Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak światła w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inne pytanie - jakie parametry powinny mieć kable do podłączenia lampek (chcę sam pociągnąć do wszystkich drzwi z bagażnika).

Zupełnie się na tym nie znam - no chyba, że mogę pierwsze lepsze ale przecież nie dam 1,5mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2018 o 09:21, meganecoupe02 napisał:

Taki moduł można kupić używany, pewnie z silnikiem do 100zl.

baaaa.... są nawet za 49 zł.  Kwestia numeru i wyposażenia - ale to opisywałem. Zależy co chcemy. Stary może się sprzeda jakiemuś handlarzowi do jakiejś "bieda edyszyn"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat, bo mój problem jest analogiczny.

W wersji fabrycznej nie było u mnie lampek w drzwiach, natomiast instalacja do nich była. Dołożyłem lampki. U pasażera działa, u kierowcy nie. Robiłem wszystkie triki z odłączanim aku, włączaniem/wyłączaniem zapłonu, wyjmowaniem bezpieczników, zmieniałem również przez ECU tweaker parametr Config Puddle Lamp -> powodował pojawienie się błędu obwodu oświetlenia przestrzeni nóg kierowcy. Tak czy inaczej lampka w drzwiach kierowcy nie ma zamiaru się zapalić :) Nie wiem tyko czy mój moduł jest taki "biedny" że tego nie może umożliwić, czy jest to uszkodzone (może przeze mnie przy okazji wymiany głośników). Lusterka/szyby/ blokady działają.

 

 @dreq02 pisałeś, że wymiana modułu pomaga. Pytanie mam takie, czy trzeba jakoś kodować VIN lub centralny zamek/kluczyk po takiej wymianie? Jak można ustalić czy zakupiony moduł będzie obsługiwał lampkę w drzwiach kierowcy? Mam możliwość zakupu sterowniki o takich numerach: 807306959R lub 807303823R. Czy któryś z nich będzie dobry?

 

Alternatywnie, biorę pod uwagę zasilanie lampki z podsufitki: Czy kolegom @Histe lub @deku udało się z powodzeniem przeciągnąć kabel przez kostkę między karoserią a drzwiami kierowcy?

 

Pozdro!

puddle.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zdziebal napisał:

  Nie udało mi się przeciągnąć wiązki przez drzwi, w zasadzie to się tego nie podjąłem, z uwagi na kostkę łączącą w drzwiach i plastki przy nadkolu. 

Ale światło mam.  Tak jak już pisano w drzwiach od pasażera  jest "orginalne", w drzwiach od kierowcy dorobił mi elektryk samochodowy, świeci  ciut inaczej niż to od pasażera, ale jest to niemal niezauważalne- koszt przeróbki w zeszłym roku  ok 100 zł

 

 

 

Odświeżam temat, bo mój problem jest analogiczny.

W wersji fabrycznej nie było u mnie lampek w drzwiach, natomiast instalacja do nich była. Dołożyłem lampki. U pasażera działa, u kierowcy nie. Robiłem wszystkie triki z odłączanim aku, włączaniem/wyłączaniem zapłonu, wyjmowaniem bezpieczników, zmieniałem również przez ECU tweaker parametr Config Puddle Lamp -> powodował pojawienie się błędu obwodu oświetlenia przestrzeni nóg kierowcy. Tak czy inaczej lampka w drzwiach kierowcy nie ma zamiaru się zapalić :) Nie wiem tyko czy mój moduł jest taki "biedny" że tego nie może umożliwić, czy jest to uszkodzone (może przeze mnie przy okazji wymiany głośników). Lusterka/szyby/ blokady działają.

 

 @dreq02 pisałeś, że wymiana modułu pomaga. Pytanie mam takie, czy trzeba jakoś kodować VIN lub centralny zamek/kluczyk po takiej wymianie? Jak można ustalić czy zakupiony moduł będzie obsługiwał lampkę w drzwiach kierowcy? Mam możliwość zakupu sterowniki o takich numerach: 807306959R lub 807303823R. Czy któryś z nich będzie dobry?

 

Alternatywnie, biorę pod uwagę zasilanie lampki z podsufitki: Czy kolegom @Histe lub @deku udało się z powodzeniem przeciągnąć kabel przez kostkę między karoserią a drzwiami kierowcy?

 

Pozdro!

puddle.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: u mnie pomogło ustawienie parametru Puddle Lamp w sterowniku drzwi kierowcy na 1 Activation, + wykasownie błędów + oczyszczenie styków w lampce - szczegóły w wątku poniżej (2. strona):

Może komuś się to jeszcze przyda :)
Pozdrowienia:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

We wtyczce będą opisane jako A7-plus z bezpiecznika i A6-minus sterowany przez UCH. W widocznej na zdjęciu kostce drzwi masz te piny podłączone. Po zdjęciu tapicerki drzwi będzie wolna wtyczka u dołu do podłączenia lampki.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!