Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

kacper69

Megane III phII Renault oszczędza na drobiazgach

Recommended Posts

Chyba bym się maską nie przejmował - nie sądzę, żeby projektanci przewidzieli ja jako element chłodzący silnika.

Ale za bardzo zbaczamy z tematu.

Ktoś wie może jaki powinien być numer katalogowy plastikowej pokrywy do silnika o takiego (dwa żółte korki):

Mój odnośnik

Na marginesie to niemieckie auta vw seat audi na Polskę też maja inny "skład" a co za tym idzie żywotność.

Ktoś wie może jaki powinien być numer katalogowy plastikowej pokrywy do silnika o takiego (dwa żółte korki):

Mój odnośnik

Musisz tylko swojego namierzyć i tutaj znajdziesz większość numerów oem części

http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTIwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUlJIn18fG5vcHJzPT0xNDk1fHxicmFuZD09UmVuYXVsdA%3D%3D

Megane 3 Limited kombi 2015 nie było zaślepek ani uszczelki. Dzisiaj nabyłem cały zestaw :

uszczelka błotnika 638219570R 29 pln aukcja internetowa

spinka mocująca uszczelkę 7703074624 11,5 pln sztuka ASO (potrzeba dwie)

osłona śrub amortyzatora 543301929R 3,20 pln sztuka ASO

osłona śrub od ramion wycieraczek 8200027479 5,15 pln sztuka ASO

Zastanawiałem się nad spryskiwaczem mgłowym 289309708R ale cena 32 pln sztuka w ASO nie zachęca co do rezultatu jaki się otrzyma. Jeszcze z jednym poprawię oszczędności fabryki, będę montował zaworek zwrotny do płynu spryskiwacza.

Edytowano przez psi2338

Te spryskiwacze mgłowe mają w sobie zaworki zwrotne. Spryskanie szyby jest natychmiastowe. Założyłem, nie żałuje

Wracając do tematu osłony na komputer. Chyba jednak jest konieczna.

Na zdjęciu tego tak bardzo nie widać, ale po myciu auta myjką ciśnieniową, cały był mokry (oczywiście mycie z zamkniętą maską).

post-75111-0-82638700-1486974299_thumb.jpg

BTW. Na zdjęciu widać też uszczelkę, którą znalazłem po wizycie w ASO (w tym miejscu w którym właśnie na zdjęciu się znajduje).

Edytowano przez deku

Będąc przy oszczędnościach to wie ktoś gdzie i za ile można kupić taką miarkę do sprawdzania płynu do spryskiwaczy?

Mało oszczędna cena....

Jeżeli ktoś chce zrobić taki wynalazek to - rurka np ze zużytego pojemnika po płynie do czyszczenia klimy wurh, strzykawka (a dokładniej ta końcówka), wiertło i nożyk. Jakieś 5 min roboty i tyle.

• +1 1

Swoją drogą, mimo sympatii do meganki i zadowolenia z niej,to jest jednak dziadostwo,że trzeba uzupełniać takie duperele po fabryce. Rurki w zbiorniczku płynu nie mam ale za to pod maską mam gumę na rynienkę na błotniku, osłonki na gniazdach amortyzatorów i osłonki na śrubach wycieraczek, no szczęściarz jestem nie lada. A od kilku dni moja radość wzrosła gdy zobaczyłem, że wiele meganek III nie ma nawet uchwytów, pałąków do zamykania przednich drzwi. Czyli czegoś, co posiadam w moim podręcznym dwudziestoletnim polo i jest przyjemniejsze w dotyku niż w większości dzisiejszych kompaktów.

Ta rurka z odpadków, po recyklingu, archaiczna "oryginalna" kosztuje prawie stówę, a za wymianę świec w sobotę dałem pięć dych w serwisie. Nie przypuszczałem, że w serwisie coś będzie możliwe za takie drobne. Radocha na całego. A że zderzaki odstają od tylnych błotników (pod tylnymi lampami), to w końcu drobiazg, prawdą? Przecież serwis może poprawić (znają temat). Jednym słowem jednak dziadostwo z Hiszpanii. Mam nadzieję, że silniki i osprzęt produkuje się w bardziej sensownych fabrykach.

