Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krzywo spasowana klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem różnice w szerokości szczeliny, która pojawiła się po jakimś czasie.  To właściwie naprowadziło mnie na powód stukania, ponieważ z początku  było na tyle delikatne ,że obwiniałem  pólke. 

Niej jestem pewien czy korekta na śrubach jest zawsze konieczna. W moim przypadku oprócz klapy i zderzaka ucierpiał lakier na  rantach rynien bagażnika, który został uszkodzony przez boczne "owiewki". Podniesienie klapy bylo zatem konieczne. Jednak efekt ostateczny uzyskany został dopiero po wymianie odbojów. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A u mnie śmiech na sali auto odebrałem z serwisu niecałe 2 tyg temu po malowaniu klapy i zderzaka oraz po wyregulowaniu klapy . Dziś patrze i dokładnie w tych samych miejscach co poprzednio już widzę powoli wycierający się lakier ... czyli za 2-3 miesiące powtórka z rozrywki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymienili mi odboje w klapie, na te regulowane i szczelina sie wyrównała. Co prawda, nie jest idealnie (różnica jakies 2 mm), ale dużo lepiej niż przedtem i nie widać tego nawet z bliska. Nie było konieczności regulacji na śrubach zawiasów, bo lakier nie był nigdzie uszkodzony. Jak na razie jest ok, zobaczę co będzie przy większym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś odstawiłem samochód do ASO na poprawki pasowania klapy bagażnika. Po dokładnym umyciu widać było, że klapa uderza o zderzak w kilku miejscach i lakier jest zdarty na samej klapie i zderzaku. Bez lakierowania się nie obejdzie. Dam znać co zdziałali w ASO po odbiorze samochodu.


Mały update. Samochód odebrany dziś z ASO. Pasowanie klapy bagażnika zrobione. Linia świateł jest w jednej linii. Prawa górna płaszczyzna klapy bagażnika jest o jakieś 2 mm wyżej niż płaszczyzna dachu, z lewej strony jest dobrze. Prace lakiernicze też zrobili na klapie i zderzaku. Zobaczymy jak długo wszystko będzie dobrze:-) Tym razem nie naklejam folii ochronnych. Jak znowu będzie obcierać klapa o zderzak i będą ewidentnie widoczne ślady nie oddaje samochód do ASO, niech robią w ramach gwarancji.

Miłego dnia

Edytowane przez flowgrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam :)

Szanowni forumowicze - potrzebuję pomocy w zakresie pasowania elementów karoserii w mojej trzymiesięcznej Megance, tj. lewych drzwi (przednie i tylnie - uskok na listwie chromowanej), maski przedniej (asymeria wcięcia maski względem logo Renault) oraz klapy bagażnika (nierówne prześwity z lewej i prawej strony - na szczęście brak otarć lakieru, płaszczyzna góry klapy względem dachu jest już ok - z tym sobie w miarę serwis poradził).

Dwa razy na gwarancji poprawiano to w ASO, ale niestety bez poprawy wizualnej (mają to w czterech literach).

Doszedłem do wniosku, że wolę znaleźć dobrego blacharza, który odpłatnie mi to wyreguluje (a przecież da się to zrobić) aniżeli tracić czas na przepychanki z ASO, które jest nieporadne przez DUŻE "eN". 

Proszę o namiary na dobrego blacharza, który mogłby podjąć się pasowania w/w elementów - rejon Katowic (ew. Kraków). Za wszelką udzieloną pomoc z góry dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj byłem z moją meganką na przeglądzie w ASO w Łodzi. Zgłosiłem problem z pasowaniem tylnej klapy. Temat jest bardzo dobrze znany blacharzom. Powiedzieli mi, że meganki są jeszcze dobrze spasowane. Masakra jest w Koleosach i Talismanach. Porobili zdjęcia i wdrożyli procedurę reklamacyjną. 

Mam czekać na odzew. Zdjęcia i opis wysłali do RP.

Bedą malowali zderzak i wewnętrzną część "rynienek" pod klapą bagażnika, bo plastikowe nakładki obtarły lakier.

Przyglądałem się kilku megankom w salonie. Jedna była bardzo dobrze spasowana. Inne już niekoniecznie. Nawet RS Trophy miało nierówną linię dach-"lotka" po jednej stronie.

Dacia jest lepiej spasowana, tak stwierdzili blacharze w Aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w salonie przedłużyć polisę - stał biały talisman kombi - klapa bagażnika była tak krzywo spasowana, że aż otworzyłem i zamknąłem bo myślałem, że jest nie dokmnięta. Jednak była taka krzywa, zgłosiłem w salonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spasowanie klapy i lakierowanie zderzaka tylnego było robione rok temu w ramach gwarancji. Niestety nastąpił powrót tych przypadłości. Klapa bagażnika ociera o zderzak. Jak chciałem się umówić na naprawę w ramach gwarancji usłyszałem, że gwarancja na karoserie minęła (samochód będzie miał 3 lata we wrześniu tego roku) i nic nie mogą zrobić, a mam wykupioną przedłużoną gwarancję na 5 lat na samochód. Jak to jest czy faktycznie gwarancja na karoserie jest tylko na 2 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flowgridJeśli robili Ci to rok temu, to znaczy, że gwarancja na dane części biegnie od nowa. Ja robiłem to tydzień przed upływem gwarancji, odbierałem już po. Pan wydający uprzejmie tylko prosił, żeby jak się coś znowu zrobi, to przyjeżdżać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem u siebie ten problem raz a dobrze wraz z blacharzem

1. Podniesienie ucha zamka bagażnika - przygiąto trochę wąsy tego mocowania 

2. Wyrwanie i ponowne wklejanie na masę do szyb odbojów z dołu.  Tych kołków w zderzaku. 

Gdy serwis dopasował ją idealnie do budy - ocierała. Blacharz poprawił przy malowaniu zderzaka. Jest teraz ciut podniesiona. Nie ociera w zadnym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbojów dolnych nie wrzucam bo to każdy wie jak wygląda. Temat z ponownym wklejanie podpatrzylem z ASO - kumplowi robili tak w Talismanie.  Można też nakleic na klapę gumę w miejscu styku z odbojem .  Widziałem to gdzieś w sieci. 

Uchwyt zamka ma podgięte wąsy , widać odpryski lakieru bo było kilkukrotnie dopasowywane . Sruby pozwalają na spory zapas regulacji. 

20190509_200302.jpg

 

20190509_201618.jpg

20190509_200329.jpg

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!