Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.11.2017 o 12:08, Alak napisał:

To i ja dodam swój przypadek:

Megane 1.4 tce 2013r 86kkm. Wyciek plynu do cylindra + wżery. Póki co stwierdzone kamerą. 

Propozycja z ASO nowy silnik

Witam. 

Ostatecznie: pękniety blok i uszkodzona panewka. Silnik tulejowany wymienione uszczelki, śruby od głowicy, panewka, rozrząd, planowana głowica, płyny i jakaś drobnica. 

Auto jeździ bez zarzutu

M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fourier napisał:

Widać że po zimie problem z cylindrami powraca jak bumerang :/

 

Spokojne rozgrzewanie silnika nadal się wszystkim kłania !

Zima i mrozy przygnały do warsztatów też innych z problemem UPG: 1.9dci, 1.2TCe i 1.6 16V, a nawet starego 2.0 8V F3R.

Edytowane przez witman
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fourier napisał:

Standardowe pytanie - jaki koszt?

Wszystkie części (w tym tulejowanie planowanie i szlif walu) ok 3k. Pozostała robocizna(diagnoza, wymontowanie i demontaż silnika a potem w drugą stronę) po kosztach więc ceny nie podaje. 

M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.03.2018 o 12:46, witman napisał:

 

Spokojne rozgrzewanie silnika nadal się wszystkim kłania !

Zima i mrozy przygnały do warsztatów też innych z problemem UPG: 1.9dci, 1.2TCe i 1.6 16V, a nawet starego 2.0 8V F3R.

Ja od samego początku delikatnie rozgrzewam auto i już mam dylemat co z nim zrobić. Sprzedać się nie chce a cholera podoba mi się to auto, tym bardziej, że w środku mam jak nowe jasne skórki. Mam mieszane uczucia. Do kolejnego auta też będę musiał dołożyć więc nie wiem czy nie lepiej zrobić ten remont i jeździć dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stan płynu chłodniczego (poniżej środka maksimum - minimum) to znak że może być już coś nie tak? Bo płynu chyba nie powinno ubywać, odkąd go mam (rok) nie dolewałem nic

20180319_182709.jpg

20180319_182731.jpg

Edytowane przez Konrados1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po długiej przerwie, 

Dzisiaj byłem na przeglądzie 3 letnim choć minęło 3 lata i 2 miesiące, ubywał płyn chłodzący dość szybko, okazało się że uszczelka poszła ale nie UPG a gdzieś indziej już nie pamiętam gdzie, przebieg 75660 km. Olej ubywa standardowo około 1,5 litra na około 10-12 tyś km. także normalka. Ogólnie stan bardzo dobry, nie widać korozji pod samochodem tylko rura wydechowa po całości widać że zaczyna ją brać ruda szmata. Klocki hamulcowe od nowości a mam jeszcze 60% do zajechania ich jak i przód tak i tył. Płyn hamulcowy wymieniony. Olej wymieniony z lekkim opóźnieniem  nie 10 tyś.km. a około 13 tyś.km. Mechanik z serwisu mówił że już miał parę takich sztuk gdzie uszczelka gdzieś w rejonie układu chłodzenie poszła. Nie widać było wycieku pod samochodem a płyn kapał na silnik i wyparowywał. Jeżeli komuś to pomoże taka informacja to fajnie. Pozdrawiam. 

 

Do powyższego tematu dopisuje ze poszła uszczelka obudowy termostatu, wynik szybko ubywającego płynu chłodniczego. Samochód nie katowany a jeżdżę normalnie bez szaleństw. Rzadko co przekraczam powyżej 3 tys obr/min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem olej po zimie i na samym dole bagnetu (na miarce) był biały nalot. Płyn chłodniczy bez zmian od zakupu auta w październiku. Może to wilgoć zgromadzona po zimie? Jeżdżę głównie na krótkich odcinkach.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, odświeżę  trochę temat.  Zauważyłem (obserwowałem) stopiowe obniżanie poziomu płynu chłodniczego. Ubyło od zgrzewu do minimum, jednak po odkreceniu korka na zimnym silniku poziom płynu podniósł się. Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!