Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pomiędzy drzwiami


Rekomendowane odpowiedzi

@deku uszczelka nie ma wpływu na pukanie, które mnie wkurza. Zdemontowałem, pojeździłem, dalej było więc zamontowałem ją z powrotem. To takie dziwne nieregularne pojedyncze "puk", które nie zawsze ale dość często słyszę z tyłu głowy. Ani głośne, ani ciche, niekoniecznie na nierównościach ale też np. przy ruszaniu ze świateł. Wydaje mi się nadwoziowe, jakiś zawias czy coś ale jak próbuję to wywołać np. stukając w drzwi kierowcy czy pasażera lub nimi poruszać w pionie to jest cicho. Chyba wybiorę się do majstra żeby się przejechał, może będzie miał jakiś pomysł gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to coś Ci się przesuwa w bagażniku :?: Zaraz jak przesiadłem się z "dwójki" do "trójki" stwierdziłem jakiś "tunel akustyczny" z bagażnika prosto do ucha kierowcy i właśnie ja słyszę ewidentne stuki, szuranie czy przesuwanie się czegoś w bagażniku. W MII tego nie było. Jak dodam gazu lub zahamuję gwałtowniej, to czasem też coś mi stuka - obstawiam wodę 0,5 litra w schowki przed pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... o tym nie pomyślałem, w sumie jest tam koszyczek z gadżetami ale wątpię bo to słyszę jakby zaraz za głową. No ale idąc za Twoją radą wypakuje w sobotę wszystko z auta i zobaczę czy pomoże. Swoją drogą koszyczek był tam zawsze, a jego zawartość się nie zmienia i kiedyś dźwięku nie było.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taki trop, ale właśnie zaskoczeniem dla mnie było to, że również słyszałem to jakby zaraz za uchem. No nic, daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, kupiłem te uszczelki zaciskowe (nieoryginalne)- jestem ciekaw czy faktycznie będzie jakikolwiek efekt, bo widziałem, że opinie są podzielone. 

 

Przy tej okazji wypłynął jednak jeszcze jeden aspekt całej sprawy. Mianowicie, pierwotnie chciałem zakupić oryginały, które gość na OLX oferuje w cenie 100 zł. Pomyślałem, że może uda się coś potargować. W zamian otrzymałem jednak inną ofertę, cytuję: "mogę zaproponować w pakiecie za niewielką dopłata dodatkowe uszczelki na przednią część drzwi . To rozwiązanie stosowane jest w MEGANE 4 . Też to zastosowałem w parze z uszczelkami jakie oferuje Panu. Efekt jest bardzo "słyszalny"".

Załączam też zdjęcie, które otrzymałem wraz z ofertą. 

 

Czy ktoś z Was pokusił się kiedyś o próbę wyciszenia tych wszystkich irytujących odgłosów właśnie od tej strony drzwi? Co o tym myślicie?

uszczelka p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak zamontujesz te uszczelki zaciskowe czy coś się poprawiło.

Ja również rozważałem zakup uszczelek u tego gościa z olx, ale zrezygnowałem bo nie przedstawił żadnych dowodów, że są to oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę nieco temat, bo jakiś czas temu zamontowałem taką osłonę krawędziową w moim Sceniku, poszło łatwo jednak zauważyłem, że pomiędzy uszczelką, a drzwiami pozostaje mała szczelina, pojeździłem trochę i brud nadal wciskał się miedzy drzwi, postanowiłem zakupić oryginał i okazało się, że jest diametralna różnica, oryginał jest większy i idealnie dolega,  dźwięk przy zamykaniu drzwi jest o wiele przyjemniejszy i mam wrażenie mniejszego szumu od strony drzwi podczas jazdy, ponadto guma w oryginale jest bardziej miękka.

 

 

uszczelka Sc3.jpg

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Dodam coś do siebie. Jak wam coś puka w samochodzie za głową albo uchem, i macie wrażenie, że to w słupku albo w bagażniku. Potelepcie sobie zaglówkami. Nie wiem czy to u mnie tylko, ale prowadnice w fotelach się wyrabiają i te metalowe pręty walą o te plastikowe elementy. Trzeba napchać jakiejś gumy czy czegoś i wtedy cisza. Ehh to nasze samochody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!