Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

ale podniósł się do poprzedniego poziomu czy mniejszego? Na 99.9% zatkany odpowietrznik w korku zbiorniczka, powinien regulować pod i nad ciśnienie wraz z wzrostem i obniżaniem się temp. płynu chłodniczego. Dobrze działający korek powienien utrzymywać nadciśnienie 1.4bar w układzie a po wystudzeniu powinno ono zejść (nawet na zimnym silniku pod odkręceniu lekko syknie ale to jest bardzo małe sykniecie (płyn zazwyczaj nie podnosi się). Ja u siebie wymieniłem też korek na nowy bo miałem podejrzenie, ze stary nie działa. W fabi natomiast miałem ten korek "zepsuty" właśnie zawór się zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może nie mam tego silnika, ale mogę Ci polecić warsztat na Warszawskiej 28, od lat serwisuję tam auta, w tym renóweczki i naprawdę złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Ten silnik jest jakiś mega skomplikowany, że pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

jaki jest orientacyjny koszt wymiany UPG przy okazji robienia rozrządu? Mam na oku pewną megankę w dobrej cenie, która ma prawie 150kkm przebiegu a nie był robiony rozrząd. Pasowałoby chyba już go zrobić a przy tym pozbyłbym się stresu związanego z tym że nagle padnie uszczelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jako użytkownik scenica III  1.4tce przeglądam forum od jakiegoś czasu i właśnie dzisiaj spełnił się czarny scenariusz dla UPG - test na obecność CO2 w układzie chłodzenia wyszedł pozytywnie tzn. barwa zmieniła się na kolor zielony. Objawy, które mnie zaniepokoiły to klasyka opisana przez kolegę Witmana, przy porannym uruchomieniu zimnego silnika mruganie check engine przez kilka sekund a potem normalna jazda z tym, że jakby bardziej poszarpywał niż wcześniej. Auto mam od 3 lat, kupiłem je w Niemczech z przebiegiem 51k km, przy przebiegu 53k km założyłem instalację gazową, w tym roku po przejechaniu około 60k km zrobiłem kontrolę luzu zaworowego - wszystko było ok. W tym samym czasie padła sonda lambda, wymieniłem.

Wymieniłem też komplet świec na ngk oraz komplet cewek. Auto chodziło równiej ale były momenty lekkiego wibrowania, jakby zapłon nie taki jak trzeba, no i ten sporadyczny check engine. Powiązałem te wszystkie wskazówki + sprawdzenie kodów usterek ( wypadanie zapłonu 4 i 2 cylinder ) i udałem się do serwisu na test CO2 no i wynik jak w pierwszym zdaniu.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że to mój trzeci scenic a drugi z turbiną i naprawdę obchodziłem się z nim jak z jajkiem, wszystkie przeglądy i wymiany płynów na czas, olej co 15000km, rozgrzewany i studzony, żona się ze mnie śmiała, że jeżdżę jak emeryt a tu taki pasztet. Moim zdaniem ten silnik ma fabryczną wadę albo konstrukcyjną albo źle opracowaną uszczelkę pod głowicą i stąd te wszystkie awarie UPG. Mam nadzieję, że skończy się tylko na uszczelce i cylinder nie jest padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, architect napisał:

źle opracowaną uszczelkę pod głowicą

to już dawno wszyscy posiadacze stwierdzili :D

 

4 godziny temu, architect napisał:

Wymieniłem też komplet świec na ngk

z własnego doświadczenia powiem ci, że wymieniłem jakiś czas temu na ngk oryginalne (kupione w b. dobrej cenie u dilera na wyprzedaży i miałem dość dużo wypadniętych zapłonów za każdym razem. Potem wymiana na beru i ostatnio podpiąłem clipa na zimnym silniku i po dość długim czasie pracy na luzie (gdzie na ngk pluł zapłonami jak wściekły), miałem jeden wypadnięty zapłon na 3 cylindrze. Ani na ngk ani na beru natomiast nie miałem i nie mam błędu związanego z wypadaniem zapłonów, więc te wypadania mieszczą się w normach przewidzianych przez producenta :D

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem rozmowę ze znajomym mechanikiem, który ma szwagra w serwisie renault, podobno renault wymieniało na gwarancji cały silnik, uznając iż przyczyną awarii są mikropęknięcia bloku silnika a nie UPG. Zastanawiam się czy jeśli to prawda, że uznali to jako wadę silnika, to czy nie warto uderzyć do renault z roszczeniami? Może jakaś grupowa akcja posiadaczy samochodów z tym silnikiem dałaby jakiś efekt?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, architect napisał:

Dzisiaj miałem rozmowę ze znajomym mechanikiem, który ma szwagra w serwisie renault, podobno renault wymieniało na gwarancji cały silnik, uznając iż przyczyną awarii są mikropęknięcia bloku silnika a nie UPG. Zastanawiam się czy jeśli to prawda, że uznali to jako wadę silnika, to czy nie warto uderzyć do renault z roszczeniami? Może jakaś grupowa akcja posiadaczy samochodów z tym silnikiem dałaby jakiś efekt? 

 

To ciekawe, bo też mamy sporo kontaktów w ASO Renault, współpracujemy z wieloma serwisami w kraju i zagranicą i nikt nie potwierdza, wady silnika, ani wymian silników. Gdy to był nagminny problem to bloki do tych silników sprzedawały by się jak ciepłe bułeczki, a są wystawione na aukcjach i wiszą od dłuższego czasu, tak jak turbiny, głowice, tłoki czy skrzynie biegów.

