Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym że przepustnica sterowana jest elektronicznie mam pytanie - czy podczas czyszczenia można normalnie zmieniać położenie łopatek przepustnicy po prostu na nie naciskając?

Czytałem też, że komputer sam przeprowadzi adaptację po złożeniu wszystkiego w całość... prawda?

Czym najlepiej czyścić przepustnicę - zwykła benzyna może być?

Warto przeczyścić silniczek krokowy przy okazji? Jakieś rady w tym temacie?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tą łopatkę przekręcić ale nie polecam się nią za bardzo bawić. Może być benzyna (ale nie za dużo), dobry jest pędzelek do takiego czyszczenia (maczamy go i czyścimy). Nie jestem pewien ale chyba nie ma typowego osobnego silniczka krokowego w silniku montowanym w MIII 1.6 16V; elektroniczna przepustnica tam jest jak w MII...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz do układu hamulcowego mam, także spróbuję - dzięki.

Oczywiście łopatkami nie będę się bawił, będę chciał je tylko uchylić żeby dokładnie wyczyścić nagar... niestety w mojej megance zaczęły falować obroty i przypuszczam, że to przepustnica standardowo może dawać o sobie znać.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, wyczyściłem perzepustnicę w mojej Megane (75 tyś przebiegu), ponieważ falowały obroty na wolnym biegu. Było trochę oleju na przepustnicy od strony filtra powietrza. Pewnie to z odmy. Po czyszczeniu silnik faluje mniej ale całkowicie to nie ustąpiło. Trzyma obroty pomiędzy 3 i 4 kreską obrotomierza ale czasami chwilowo spadnie na 3 kreskę czyli 750 obrotów. Co jeszcze można wyczyścić/sprawdzić zanim oddam samochód do mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie kwestia klimy. Jak jest Klima włączona to obroty sa wyższe i wtedy obroty nie spadają aż tak nisko.

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pytanie mam, bo próbowałem w weekend wyczyścić przepustnicę, ale nie mogłem zdjąć tego gumowego węża.
To cholerstwo ma się tak mocno trzymać? Oczywiście opaskę odkręciłem i była luźna.
Przykleił to ktoś, czy jak? Poddałem się w końcu, bo ze światłem w hali miałem problemy.

przepustnica.jpg

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już mi się udało.
Żeby mieć miejsce do odkręcenia trzeba tę rurę zdemontować.
Namęczyłem się ze śrubami które dokręcają przepustnicę (albo za krótki, albo za długi klucz). Mimo, że w ASO mówili mi, że była czyszczona, to raczej bez odkręcania.

Była dosyć brudna (zdjęcia tego nie oddają), i zaolejona. Ale czarnego osadu też trochę było. Czyściłem środkiem do mycia zacisków hamulcowych, więc schodziło przy samym psikaniu. Wytarłem tylko potem bawełnianą szmatą.

Nie robiłem adaptacji clipem. Najpierw obroty były wyższe (na wolnych ok 1500), ale po krókiej przejażdżce (ok 2km) wróciły do normy.

--------------------------------
Mam jednak 2 pytania:
1) czy powinna być całkiem zamknięta? U mnie nie była

2) czy na wężyku w zaznaczonym mijescu powinna być opaska zaciskowa. U mnie nie było. 

przep1.jpg

przep2.jpg

wezyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) stabilne, sporo poniżej 1tyś, jeszcze jutro po drodze do pracy sprawdzę (dzisiaj nie jeżdżę bo jestem jeszcze "wczorajszy")

2) wiadomo, że ma być szczelne, ale wężyk schodzi lekko. Czy tam oryginalnie jest opaska?

Auto było odpalane, więc nagrałem jak się zachowuje po czyszczeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czyszczenie przepustnicy - megane III 1.6 110km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!