Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi K834 - nierówna praca po uruchomieniu


animisiewaz

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr paliwa wymieniany w grudniu.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Nie jeżdżę na pustym baku staram się żeby było połowę.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Paliwo tankowane zimą więc powinno być zimowe.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Akumulator nowy, pod komputerem nie ma żadnych błedów w trakcie jazdy wszystkie parametry ok doładowanie, ciśnienie paliwa, przepływomierz itp

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jak spuścić paliwo? Próbowałem pompką przez wlew paliwa ale wężyk gdzieś blokuje i nie da rady a nie mam kanału żeby wejść pod auto?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jak samochód stoi w garażu nie ma tego problemu, pojawia się przy ujemnych temp.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo tankowane zimą więc powinno być zimowe.

Przez 50 lat żyliśmy w socjalizmie, który zakładał pełną szczęśliwość wszystkich obywateli, a skończyło się na stanie wojennym i morderstwach ludzi.

Wolność musisz stale ZDOBYWAĆ - cytat JPII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka ma za zadanie podgrzewać paliwo tak, aby ułatwić wtrysk i właśnie zapobiec zamarzaniu. Przez to, ze paliwo wraca z przelewu pompy do zbiornika, teoretycznie całe paliwo w zbiorniku powinno być podgrzewane. A jakie są zasady jej załączania, niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe czy włącza się od razu czy później. Muszę jeszcze sprawdzić w czasie tego szarpania paliwo dochodzi do pompy, wężyk jest zielony ale jak się poświeci latarką to jest przeźroczysty i coś tam widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem. Auto Nissan Pulsar 1.5 dci 110. Objawia się tylko po dłuższym nocnym postoju przy ujemnych temperaturach. Analogicznie im zimniej, tym gorzej. Wsiadam, zapalam:

- kręcie dłużej, ale odpala.

- jak już odpali, falują obroty.

- pracuje nie równo, tak jak by nie chodził na wszystkie cylindry.

- podczas telepania i tej nierównej pracy jak by coś dodatkowo rzęziło np.: przypomina grzechotanie łańcuch.

- po kilku minutach lub kilometrach problem ustaje jak ręką ......

Auto na gwarancji-wymieniono wszystkie filtry (żadnych błędów na kompie itp, drobny błąd napięcia aku, ale stał wtedy długo) poprawy brak. Jak auto w serwisie naturalnie problem nie występuje. Nagrałem filmik zaraz po odpaleniu. Tylko że wtedy tylko obroty delikatnie skakały, silnik w miarę równo pracował :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!