kupić za tą kasę szrot tylko dlatego, że ma nawigację, skórzaną tapicerkę i inne pierdoły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety 1.4 TCE to więcej niż 30k. Rozglądałem się u naszych zachodnich sąsiadów i jednak te 33k trza mieć, do tego akcyza, ubezpieczenie i inne pierdoły i wychodzi sporo. Niby 1.6 110KM nie jest złe ale kusi coś mocniejszego.

Poszukałem nowych ogłoszeń i np znalazłem coś takiego:

http://olx.pl/oferta/renault-megane-piekna-zadbana-1-4-tce-quot-dynamique-quot-zobacz-sam-CID5-IDg6z3b.html#7b0410cb69

 

Nie wiem jednak gdzie tkwi haczyk - przeglądam portale zagraniczne i poniżej 30k (bez opłat oczywiście) na 1.4 TCE nie ma szans. Ludzie każą szukać okazji ale chyba okazje się po prostu nie zdarzają...

 

Drugie ogłoszenie też zabawne bo koleś przedstawia się jako osoba prywatna a dalej piszę o możliwej ofercie kredytowania :bash:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6257196284#ec01f288ab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie ogłoszenie to raczej auto od osoby prywatnej sprzedawane przez handlarza. Oferta jest nieźle udokumentowana zdjęciowo ale czujność wzmożona, bo nic nie stuka nic nie puka. Sprzedający chociaż nie ściemnia ze spalaniem. Z silnikiem 1.6 nie kupuj to przeżytek, chyba, że chcesz założyć lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :!:

Akurat Bambergu nie ma w tym artykule który podlinkowałeś. Nie udało mi się też znaleźć info, że ta rzeka tam wylała. Poza tym auto i tak miałbym sprawdzane przez Autotesto bo nie mam czasu sam jeździć i szukać no i obecne auto na to nie pozwala.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nr.2; Handlarz,chamowaty ,klnie jak szewc, nic nie mówi o konkretach,tylko w kółko powtarza ,że przebieg aktualny .Nic nie wie o przeglądach olejowych i oleju .Pakujesz się człowieku na Wielką Minę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem taką http://www.aukcjoner.pl/gallery/022356932-2.html#I2 GT line. Na gotowo wyszła 30 000, żadnych niespodzianek po zakupie. Prawdziwy potwierdzony przebieg 100 000. Fura igła, świetnie się zbiera, super wyposażenie i wygląd. Dla porównania kumpel kupił grand scenica 2,0 benz. niby 10KM więcej ale nie rwie tak jak moja. Wolałem kupić bity i sam go zrobić niż oglądać zlepy.

PS. Trafiłem na nią przypadkiem dla sportu przeglądając Allegro bo wcale nie zamierzałem zmieniać samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek może nieadekwatny, bo szukałem Megane 1 za małą kasę, ale ... Około 4 tygodni szukania w okolicy do 100km, a w momentach desperacji nawet do 200. Kilka aut obejrzałem, głównie sprowadzonych, w cenie około 4000-5000zł. Do każdego egzemplarza można było się przyczepić, bo coś go bolało. I co ... w końcu znalazłem Megane 1 z polskiego salonu, od prywatnego właściciela, sprawna, nie bita, z org. przebiegiem 180kkm. A do tego 15 min drogi od domu i za 3500zł :) Da się, ale trzeba cierpliwie i ciągle przeglądać ogłoszenia.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!