Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znany temat - koło zmiennych faz rozrządu. Moje doświadczenia sa w tym względzie nastepujące. Zgłosiłem prośbę o refundację kosztów naprawy do RP przez biuro obsługi klienta. otrzymałem w przeciągu 2 dni potwierdzenie o 50% refundacji kosztów naprawy czyli wymiany kompletu rozrządu+kzfr+pasek alternatora. kosztowało mnie to ok 1250 zł w serwisie Kutyna w W-wie. Warunki: wszystkie przeglądy w aso. auto przed decyzja RP trzeba wstawic do aso, które weryfikuje usterkę i przedstawia kalkulacje RP. komplet rozrządu+pompa wody też wymieniłem w aso, ale części kupiłem juz sam w focie (skf). mimo to RP poszlo mi na rękę. pozdr Endrju

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2010-03-27, 22:34 ]

Ja będę mniej pobłażliwy jak RP. Post należało napisać w już istniejącym temacie. Na razie pierwsze ostrzeżenie <ok> scalam z właściwym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i co?? wymienili mi rozrząd i przy okazji kzfr.miałem grzechotanie przy odpalaniu 2-3 razy w miesiącu a teraz po wymianie mam grzechotanie cały czas między 2-2,5tyś obrotów,szlak mnie trafia i ręce opadają!!!! Mechanik mówi że koło musi się ułożyć!! Co o tym sądzicie,czy nowe koło może grzechotać??? Zakup w koła w serwisie, nr ......505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe to ja tutaj się dopisze znowu, nie żebym się nabijał z kolegi, ale moje szczere współczucia.... i wiesz co mogę dodać?

w lipcu 2009 zrobiłem za własne pieniądze KZFR - w sumie kosztowało to 1.300pln, w grudniu wymieniono je na gwarancji, a teraz w kwietniu 2010 wymieniono je ponownie na gwarancji. objawy miałem i mam dalej takie jak Ty pomimo tylu wymian.... za drugim razem serwis wymienił nawet poduszki silnika, nie mówiąc o tym ani słowa - ale czuję różnicę. Jedyne co mnie strasznie denerwuje to to, że okres gwarancji wcale nie uległ przedłużeniu... bezsensu. Więc mogę powiedzieć, że na pewno do lipca zjawię się w ASO ponownie. Na pewno nikt mi nie powie, że coś tam się ma układać, bo to ma działać jak ta lala a co najwyżej to może przeskakiwać i potem grzechota jak szalone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie,żebym wiedział że tak wyjdzie to bym tego koła nie ruszał,dzisiaj mam już zgrzyty przy każdym odpalaniu,na drugi tydzień jadę do serwisu je zmienić a tamto idzie do reklamacji,ciekawe czy stwierdzą usterkę kzfr? Jeśli tak,to pewnie wykręcą sie tym że mechanik źle założył.Jest w ogóle możliwość złego montażu tego koła????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust i z tego co mówisz to raczej na 99% jest kzfr, raczej zatwierdzą reklamacje i ASO wymieni je po swoich kosztach.

co do pytania, to nie ma możliwości żeby je źle założyć, ono jest po prostu jakieś dziadowskie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem już po wymianie kzfr. Faktycznie w tej chwili jest lepiej a nawet dobrze. Zamieszczę kilka fotek rozebranego koła żeby zdementować pogłoski jakoby było tam coś do ułożenia po montażu albo że pada jakaś sprężynka (chociaż faktycznie 1 sprężynka znajduje się pod zatrzaskiem :!: ). Koło "sterowane" jest olejem a właściwie zaworem który dozuje ten olej do kanalików koła. na zdjęciu jest widoczne zużycie tulejki co powoduje nie wracanie koła (i wałka rozrządu) w pozycję wyjściową i dla tego zawory klekoczą przy starcie. Dla tego bardzo ważne jest stosowanie i regularna wymiana dobrego oleju. A jeśli idzie o montaż koła to instrukcja ściśle określa jak ma być zamontowane względem wałka rozrządu i innych kół rozrządu, także jest możliwość złego montażu. To tak pokrótce. Pozdrawiam!

