Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym marginesem to racja, spokojnie można go było zmniejszyć.

Dodatkowo wycieraczka przed kierowcą jest ze 2-3 cm za krótka. Skutkuje to powstaniem "schodka" gdzie woda zgarnięta przez dłuższą prawą wycieraczkę zostaje nad lewą i spływa przed oczami kierowcy.

Pewnie dlatego po spryskaniu szyby wycieraczki 2 sekundy po skończeniu robią jeszcze jeden ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy wycieraczki były ostatnią rzeczą, o której pomyślałbym że będą mnie denerwować, a tu proszę jaka (nie)miła niespodzianka. Kolega @Andon słusznie zauważył problem spływania strumyka ze względu na przykrótką lewą wycieraczkę, ale dla mnie niewyobrażalną głupotą jest inna rzecz. To pierwszy mój samochód, który po załączeniu spryskiwania zaczyna od jechania "na sucho", a dopiero potem leci płyn. No gurwa co za geniusz to wymyślił - chyba w Reno też już zatrudniają studentów do projektowania w celu cięcia kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym "genialnym" rozwiązaniem w projekcie wycieraczek jest umiejscowienie ich ramion w taki sposób, że kiedy chce się je podnieść (np. na myjni bezdotykowej), ramiona ocierają / opierają się o krawędź maski . Czy któryś z użytkowników również zauważył to u siebie, czy może jest to kwestia spasowania maski w danym egzemplarzu? Po historiach ze spasowaniem tylnej klapy, przyczyny mogą być różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tuscan_S napisał:

Kolejnym "genialnym" rozwiązaniem w projekcie wycieraczek jest umiejscowienie ich ramion w taki sposób, że kiedy chce się je podnieść (np. na myjni bezdotykowej), ramiona ocierają / opierają się o krawędź maski

43 minuty temu, MichalGda napisał:

Aby je podnieść trzeba je ustawić w tzw. położeniu serwisowym.

W MIII bez ustawienia wycieraczek w położeniu serwisowym nie można podnieść piór, a nawet po ustawieniu pozycji serwisowej i podniesieniu wycieraczek ramię od strony kierowcy również opiera się o krawędź maski. Nie zawsze ale często. Zauważyłem, że wycieraczki zatrzymują się w pozycji serwisowej w różnych momentach. Są to niewielkie różnica ale mające wpływ na to czy ramię dotknie maski, czy nie. Od strony pasażera nie ma problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MichalGda napisał:

Aby je podnieść trzeba je ustawić w tzw. położeniu serwisowym. Jest o tym w instrukcji. Co nie zmienia faktu, że mogłoby to być inaczej zrobione.

Dzięki za info, nie wiedziałem o takiej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

2 razy mi już robili coś ze spryskiwaczami za 1 razem jakiś zaworek zwroty i jak pryskałem to leciało na dach, teraz coś zrobili i jest ok, ale dysz napewno nie wymieniali, żeby było śmieszniej z tych testów mam już porysowaną przednią szybę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aso w Rybniku wydało taki werdykt , pan który był na serwisie. Zastosowali takie dysze i silniczek żeby nie było go słychać, efekt prostu słabo psika itd. Efekt taki ze nie słychać spryskiwaczy ale tez słabo psika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyregulowali kierunek dysz z przodu (trzypunktowe) i jak na razie jest OK.

Mają jeszcze zamontować zaworek zwrotny do tylnego spryskiwacza, bo teraz jak go włączam, trzymając dłużej dźwignię, najpierw wycieraczka robi przebieg na sucho, a dopiero później zaczyna lecieć płyn. Tłumaczenie w ASO: "przez różnicę wysokości zbiornik vs. dysza, musi minąć trochę czasu zanim płyn zacznie lecieć". Ok, fizyki się nie oszuka, ale dlaczego w takim razie zaworków nie montowano seryjnie? Wiadomo, oszczędność... Tylko że teraz to dodatkowe koszty dla ASO związane z obsługą. Co mnie jeszcze denerwuje to sposób, w jaki płyn leci na tylną szybę - nie jest rozpryskiwany, tylko leci jak z kranu w jedno miejsce i jest rozprowadzany przez wycieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuscan_S to samo dotyczy tylnej szyby w Meganie III, widać nikt nie wyciągnął wniosków. Po dołożeniu zaworka zwrotnego płyn będzie od razu, ale zaworek jeszcze zmniejszy ciśnienie i będzie jak z kranu ale na 10-tym piętrze...

Edytowane przez konwil
Poprawa błędu merytorycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj miałem MIII jako auto zastępcze i specjalnie to sprawdziłem. Rzeczywiście płyn leci tak samo, jak w MIV, z tą różnicą, że bliżej środka szyby, co wg. mnie jest lepszym rozwiązaniem. Nie tylko nikt nie wyciągnął wniosków, ale jeszcze to pogorszyli.

Dzięki za info o zaworku zwrotnym, już raczej go sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.

Nie Megane IV a Clio IV PH2.

Ten sam problem, dotyczy on wszystkich nowych Renauly, Captur, Kadjar i inne cuda, ASO twierdzi że tak ma być, po za tym to drażliwy temat i już.

 

Problem wynika ze zbyt słabej pompki spryskiwacza (prawdopodobnie ma to związek ze spełnieniem normy Euro6 min.mniejsza moc pompki) co przy niskociśnieniowej pompce spowodowało zastosowanie miękkich, gumowych przewodów spryskiwaczy.

Zobaczcie jak w Megane II, były wykonane rurki spryskiwacza - twardy, elastyczny plastik.

Tutaj miękka guma.

 

Co więcej, po 12km już wycieraczki mi nie zbierały od nowości auta, to ASO stwierdziło że winny jest płyn do spryskiwaczy (oryginalny z ASO), oraz pogoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!