Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje odpowiedzi.

Przy okazji. W zbiorniczku jest żółty płyn, zakładam że dalej oryginalny glaceol rx. Czym polecacie go uzupełnić?

Edytowane przez qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn możesz uzupełnić jakimkolwiek mieszalnym, o parametrach zgodnych z zaleceniami producenta. Pozdrawiam i życzę przyjemnego użytkowania wozidełka :-D.

Edytowane przez Laros
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem wczoraj endoskopem do naszej Meganki 1.4TCe~158 z LPG 2011r. (przebieg całkowity 86kkm z czego 48kkm na LPG ) i wszystkie tłoki wyglądają jednakowo, świece wszystkie jednakowe również bez nagarów czy okopceń i świece przepracowały jakieś 20kkm.

Sprawdziłem też  clipem ilość zarejestrowanych spalań stukowych w okresie ostaniach 6,8kkm i suma z 4 cylindrów wynosi zaledwie 147, co jest bardzo dobrym wynikiem. Auto jeździło głównie po mieście i obrzeżach miasta, miesiąc temu dłuższa trasa 900km.

Proszę nie brać tych zdjęć i informacji za wyrocznię czy wzorzec, gdyż auto jeździ na LPG i obie mapy były precyzyjnie dopieszczane na hamowni, ponadto świece wymieniane są co 30kkm, a olej co 10kkm,  paliwa tankowane na przetestowanych i pewnych stacjach. Fotki są oryginalne bez modyfikacji jakimkolwiek programem.

 

2018-02-19.jpg2018-02-19-1.jpg2018-02-19-2.jpg

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2018 o 22:45, qban napisał:

Czołem koledzy. Niecałe dwa tygodnie temu zakupiłem Scenica 3 1,4 TCE. Produkcja auta 2010. Przebieg 111tyś wydaje się że potwierdzony. Auto od handlarza więc wiele się o historii nie dowiem. Na bagnecie jest mała kropelka można by rzec tak jak to piszecie majonezu.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Znalazłeś przyczynę ubytków płynu? Ja jestem umówiony na 8 marca na wizytę w serwisie. Mają prześwietlić auto chociaż ja się upieram przy tej turbinie bo na rozgrzanym silniku wyraźnie widać  zielone plamy jak z płynu. Mam nawet gdzieś nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.02.2018 o 08:43, qban napisał:

Tester wykrył spaliny z zbiorniczku płyn chłodniczego. W tym tyg. silnik będzie rozbierany. Zobaczymy co znajdziemy w środku

 

I jak? Naprawione autko?

Moje było w serwisie. Właściciel wcześniej pracował w ASO. Nie znaleźli wycieków ale są pewni, że to blok. Jak mogą być pewni bez zdjęcia głowicy? Wymieniłem świece bo dwie miały pęknięte porcelanki. Świece wszystkie jednakowe z rudawym nalotem. Później zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!