 

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2018 o 11:31, witman napisał:

Ja kupiłem MIII Coupe GTline 1.4TCe od naszego kolegi z forum, auto kosztowało odpowiednie pieniądze, ale adekwatne do perfekcyjnego stanu i wyposażenia autka, jeździmy już blisko 3 lata bezawaryjnie, dbamy o poziom i jakość płynów, filtry, świece, olej wymniemy co 10-12kkm, a przy przebiegu 130-150kkm zajrzymy do rozrządu.

Na koniec dodam, że innych silnikach UPG też są wymieniane, czy to w dci i wolnossących jednostkach również, w każdym silniku jest jakiś słabszy element w dci panewki, drogie wtryski, turbo, a w F4R, K4M, K4J urywające się paski, rozlatujące się  KZFR, czy urywające się zwory wydechowe, nawet w niezniszczalnym 2.0TCe F4RT potrafi pękać wał korbowy !

 

 

Kupiłem tak samo swoje auto, odpukać jeździ bezawaryjnie, choć mimo tego, że auto było tu i ówdzie przerysowane ( jeździła kobieta po warszawie) to jednak mechanicznie nic się nie dzieje, jedną awarię miałem ( pękła mi chłodnica ale to historyjka na inną opowieść)... wynikającą raczej z mojego pecha niż z winy poprzedniego właściciela. Oleje filtry i płyny wymieniam na czas, po kupnie auta odrazu zrobiłem trase 2k, średnio miesięcznie robię około 1.5k, założyłem gaz.. obecnie jeżdzę autem po centrum Londynu, i odpukać żadnego problemu wynikającego z swojego pochodzenia czy zaniedbania poprzednich właścicieli (2) . Auto jak na francuskie do tej pory ze wszystkich moich wypada najlepiej. Wrócę do Polski i chyba zafunduję jej pełen serwis w nagrodę :).

 

Najlepsza rada? kupić zadbane i dbać, odwdzięczy się.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w naszej rodzinie jeździ już 7szt. 1.4TCe, są w Scenikach i Megankach, 4szt. są z instalacjami LPG w tym moje dwa zrobione na ~160KM. Wszystkie zostały zakupione po odpowiednim sprawdzeniu mechanicznym oraz sprawdzeniu historii pojazdu i wszystko jeździ bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi Witmana, co ewentualnie mógłbym jeszcze sprawdzić zanim zacznę wymianę UPG?. Czy jest możliwe, że coś innego spowodowało zabarwienie testu CO2 na zielono?

Sam test trwał około 45minut, gość był na początku sceptyczny co do moich podejrzeń ale potem powiedział mi, że test jednak zmienił barwę po tym jak rozgrzali auto do momentu załączenia wiatraka. Od ostatniej wymiany oleju 5k km temu ( mechanik dolewał płynu chłodniczego do maksimum, wtedy mnie to nie zmartwiło bo raz do roku robiłem dolewki w ilości ok. 300-400ml ) ubyło mi płynu do minimum. Czy możliwe, że przez upalne lato odparowała taka ilość? Teraz nie zauważam ubytków, ale staram się nie jeździć a jeżeli już muszę to tylko 30km dziadkowym tempem, z odkręconym korkiem zbiornika wyrównawczego. Mechanika mam umówionego dopiero na 6 września a nie chcę robić na szybko w innym warsztacie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @architect sprawdzałeś clipem czy jest wypadanie zapłonów w poszczególnych cylindrach ? Sprawdź dobrze szczelność układu chłodzenia, czysto są ubytki na trójnikach przy reduktorze lub na samym reduktorze. 

Daj znać co wyszło, gdyby był jakiś kłopot do dzwoń lub pisz na PW postaramy się pomóc, mamy spore doświadczenie www.franceexprert.pl

Osobiście nadal uważam, że to bardzo udany silnik i nie ma on żadnych wad, nasi klienci i znajomi z forum Megane i Scenic robią po 250 i 300tys. z LPG i bez większych problemów, a wszelkie inne problemy wynikają ze zwykłej niedbałości użytkowników.

Gdyby to był nieudany silnik z jakimiś wadami fabrycznymi to nie mili byśmy ich w rodzinie aż 7szt. ;-)

Powodzenia.

 

 

Edytowane przez witman
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżdżę moją meganką już 1,5 roku i od samego początku był problem z szarpaniem podczas przyśpieszania (w przedziale obrotów ok. 2000-3000), silniej na zimnym niż na rozgrzanym. Gdy trafiłem na to forum (ok. pół roku temu) zacząłem obserwować ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Okazało się, że ubywa płynu bardzo powoli i niesystematycznie. Okazało się, że była to wina korka zbiorniczka wyrównawczego - po jego wymianie zrobiłem już ok. 3000 km i poziom płynu bez zmian. Ok. miesiąca temu zrobiony tuning silnika i od tego czasu szarpanie pojawia się częściej. Byłem u fachowca, który wgrywał mi mapę i okazało się, że brak jakichkolwiek błędów, ale wypada zapłon na 3 (rzadko) i 4 (częściej) cylindrze. Poziom płynu nadal bez zmian. Silnik pracuje równiutko i podczas płynnej jazdy nic się nie dzieje. Za tydzień sprawdzimy cewki na tych cylindrach.

Może ktoś ma jakiś inny pomysł?

Edytowane przez yugo
Błąd w tekście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!