Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-LINK 2 a Android Auto w Megane IV


kornik1986

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się ? Wlazłem w developera i uruchomiłem AA. Robiłem jak na filmie i przy okazji włączyłem dźwięki silnika hehe. Fajnie mieć normalną mapę googla tylko mam mały ekran i chmurka od nawigacji zasłania kawałek mapy. Nie sprawdzałem podczas jazdy czy znika ale na postoju to przeszkadza. Późno już i żona chciała mnie zabić, więc nie miałem czasu testować.

Jutro wieczorem posiedzę w aucie i włączę chyba wszystko co się da w Developerze. 

Czeka mnie jeszcze podpięcie kamery cofania. Instrukcję mam w którą dziurę wetknąć przewody ale kusi mnie żeby włączyć pod główny ekran i z DV da się. Myślałem o kamerze z wyświetlaczem w lusterku ale sam nie wiem. No prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam AA uruchomione na 3.3 (po samodzielnym upgrade z 2.2). G-mapsy, Ważę, muzyka działają- jest spoko. Ostatnio próbowałem z yanosikiem. Po zainstalowaniu w telefonie, pojawia się ładnie w AA i daje się uruchomić i wyszukać trasę. Ale już samo nawigowanie  strasznie się tnie. Aktualizacją pozycji idzie strasznie skokowo. Zacina się na długo. No nieużyteczne to jest. Spotkaliście się z takim zachowaniem? Tel stoi na Androidzie 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie przemyślenia ale:

1. Wszyscy piszą, że nic specjalnie się nie polepszyło; wyłącznie kosmetyczne zmiany.

2. Znaleźć serwis, który to zrobi. Pewnie dla 75% to za skomplikowane, a i uwalić R-linka można...

sumum sumarum darowałem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka robi się sama, najlepiej zrobić to podczas jazdy. Ja do tego celu mam pendriva USB 3.0 z odczytem 100 MB. Całość trwa może do 10 min.

W 9:

- widget klimatyzacji - przydatne przy ekranie 8,7"

- zmieniając stację w radiu pokrętłem pod kierownicą trzeba przeskoczyć o dwie pozycje aby zmienić o jedną stację w górę lub w dół na liście. Przeskok o jeden na pokrętle wywołuje wyświetlenie listy a dopiero drugi zmienia stację. Wcześniej tak nie było i to jest zmiana na in -.

- po podłączeniu telefonu można wybrać czy się chce korzystać z AA, wcześniej automatycznie się odpalało, zmieniało się sterowanie radiem, i więcej szczegółów nie pamiętam, aha nie działał u mnie przycisk na pilocie wywołujący menu obsługi telefonu. Po drugim lub trzecim użyciu AA zrezygnowałem z tej wątpliwej przyjemności.

Osobiście nie korzystam z AA. Nawigacja w R linku o niebo lepsza, podpowiedzi na liczniku. Można zmienić typ trasy, dodać punkty pośrednie przed celem. Mapy TomTom, obsługa głosowa Mio (ta kobieta jest bardzo apatyczna co mówi).

Na marginesie: w easy linku jest jeszcze lepiej bo są mapy Google, wizualizacja budynków i ceny paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko piszesz już o przejściu z 7 na 9. To wiem, że można ogarnąć samemu i  - prawdę mówiąc - dla samego widżetu klimy bym to zrobił. Niestety wcześniej trzeba wykonać przejście z 3.3 na 7, co wymaga chęci zrobienia tego od serwisu...

Na marginesie - żona ma nowe Clio i tam faktycznie wygląda to o wiele lepiej. A najbardziej zaskoczyło mnie, że Clio ma aktywnego asystenta pasa ruchu, a w Megance jest tylko pasywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 18:32, szwagier24a napisał:

Instalka robi się sama, najlepiej zrobić to podczas jazdy. Ja do tego celu mam pendriva USB 3.0 z odczytem 100 MB. Całość trwa może do 10 min.

W 9:

- widget klimatyzacji - przydatne przy ekranie 8,7"

- zmieniając stację w radiu pokrętłem pod kierownicą trzeba przeskoczyć o dwie pozycje aby zmienić o jedną stację w górę lub w dół na liście. Przeskok o jeden na pokrętle wywołuje wyświetlenie listy a dopiero drugi zmienia stację. Wcześniej tak nie było i to jest zmiana na in -.

- po podłączeniu telefonu można wybrać czy się chce korzystać z AA, wcześniej automatycznie się odpalało, zmieniało się sterowanie radiem, i więcej szczegółów nie pamiętam, aha nie działał u mnie przycisk na pilocie wywołujący menu obsługi telefonu. Po drugim lub trzecim użyciu AA zrezygnowałem z tej wątpliwej przyjemności.

Osobiście nie korzystam z AA. Nawigacja w R linku o niebo lepsza, podpowiedzi na liczniku. Można zmienić typ trasy, dodać punkty pośrednie przed celem. Mapy TomTom, obsługa głosowa Mio (ta kobieta jest bardzo apatyczna co mówi).

Na marginesie: w easy linku jest jeszcze lepiej bo są mapy Google, wizualizacja budynków i ceny paliw.

Ceny paliw też są w R-Link 2, miałem i korzystałem. Ceny pokrywały się. Zresztą aplikacja pokazywała datę aktualizacji ceny paliwa na danej stacji, jak był dzisiejsza to się pokrywała. Widżet klimatyzacji? Do czego to potrzebne na dużym ekranie? Jezdziłem tym autem prawie 4 lata, od zawsze klima ustawiona na auto i soft, zmieniałem tylko temperature, ewentualnie nawiew na szybę czy grzanie szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 06:45, LTar napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: pkt 5.9 - Prezes 

Na pełnym ekranie na którym może być coś wyświetlane. Reszta to pasek z temperaturą itd na dole oraz na górze jakies inne dane.

Nie ma tych dwóch czarnych pasków jak ma to miejsce w wersji 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!