Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam krajową z salonu MIII ph III HB w wersji Life, z lutego 2014r., i również brakowało w niej, wcześniej wspomnianych części, które uzupełniałem na bieżąco śledząc ten wątek.

Dawno nie sprawdzałem jakie jeszcze "braki" zostały odkryte, dlatego też moja MIII nie posiada pionowych, zewnętrznych uszczelek drzwiowych.

Przeczytałem cały ten wątek i nikt nie wspomina o zaślepkach otworów technicznych w pokrywie bagażnika.

IMG_20190818_211256.thumb.jpg.79ca63c19121b27a73515ac229f00ded.jpg

Byłem na początku lata w ASO na odgrzybianiu klimy, gdzie przy okazji zgłosiłem nieszczelność na lampie stopu.

Podczas oględzin, kierownik serwisu zwrócił mi uwagę, że nie mam zaślepek otworów technicznych w tylnej klapie.

Takie zaślepki dostałem gratis. Nie wiem, czy to z uwagi na odgórne zalecenie Renault, czy też moją długą znajomość z tym salonem i serwisem Renault.

Na allegro taka zaślepka kosztuje 13zł. Zaślepki są potrzebne w ilości 2 sztuk.

https://allegro.pl/oferta/zaslepka-guma-korek-klapy-renault-wiele-modeli-8106520483

Mam wersję nadwozia HB więc nie wiem jak jest w kombi.

Proszę o informację, czy w Waszych MIII HB, również brakuje tych zaślepek?

 

Co do nieszczelności lampy "stop", to okazało się, że nieszczelność jest na uszczelce wałka, tylnej wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Corus_ke napisał:

Przeczytałem cały ten wątek i nikt nie wspomina o zaślepkach otworów technicznych w pokrywie bagażnika.

Powinny być. Ja je mam. Może Ci wypadły albo ktoś nie zamontował po malowaniu.

U Ciebie po zdjęciu widać, że też były. Widzisz inny odcień lakieru i ślad po zaślepce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pbet napisał:

Powinny być. Ja je mam. Może Ci wypadły albo ktoś nie zamontował po malowaniu.

U Ciebie po zdjęciu widać, że też były. Widzisz inny odcień lakieru i ślad po zaślepce?

"pbet" a to Ty byłeś u mnie w garażu, że jesteś taki pewny?

Zdjęcie robiłem po 23:00 więc z fleszem.

Dlatego nie widać, że jest to konserwacja pokrywy bagażnika zabrudzona kurzem.

Bardzo dobrze widzę i wiem też, że kupiłem moje Megane III nowe z salonu.

Pamiętam też, że nic nie było malowane od kiedy ją posiadam.

A, zaślepek jeszcze nie zamontowałem, bo nie miałem na to czasu, dlatego też nie mógł zostać po niej ślad na lakierze.

Popatrz na zdjęcia zrobione przy świetle dziennym z konserwacją i bez oraz na zdjęcie okolic przycisku do otwierania pokrywy.

IMG_20190819_184727.thumb.jpg.17f63c799cd7b1c4112088eb3c012f77.jpgIMG_20190819_182330.thumb.jpg.6f0851942fc1104585d8064f8cc24de4.jpgIMG_20190819_182321.thumb.jpg.1c390ba3caf51757fbb78b74c61596d6.jpg

Piszesz, że "powinny być", oraz że masz. To jak jest faktycznie u Ciebie?

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corus_ke nie ma się co emocjonować :) Twoje pierwsze zdjęcie wprowadziło mnie w błąd. Może to faktycznie refleksy ale wyglądają jak ślad po zaślepce:

image.thumb.png.8fa51e8fbae0dded8bffa1a09bc89ea3.png

 

Nie mam zdjęć tych miejsc u siebie i na razie nie mam ich jak zrobić ale w tym miejscu mam takie oto zaślepki:

image.thumb.png.0b2d621010ab47fcd0c92d0113eb26cf.png

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Może Ci wypadły. Ja kiedyś jedną uratowałem przed zaginięciem. Auto także salon Polska z tym, że jestem 2gim właścicielem, produkcja 2014, kombi. Ciekaw jestem czy inni je mają, czy nie (tak jak Ty). Jeden głos już mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.08.2019 o 20:06, pbet napisał:

@Corus_ke nie ma się co emocjonować :) Twoje pierwsze zdjęcie wprowadziło mnie w błąd. Może to faktycznie refleksy ale wyglądają jak ślad po zaślepce:

image.thumb.png.8fa51e8fbae0dded8bffa1a09bc89ea3.png

 

Nie mam zdjęć tych miejsc u siebie i na razie nie mam ich jak zrobić ale w tym miejscu mam takie oto zaślepki:

image.thumb.png.0b2d621010ab47fcd0c92d0113eb26cf.png

Dokładnie o to, wykonane są gumy ale mają z 90% kauczuku, strasznie miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!