Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli chyba wizyta u Witmana nieunikniona.

Dzisiaj sprawdze tą chłodnice jutro umówioną mam diagnostykę clipem, zobaczymy czy komp nie zgłaszał wypadających zapłonów. Endoskop by się jeszcze przydał żeby zajrzeć do cylindrów.

 

Edytowane: zrzuciłem zderzak ale nic nie znalazłem, dostep po zbuju. Wyciekow nie widac, na macanego tez sucho.

Zobaczymy co jutro clip powie.

Znalazlem ogarnietego i uczciwego goscia, ktoremu moglbym powierzyc auto. Mam jeszcze jednego ktory specjalizuje sie w renaultach ale glownie diesle. TCE nie robił jeszcze i nie wiadomo czy sie podejmie ale skoro nie ma doswiadczenia to tez strach troche. Najwyzej zamelinuje sie gdzies we Wroclawiu na kilka dni i odwiedze Witmana. Czas pokaze.

Byłem na clipie. Blad mieszanki na drugim cylindrze. Czyli UPG?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lisu84 napisał:

Byłem na clipie. Blad mieszanki na drugim cylindrze. Czyli UPG?

2 lub 3 cylinder to dosc typowe przy uszczelce. Błąd mieszanki czy wypadanie zapłonu ? Jak już taki błąd wyskakuje to może warto zajrzeć endoskopem do cylindra, tak czy siak raczej uszczelka będzie. U mnie np. pomimo wymiany uszczelki clip rejestruje podczas podpięcia kompa wypadanie zapłonów ALE nie wyrzuca z tego tytułu błędu (miałem tak przed jak i po wymianie uszczelki) i nie widać ani nie czuć żeby silnik kulał. Wymieniłem wszystkie cewki nawet - nie pomogło. Domyślam się, iż świece mogą być do du....y  pomimo wsadzenia oryingalny NGK zakupionych w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie kuleje. Jedyny objaw to minimalne ubytki płynu. Myślicie żeby jeszcze świece zmienić i pojeździć czy będzie bład? Szukam endoskopu. Zamowilem tez tester co2 w płynie tylko on  też może nic nie pokazać.

Dzwoniłem do mechanika. Mieszanke zgłaszał przy błedzie lambdy. Na 2 cylindrze pokazał wypadanie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego napisałem ze może nic nie wykazać test. Mam u siebie już endoskop. Jeszcze go nie podpinalem pod telefon bo jest taka opcja ale podobno działa. Będę zaglądał do cylindrów po niedzieli.

Endoskop z telefonem nie gada. Gada z tabletem ale obraz fatalny. Ciekawe czy cos dojrze w cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz doświadczenie jak powinien wyglądać tłok pracujący w szczelnej komorze a jak z przeciekiem (wypłukany) i kamerkę w dobrej rozdzielczości to jest szansa że coś tam wypatrzysz. W przeciwnym wypadku to jak wróżenie z fusów. Przy okazji jak wykręcisz świece to też przyjrzyj się czy mają bladorudawy lub jasny nalot, czy są raczej ciemne i mokre co będzie wskazywać na prawdopodobny przeciek płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem nie raz takie tłoki ale zawsze po zdjęciu głowicy. Obawiam się,  że nie dojrzę ze względu na rozdzielczość kamerki. Kilka głowic zrzuciłem ale były to konstrukcje proste i przede wszystkim tańsze gdzie w razie fuszerki drugi silnik moglem kupić za 500-800 zł (wózki widłowe). Tu sie boję sam grzebać.

Jestem zdecydowany na wymiane uszczelki ale chce najpierw mozliwe jak najwięcej sprawdzić samodzielnie. 

Świece tak jak piszesz też mi mogą trochę podpowiedzieć. Narazie mam dwie nocki w plecy do poniedziałku bo mi ta głowica spać nie daje.

Test naco2 negatywny. Auto rozgrzane z trasy, przetrzymane chwilena 4 tyś. Obr. Rurka z plynem byla prawie 30 min w zbiorniczku i nic. Jeszcze swiece i endoskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem w kropce. Z braku klucza 14 do swiec nie zajrzałem do cylindrów. Nigdzie nie moge takiego kupić. Mam za to biały nalot na turbinie. Mozliwe ze turbina puszcza wodę? Przez 200km nie ubyło nic płynu. Możliwe, że dopiero na trasie jak się turbo rozgrzeje puszcza płyn? Wkońcu jest chłodzona cieczą. Foto w załączniku

180130_212137.jpg

180130_212028.jpg

Edytowane przez lisu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasadek na klucz pod świecę 14 jest pełno na allegro, ale ważne jest aby średnica zewnętrzna nie była grubsza jak 19mm ! Tu masz sprawdzoną (ma 18mm, mierzyłem)

  >> link <

 

nasadka na 14 (19).jpg

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem koledzy. Niecałe dwa tygodnie temu zakupiłem Scenica 3 1,4 TCE. Produkcja auta 2010. Przebieg 111tyś wydaje się że potwierdzony. Auto od handlarza więc wiele się o historii nie dowiem. Na bagnecie jest mała kropelka można by rzec tak jak to piszecie majonezu.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Edytowane przez qban
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!