Jeszcze taka sugestia. Przyczyną hałasowania zaworów krótko po wymianie kzfr może być, oprócz wady tego koła, nieprawidłowe ustawienie rozrządu. W silnikach K4M ustawienie rozrządu wymaga wielkiej precyzji, przyrządów i najważniejsze dużego doświadczenia (miałem możliwość obserwowania całej operacji w moim samochodzie) . Jak wiemy kompetencje niektórych serwisów renault są różne. Czasami lepiej zlecić tą sprawę dobremu, zaufanemu mechanikowi niż wracać do tego samego serwisu który zwala winę na kzfr a w rzeczywistości nie potrafi ustawić rozrządu.

post-25046-1275929976_thumb.jpg

post-1-1275929976_thumb.jpg

post-1-1275929977_thumb.jpg

post-1-1275929978_thumb.jpg

post-1-1275929979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Świetnie,żebym wiedział że tak wyjdzie to bym tego koła nie ruszał,dzisiaj mam już zgrzyty przy każdym odpalaniu,na drugi tydzień jadę do serwisu je zmienić a tamto idzie do reklamacji,ciekawe czy stwierdzą usterkę kzfr? Jeśli tak,to pewnie wykręcą sie tym że mechanik źle założył.Jest w ogóle możliwość złego montażu tego koła????

 

Witam

Po wymianie koło może się poluzwać, może być żle zamontowane lub będzie żle odpowietrzone i będzie grzechotać.

Miałem tak u siebie po około tygodniu od wymiany KZF. Serwis poprawił dzieło i mija rok i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z RP da się dogadać...? Dobrze wiedzieć ponieważ mnie czeka kolejna wymiana KZFR. Meganka z 2006. Pierwsza wymiana w 2008 przy przeglądzie technicznym. Druga wymiana w 2009 przy przeglądzie technicznym. Jestem na 2 tygodnie przed przeglądem i już wiem, że będzie 3 wymiana... Zastanawiam się czy to sezonowo czy element wytrzymuje określoną ilość kilometrów a później jest do wymiany?

 

Samochód już jest po gwarancji, serwisowany w ASO. Jakie mam szanse na partycypacje RP i o jakim procencie z ich strony mówimy- wiem, że koszt naprawy to jakies 2,5tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie już nie u siebie ale u znajomego załatwiałem dopłatę RP.

Megi z 2005, przebieg 25tys, serwisowany w ASO i w zasadzie teraz powinien mieć i tak wymieniony rozrząd (po 5 latach) ale RP zgodziło się pokryć 80% kosztów naprawy :-)

Wydaje mi się ze serwis musi odpowiednio napisać pismo do RP a i każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Kolo pada po ok. 22tys

Trzeba próbować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

1. jak się kształtują aktualne ceny wymiany kzfr w ASO (przed dofinansowaniem bo z tego co widzę to można liczyć na 50-80%) a w innych warsztatach (w innym wątku podpowiedziano mi, że powinno to kosztować około 1100PLN nie w ASO)?

2. czy jeśli ostatni przegląd miałem nie w ASO to przekreśla to szanse na dopłatę ze strony ASO?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mechanik wymienił w Megane II 1.6 16v KZFR plus pasek ale teraz nie można odpalić pojazdu. Silnik kręci lekko ale nie można odpalić. Co to może być??? przed wymianą odpalał ale brzęczało.

ciśnienie na cylindrze około 1do 2 atmosfer bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy całości <ok>

Renia została u niego. twierdzi że rozrząd ustawiony dobrze. braliśmy ją na linkę holowniczą i po przejechaniu 5kilometrów miała sprężanie 1-2 atmosfery.

 

może to elektrozawór????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!