Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak światła w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuuję problem braku oświetlenia w drzwiach  M wersja Limited. Wiązki w obu przednich drzwiach są, po podłączeniu lampek świeci tylko ta od pasażera. Pomyślałem, że najprościej będzie przeciągnąć kabel od drzwi pasażera do drzwi kierowcy i połączyć.. Pytanie tylko, czy po rozłączeniu i ponownym złączeniu tej kostki przy drzwiach ( na zdjęciu), nie wywali mi jakiegoś błędu, a na tablicy wskaźników będę miał jak na choince. Może ktoś praktykował i odpowie ? Jeśli  uda mi się i uruchomię oświetlenie, pochwalę się, pzdr

20180808_170649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem, czy nie pociągnąć kabli z oświetlenia bagażnika, wpiąć go w piny w kostce od strony karoserii a te kable w drzwiach od kostki pociągnąć bezpośrednio do lampki.

Albo wpiąć się w wolne miejsca na piny, ale nie wiem jakie tam końcówki w tę kostkę wchodzą i gdzie je dostać


I tak już 3,5 roku zachodze w głowę :-D z tym wszystkim...

 

Tu jest opis kabli w kostce
https://megane.com.pl/topic/77521-smooth-megane-iii-grandtour-phi-15-dci-2010-dziennik-budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że  nie ma co naprawiać, bo auto nie miało tego od początku swojego istnienia. Oczywiście "kumaty elektryk" zrobi to, ale na pewno nie zajmie mu to kilka minut, a i wykasuje sporo. Temat jeszcze przemyślę, póki co największy problem to dwukrotne przeciągnięcie kabli z drzwi do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś był ciekawy to w renault sam moduł (bez podnośnika szyb itp) kosztuje 1230 zł <czerwona>:bash:

Brak oświetlenia to wina modułu na 99%. Zdaniem osoby z serwisu albo szukać na necie (ciężko znaleźć) ale też należy dobrać moduł o takim samym wyposażeniu jak własny (HF, blokada szyb, składane lusterka). Jeden facet się "zlitował" a nie pchał rad: tylko serwis i na jutro zamawiamy tylko powiedział, że ta żarówka ma 5w i jeśli tylko działają drzwi (zapala się środkowe światło) to aby do niego się podpiąć. Chyba innego wyjścia nie ma.

 

Aha, moduł nie naprawialny.

Ciekawe czy z laguny 3 by nie działały te moduły. Na aukcjach dość sporo i to w o wiele niższych cenach

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank moduł jest dobry.

Też miałem kiedyś problemy z żarówkami w drzwiach. A zaczęło się od tego jak wyjąłem te co były i włożyłem ledowe. Wtedy na chwilę coś chyba zaświeciło ale bardzo słabo i potem przestały działać do tego stopnia, że nawet zwykłe żarówki nie działały.

Tez myślałem, że może coś z modułem się stało ale od strony pasażera działało, szyby działały.. więc stwierdziłem, że to nie to.

I zacząłem szukać bezpiecznika. I nie pamiętam już nawet czy znalazłem odpowiedni czy zacząłem wyciągać wszystkie po kolei i jak to skończyłem to się okazało, że wszystko zaczęło działać. 

I jest tak do dzisiaj. Mam pełne oświetlenie led w Megi łącznie ze schowkiem, bagażnikiem i górnym oświetleniem. I powiem, że wszystko ładnie działa i wygląda spoko. 

Myślę, że w momencie wymiany żarówek pojawia się inny opór w układzie i moduł odcina prąd do danego światełka. A po odcięciu źródła zasilania błąd się kasuje i jest ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maro81 napisał:

Na bank moduł jest dobry.

 

Z tym, że niekoniecznie.
Mam tak samo, jak autor powyżej i wszystko wskazuje na moduł, bo wszystkie wersje (łącznie z bezpiecznikami) już były przerabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mrarek napisał:

 

Z tym, że niekoniecznie.
Mam tak samo, jak autor powyżej i wszystko wskazuje na moduł, bo wszystkie wersje (łącznie z bezpiecznikami) już były przerabiane.

 

Aha chyba, że tak. Ja tak na dobrą sprawę na 100% nie wiem jak to zrobiłem. Robiłem parę czynności naraz, a która pomogła nie mam pojęcia :)

Tak wnioskuję, że bezpieczniki bo to najbardziej racjonalne. Ale robiłem też zamykanie drzwi, otwieranie. Akumulatora nie odłączałem. 

Ale rozumiem, że szyby Ci działają, tak? A ten moduł odpowiada również za szyby. Więc padł by tylko częściowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozwiązanie dla przyszłych użytkowników:

Winą braku światła w drzwiach przy sprawnej elektryce, żarówce, mechanizmie opuszczania szyb, sterowniku elektrycznych lusterek był moduł / sterownik podnośnika szyb. Czyli wszystko mamy sprawne ale nie świeci nam żarówka - to wina modułu. Musimy go wymienić w całości. Rozbierając stary moduł brak śladu uszkodzeń, wilgoci czy spalonej elektroniki. Po wymianie modułu trzeba szyby przyuczyć (działają ale co kilka cm a nie całościowo).

 

Jak taki moduł dostać. W serwisie Renault kosztuje 1230 zł bez znaczenia jego numer. Podany był mi dedykowany do samochodu (wg ich systemu) a zamontowałem dokładnie ten sam co u mnie (w niższej wersji) i działa. Z tymi numerami to do końca nie wiadomo na 100%. Bo teoretycznie najlepiej zamówić ten sam numer modułu (nr to 8070....), jednakże powinien pasować moduł o innym numerze ale z tą samą wersją wyposażenia. Muszą zgadzać się piny od wyposażenia. Jeden odpowiada za właśnie oświetlenie a dwa za lusterka. Ponoć hf i blokada dziecięca nie ma znaczenia. Dlatego jeśli ktoś nie może znaleźć swojej wersji modułu może zaryzykować (najwyżej umówić się o zwrot) kupując inny numer ale to samo wyposażenie samochodu. Ja znalazłem swój (wszystko to samo razem z numerem) dzwoniąc do 58 firm rozbierających samochody czy innych szrotów. Pytałem wcześniej w 26 różnych sklepach i żaden nie sprzedaje czegoś takiego ani też nie sprowadzi na zamówienie. Tylko stacje demontażu. Jak widać dość trudno to dostać.

 

Także chciałem jeszcze raz podziękować użytkownikowi forum z Świętokrzyskiego za pomoc w określeniu usterki, pomocy w poszukiwaniach i założeniu sterownika.

Jak elektronika Renault to tylko do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją wadą jest pedantyczność ;/ i lubię jak wszystko działa. Nawet długopis za 2 zł.

Nie miałem, nie przeszkadzało mi. Wczoraj byłem na weselu i muszę powiedzieć, że na nieoświetlonym parkingu czy gdzieś były całkiem spoko. Nie sądziłem ale to rozwiązanie jest dobre i przydatne. Nie wiedziałem dopóki nie miałem. :)

 

Co do modułu to się za jakiś czas pewnie znajdzie kupiec / handlarz. Jak ktoś nie ma tego światła a spalił mu się moduł to czemu ma nie kupić.

Zakładałem kamerę cofania na navigacji która nie obsługiwała kamer. Kupiłem, starą sprzedałem i o ile pamiętam to chyba 15 zł na tym "straciłem". Jakiś koleś kupił tylko jako navi do scenica czy trafica i tylko na tym mu zależało i niczym więcej.

 

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!