Edytowano przez aston76

Pałąki przednich drzwi zależały od wersji wyposażenia, słabsze wersje miały uchwyt w drzwiach jak w scenicu III, tzw łódka

No w moim odczuciu też w Megane III jest trochę słabo, ogólnie to mam wrażenie, że kupując francuskie auto jak się nie kupi wypasionej wersji (czyli raczej importowanej z DE,FR) to jest bardzo słabo, fotele są straszne, plastiki kiepskie i trzeszczą itp. Zamieniłem wypasione C4 2005r na Megane III w średniej wersji i widzę dużą różnicę, mimo że mam auto importowane w którym niby wszystko jest. Ale tak to już jest w tej klasie. Gdyby nie niska cena aut używanych to by ich tyle nie było w Polsce.

Edytowano przez aston76

Taki urok, to Renult, kupując trzeba zaakceptować.

Musisz też pamiętać, że kupiłeś też auto, które jako nowe było najtańsze w swojej klasie.

Pewnie jakby człowiek wiedział, to by wyszarpał jako "extra dodatki" przy zakupie nowego :-)

Racja, jak kupowałem swoje GT-line z Niemiec to nie zwracałem uwagi na te szczegóły. Dopiero jak przejechałem się swoim i drugim przedstawicielskim golasem szwagra to zauważyłem kolosalną różnicę.

Witam,

czy u was też występuje problem odpadającego wygłuszenia za silnikiem? Próbowałem to uchwycić na zdjęciu, ale kiepsko widać

post-65594-0-50375100-1487780721_thumb.jpg

post-65594-0-69189900-1487780730_thumb.jpg

Tak, to normalne. W megane z 2013r mam już wygłuszenie z blachy aluminiowej, takiej jak nad wydechem.

Ale badziewie, moja też jest z 2013 i u mnie z lewej strony jest aluminiowe, a z prawej z tej wełny. Czemu to tak odpada? Ktoś myjką za bardzo poleciał i odpada? A u Ciebie też tak rdzewieje ? Na opaskach od węży z płynem, śrubki i inne?

Edytowano przez kowalikd

Miałem dwie meganki i w jednej i drugiej było to samo, ta mata tak jakby się rozkleja, czarny materiał odchodzi od żółtej pianki.

Korozja - owszem, najgorsze jest to, że korodują punkty masowe - za jakiś czas pewnie zaczną się cyrki z elektryką. Mam nadzieję, że nie będę musiał z tym walczyć.

Poprzednie meganki z Francji mimo podobnego wieku i większego przebiegu, w tych samych miejscach wyglądały idealnie, jakby tydzień wcześniej wyjechały z fabryki.

W sumie czego się spodziewać za te pieniądze ale powiem szczerze, że jestem w szoku widząc tą rdzę a to przecież niespełna 4 letnie auto. Myślałem, że stało zotwartą maską na dworze lub ktoś mył jakąś ostrą chemią. A kolego jeszcze coś na co zwrócić uwagę?

Dodano: 22 lut 2017 - 18:28

Moja megane jest z niemiec i to mnie właśnie dziwi i była serwisowana w ASO. Żeby to był jakiś po firmowy gnieciuch to bym zrozumiał.

A może u Ciebie ktoś mył silnik ostrą chemią i stąd się wzięły Twoje spostrzeżenia?

Tego nie wiem właściciel mówił że to gut auto, a co z nim robili w serwisie to nie wiadomo. A u Ciebie w aucie z którego roku to występuje to odklejanie i rdza? To sprowadzane auto?

U mnie auto krajowe, październik 2013.

Odklejania nie ma, bo u mnie są tylko aluminiowe wygłuszenia.

Korozja jest na razie powierzchowna, ale jest.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się