Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś chce zrobić taki wynalazek to - rurka np ze zużytego pojemnika po płynie do czyszczenia klimy wurh, strzykawka (a dokładniej ta końcówka), wiertło i nożyk. Jakieś 5 min roboty i tyle.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, mimo sympatii do meganki i zadowolenia z niej,to jest jednak dziadostwo,że trzeba uzupełniać takie duperele po fabryce. Rurki w zbiorniczku płynu nie mam ale za to pod maską mam gumę na rynienkę na błotniku, osłonki na gniazdach amortyzatorów i osłonki na śrubach wycieraczek, no szczęściarz jestem nie lada. A od kilku dni moja radość wzrosła gdy zobaczyłem, że wiele meganek III nie ma nawet uchwytów, pałąków do zamykania przednich drzwi. Czyli czegoś, co posiadam w moim podręcznym dwudziestoletnim polo i jest przyjemniejsze w dotyku niż w większości dzisiejszych kompaktów.

Ta rurka z odpadków, po recyklingu, archaiczna "oryginalna" kosztuje prawie stówę, a za wymianę świec w sobotę dałem pięć dych w serwisie. Nie przypuszczałem, że w serwisie coś będzie możliwe za takie drobne. Radocha na całego. A że zderzaki odstają od tylnych błotników (pod tylnymi lampami), to w końcu drobiazg, prawdą? Przecież serwis może poprawić (znają temat). Jednym słowem jednak dziadostwo z Hiszpanii. Mam nadzieję, że silniki i osprzęt produkuje się w bardziej sensownych fabrykach.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąki przednich drzwi zależały od wersji wyposażenia, słabsze wersje miały uchwyt w drzwiach jak w scenicu III, tzw łódka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim odczuciu też w Megane III jest trochę słabo, ogólnie to mam wrażenie, że kupując francuskie auto jak się nie kupi wypasionej wersji (czyli raczej importowanej z DE,FR) to jest bardzo słabo, fotele są straszne, plastiki kiepskie i trzeszczą itp. Zamieniłem wypasione C4 2005r na Megane III w średniej wersji i widzę dużą różnicę, mimo że mam auto importowane w którym niby wszystko jest. Ale tak to już jest w tej klasie. Gdyby nie niska cena aut używanych to by ich tyle nie było w Polsce.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jak kupowałem swoje GT-line z Niemiec to nie zwracałem uwagi na te szczegóły. Dopiero jak przejechałem się swoim i drugim przedstawicielskim golasem szwagra to zauważyłem kolosalną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale badziewie, moja też jest z 2013 i u mnie z lewej strony jest aluminiowe, a z prawej z tej wełny. Czemu to tak odpada? Ktoś myjką za bardzo poleciał i odpada? A u Ciebie też tak rdzewieje ? Na opaskach od węży z płynem, śrubki i inne?

Edytowane przez kowalikd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie meganki i w jednej i drugiej było to samo, ta mata tak jakby się rozkleja, czarny materiał odchodzi od żółtej pianki.

Korozja - owszem, najgorsze jest to, że korodują punkty masowe - za jakiś czas pewnie zaczną się cyrki z elektryką. Mam nadzieję, że nie będę musiał z tym walczyć.

Poprzednie meganki z Francji mimo podobnego wieku i większego przebiegu, w tych samych miejscach wyglądały idealnie, jakby tydzień wcześniej wyjechały z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czego się spodziewać za te pieniądze ale powiem szczerze, że jestem w szoku widząc tą rdzę a to przecież niespełna 4 letnie auto. Myślałem, że stało zotwartą maską na dworze lub ktoś mył jakąś ostrą chemią. A kolego jeszcze coś na co zwrócić uwagę?

 

Dodano: 22 lut 2017 - 18:28

Moja megane jest z niemiec i to mnie właśnie dziwi i była serwisowana w ASO. Żeby to był jakiś po firmowy gnieciuch to bym zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto krajowe, październik 2013.

Odklejania nie ma, bo u mnie są tylko aluminiowe wygłuszenia.

Korozja jest na razie powierzchowna, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!