Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 tce 115 KM olej silnikowy LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W-40


baggick

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

Jest sens zmieniać na  coś z valvoline , liqui moly , castrol? oczywiście z zachowaniem RN 700/710.

 

Zmień na VALVOLINE SynPower 5W40, a będzie pan i silnik zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym oleju myślałem.Samochód jest jeszcze na przedłużonej gwarancji i przegląd będzie robiony w aso na zakupionych we własnym zakresie materiałach,większość orginalne jedynie olej chcę zmienić,chyba nie będą furczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Furczeć" nie będą, wleją co przywieziesz.

Zawsze, cały materiał na przeglądy dostarczam własny. Przeważnie oryginalne z logiem producenta auta, zależy czy mam akurat dostępne na półce.

Ale, na gwarancji, przy tym silniku, brałbym olej i filtr olejowy ze stacji gdzie robisz przegląd.  Jak wiesz są problemy tym silnikiem.

 

 

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

... przecież to nie żaden wymagający silnik :) nie kręci się nie wiadomo do jak wysokich obrotów, nie jeździ się nim sportowo...

Z taką opinią byłbym ostrożny.

Silnik niewielkiej pojemności, osiągający duży moment już od niskich obrotów, turbina...

Robrat, leję Elfa, zgodnie z zaleceniem producenta silnika. Z opinii i własnych doświadczeń, motor 1200 zużywa go najmniej.

Uważam, że Elf jest na takim samym poziomie jakościowy jak inne popularne oleje innych marek. 

Oleje Valvoline, Liqui Moly, Motul, Millers, itp to naprawdę sprzedaje się w śladowych ilościach. 

Są to oleje wysokiej jakości, nie zaszkodzą, czy jest sens je stosować? 

Ja uważam, że nie. Auto to nie moje hobby, z autem się nie żenię. Jakieś wymierne korzyści pewnie pojawią się może, po wielu latach eksploatacji, pewnie u trzeciego lub czwartego właściciela. Zalecany Elf, całkowicie wystarczy.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lelupi napisał:

Są to oleje wysokiej jakości, nie zaszkodzą, czy jest sens je stosować? 

 

Z olejami, analogicznie jest jak z autami;

 - dopóki nie przejedziesz się autem wyższej klasy, to wydaje Ci się, że masz auto super.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej proszę, całe moje życie zawodowe to motoryzacja, ostatnie kilkanaście lat to hurtownia motoryzacyjna dużej sieci. 

Dlatego moje podejście do tematu jest trochę inne, bardziej pragmatyczne.

To tylko kwestia co wybiorę z własnej półki.

Na Specolu, Fanfaro, floty robią setki tysięcy kilometrów i nikt nie dywaguje problemu marki oleju.

Edytowane przez Lelupi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja kończy się za rok we wrześniu.Teraz robię w aso,żeby podtrzymać ten rok gwarancji,przez ten rok mocno będę się zastanawiał czy nie zmienić auta tylko jeszcze nie wiem w jaką markę wchodzić i jaki motor.Obserwuje różne fora i naprawdę ciężko jest się zdecydować,to co piszą o małych pojemnościach z turbo w benzynie...

Rocznie robię do 15kkm i zastanawiam się czy nie brać sprawdzonej konstrukcji diesla nowego lub jak obecna megane max rocznego i spać spokojnie...dbam o auta ale niektórych problemów nie można przewidzieć.

