Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fotorelacja wymiany poduszek Mcphersona


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, czyli teorie już mam opanowaną, teraz opanować nerwy, przygotować dwie skrzynki kluczy WD40 I ew. WD40% i można działać.

 

Kupiłem taki zestaw. W sklepie motoryzacyjnym.

https://allegro.pl/oferta/poduszka-amortyzatora-renault-megane-iii-10780860214

Dziwne bo całe opakowanie KYB, w środku łożysko nie ma żadnych oznaczeń marki tylko numer seryjny, a poduszka ma na środkowej części tej metalowej napis SNR, zastanawia mnie to czy mogli coś powalić?

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elf napisał:

Przejrzałem temat  @Renia08, to ile razy na rok wymieniasz poduszki, bo z tego co widzę pisałeś o nich już wcześniej :D

Miałem pisać :D 

Oby te już zakończyły przygodę z tym elementem zawieszenia ?. Dobry przykład, że klasyczne "Może nie za równo, może nie za dobrze, ale tanio" -  nie zawsze się sprawdza.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj się za to wziąłem. I jak skończyłem? Przy ściśnięciu sprężyny nie mogłem już założyć łożyska i poduszki. Ściski za mało ściskały. Spędziłem 4 godziny i nic nie zrobiłem, wykonałem telefon do zaprzyjaźnionego warsztatu, zawiozłem kolumnę w częściach i chłopak mi pomógł założyć. Efekt taki, że jutro muszę rozebrać druga stronę i zawieźć mu znowu. Po wymianie stukanie jest jakby mniejsze ale dalej do jasnej cholery jest!!! Kierownica już jest prosto podczas jazdy. Części markowe, jedne z najdroższych i co? I dalej dupa? Założę jutro druga stronę to zobaczę co to będzie. Mam poluzować nakrętke środka na max i pobujać autem i dokrecić ? Żeby było dobrze?

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać miałeś do du...  ściągacze sprężyn. Mam robione dwa i bez problemu ścisnąłem  przy wymianie amortyzatorów.

Zastanawia mnie to jak odkręciłeś starą poduszkę skoro nie ścisnąłeś sprężyny?

Jaką nakrętkę środka chcesz odkręcać? Przecież ona jest od amorka i od spodu wspiera się na metalowym wkładzie z poduszki a od góry tą nakrętką dokręcony więc co ma dać ten Twój zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Renia08 napisał:

Po wymianie stukanie jest jakby mniejsze ale dalej do jasnej cholery jest!!!

Łączniki stabilizatorów; podpory stabilizatora lub łożyska w piastach do wymiany. Przecież łatwo to sprawdzić przy tej pracy.

2 godziny temu, Renia08 napisał:

Mam poluzować nakrętke środka na max i pobujać autem i dokrecić ?

Po co? - Nikt tak nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączniki stabilizatora nowe, poduchy nowe, łożyska nowe a nawet przeguby mają dopiero rok, gumy na stabilizatora też nowe. Na starych łożyskach i Poduszkach, auto prowadziło się jak pijany zająć, podkakując na boki wyrywajac czasem kierownice, i po chwilowym postoju gdy ruszyłem kierownicą to było słychać puknięcie, kierownica też nie była prosto, miała tendencje do skręcania w prawo. Teraz z jedną poduszką auto prowadzi się świetnie, sztywno, kierownica prosto. Jutro robię drugą stronę. Stukanie jest dziwne bo gdy wjeżdżam na parking i mam taki lekki krawężnik, może z 5cm i gdy na niego wyjeżdżam to słychać stuk, tak samo gdy zjeżdżam tyłem. Muszę jeszcze zobaczyć dolny sworzeń. @jabrzejaków są patenty na sprawdzenie tego? Podpora łożyska niby sztywna. Czuć luz na środkowym przegubie, ale nie wiem jaka jest tolerancja (tak na oko czy wyczucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!