Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krzywo spasowana klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Klapa bagażnika

została wyregulowana w serwisie blacharsko- lakierniczym Renault w Białymstoku. Klapa ocierała o zderzak (wykonana polerka). Bardzo dobra obsługa i profesjonalnie wykonana praca. Dodatkowo wymieniono i prawidłowo spasowano czarne błyszczące plastiki na przednich i tylnych drzwiach (pionowe między szybami).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód ma 2 miesiące i u mnie również występuje problem ocierania klapy bagażnika (hmm plastikowa...) o tylni zderzak. Powstają dwa miejsca lekko białe (wyciera się lakier bezbarwny). Renault zaproponowało mi malowanie klapy i zderzaka oraz regulację klapy (z rozmowy wnioskuję, że chcą malować cały element?), nie wiem jaki jest sens malowania, myślę, że dobra polerka by załatwiła sprawę. Na razie w najbliższym czasie umówię się na wizytę w celu regulacji klapy. Jeżeli to da poprawę to wtedy moża według mnie kombinować z malowaniem/ polerką tych elementów. Dodatkowo w moim egzemplarzu zauważyłem jako hobbistycznie zajmujący się dopieszczaniem lakieru wady lakiernicze na przednim oraz tylnym zderzaku. Wygląda to jakby ktoś psiknął farbą z rozpylacza i położył na to lakier bezbarwny. Mnóstwo kropeczek (mikro wtrąceń) na lewym boku zderzaka tylnego oraz lewym boku zderzaka przedniego. Jest to widoczne z bardzo bliskiej odległości w określonych warunkach oświetleniowych. Byłem z tym w ASO i robiono zdjęcia (praktycznie nie da się tego ująć na zdjęciach mi się udało i pokazuje to czerwona strzałka na załączonym zdjęciu) i wysyłano do centrali. Odpowiedz jaką dostałem mnie zszokowała, mianowicie jeżeli ów wada nie jest widziana z odległości tj. np. metra to Renault Polska nie uznaje tej wady lakieru.

IMG_0037 — kopia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w moim aucie na lakierze dwa  mikro wtrącenia (jakby paproch) na dachu i masce. Inne elementy ok. Odpowiedź Renault dotycząca wady lakieru w Twoim samochodzie żenująca i rodem z minionej epoki. A jak mam sokoli wzrok albo nosze denka od słoików to odległość jest zapewne inna?! Mogę pocieszyć tylko, że inni producenci też podają kuriozalne odpowiedzi nieuznania uzasadnionej reklamacji (np. Grupa vag- silniki, nie wspomnę już o Hondzie czy innych dalekowschodnich markach- lakier lub korozja nadwozia). 

Edytowane przez Pablo7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jako nowy forumowicz pozdrawiam wszystkich. 

W moim Megane też jest niestety  problem z klapą. Była regulacja i malowanie ale problem powraca.. 

Czy wasze klapy przy tym skrzypią i stukają na na nierównościach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Aczkolwiek, zobacz czy to nie sama uszczelka się przesunęła. U mnie wystarczyło póki co cofnąć uszczelkę. Ciężko mi ocenić na ten moment, czy to całe drzwi. Ale temat mam zapisany "do obserwacji".

 

No i tak... niestety uszczelka znowu zaczęła obcierać o tę z drzwi tylnych (przy otwieraniu drzwi, ewidentnie zahacza). Zamierzam zgłosić do ASO (+klapa+spryskiwacze...).

Edytowane przez PCet
nowe fakty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie ewidentnie stuka klapa. Myślałem na początku że zestaw naprawczy się poluzował, ale niestety... Miałem ostatnio okazję jechać z tylu i stukanie, skrzypienie niosło się jakby od prawej strony. W momencie gdy mocno napierałem na prawą stronę klapy od wewnątrz, wypychając ją, coś jakby się przesunęło(delikatny klik) i stukanie ustawało.. jednak po odpuszczeniu, na pierwszych dwóch wybojach hałas powraca... poza tym rysy na zderzaku są coraz bardziej widoczne. 

Też zamierzam ponownie zgłosić temat do ASO.  Obtarcia jeszcze bym zniósł, ale to stukanie i skrzypienie doprowadza mnie do szału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!