Co do obecnej jednostki nie mam zastrzeżeń jestem świadomy jakie może sprawić problemy i koszty rozrząd...bo chyba jedynie to jest wielką niewiadomą tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wszyscy koledzy mają po części rację. Kolega Lelupi bardzo dobrze pisze. Oleje Specol to bardzo dobre oleje specyfikacją przewyższają lub mają taką samą ja valvo czy liquimoly a kosztują połowę mniej. Mój brat peugeotem HDi jeździł na oleju orlenowskim 5w30 i co? I nic ma najechane ponad 300tys żadnej awarii. A olej tani jak barszcz. Andrzej 2010 napisałeś że czujesz różnicę na droższych olejach tylko pogratulować bo ja też przerabiam któreśnaste auto w życiu do tego jestem kierowcą zawodowym w transp. międzynarodowym jeździłem na różnych olejach ale różnicy nie widzę między liquimoly a np valvo jedyne to że po przesiadce na valvo zostaje mi ponad 100zł na samym oleju. Po przejechaniu łącznie dużym i małym ponad 2 milionów kilometrów uważam że to czysty marketing i nie ma sensu przepłacać. Żeby to sprawdzić trzeba by dwa różne oleje stosować w dwóch tych samych silnikach i wtedy można by porównać chociaż na wynik ma wiele czynników od warunków jazdy przez umiejętności. Także w większości to efekt placebo. Zapłaciłem 2 razy tyle to na pewno jest lepiej. Nie wieżę też że jak ktoś przesiadł się z oleju marki x na inną o tej samej specyfikacji to mniej mu pali oleju. Czegoś takiego nie ma chyba że oleje są z dodatkami typu dwusuarczek molibdenu itp ale to zawsze oleje wzbogacone o coś tam. Większe znaczenie ma użytkowanie i ciężar nogi kierującego oczywiście w sprawnym aucie a nie w strychninie co rzyga olejem po silniku i z tłumika. Najważniejsze to czytać etykiety i nie przepłacać. Słyszę jak to oleje z zachodu są dużo lepsze niż nasze tzn. marka dajmy na to xxx z Niemiec jest lepsza niż ta sama w Polsce. Sam woziłem oleje renomowanych firm na zachód nawet do Hiszpanii a produkowane są w Polsce. Woziłem też akumulatory na zachód na ostatniej palecie kładli etykiety do naklejania i to 2 uznanych firm a produkowane u nas więc różnic się będą tylko naklejką ta to firma x a ta y a produkowane są u Kowalskiego... Dziś już nie wiadomo co jest czym dlatego nie dajcie się oszukiwać i pchać kasy w kieszeń cwaniakom

Edytowane przez jackowskipatryk
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga i tego samego zdania jestem. Ludzie od zawsze byli i będą podatni na manipulacje marketingowe. Do tego kilka chwytliwych opinii znanych 'ekspertów' sieciowych i klient złapany. Oni nie potrafią myśleć logicznie, wyciągać wniosków.

 

Warto też wspomnieć o pseudo olejach niskopopiołowych do DPF. A ludzie to kupują i płacą krocie, bo im zasugerowano, że inny olej zatka filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Zachodnie koncerny wykupiły nasze fabryki albo kupują u nas ale towar bez naszych znaków. Do Hiszpanii wożę cukierki z wiśnią w likworze w środku pozwijane w czerwone papierki bez żadnego logo producenta. W Hiszpanii siedzą baby i naklejają logo ich firmy. Szok!!!

Podobnie jest w każdym sektorze gospodarki. Mam w rodzinie chłopaka który jest szychą w firmie ubezpieczeniowej Pan dyrektor. Rozmawiałem z nim o firmach ubezpieczeniowych że tak dużo teraz na rynku do wyboru do koloru. Powiedział mi że te firmy to takie dzieci dużych kilku firm żeby nie było że na rynku jest monopol. My mamy wybór a kasa i tak idzie do jednej lub dwóch firm głównych, to wszystko pic na wodę

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież dzisiaj wszystkie takie tematy sa sponsorowane.

Leje to co fabryka każe i mam gdzieś naganiaczy, a jak kupiłem Francuza to leje mu francuskie wino:-D.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 8.02.2020 o 12:14, tomgrandtour napisał:

Leje to co fabryka każe i mam gdzieś naganiaczy, a jak kupiłem Francuza to leje mu francuskie wino

Od ponad roku zmieniły się normy olejowe dla 1,2 TCe czy też 1,3 TCe ;

    - teraz są normy ;  RN17 ; RN17 FE  i  RN RSA,

   -  w serwisach ordynują oleje ; elfa 5W30, 0W20 i 0W40,

       przeznaczone do walki ze zjawiskiem LSPI ,

Oleje 0W20 ;

   -  do minimum zmniejszają wewnętrzne opory w silniku,

  -   film olejowy wytwarzany przez olej 0W-20 jest cieniutki,

  -   silnik bardziej narażony jest na uszkodzenie podczas przeciążeń,

 Generalnie ;

      - oszczędzamy paliwo, ryzykując szybsze zużycie silnika,

Warto poczytać; 

   - Megane IV 1.2 TCE 130 jaki olej? 5W40 > 5W30 ;

  -  Wymiana oleju w silniku 1,33 FAP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ABCMegane napisał:

Ciągle jest używany 5W40. Tak miałem wlewany w styczniu 2020.

Złóż reklamację na usługę,

Zostałeś wprowadzony w tzw "Maliny, "

Negatywne zjawisko LSPI jest ;

  - bardziej destrukcyjne dla mniejszego silnika 1,2 TCe niż 1,3 TCe,

Przeczytaj ze zrozumieniem wyżej polecane tematy.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!