Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Natężenie ruchu na mapie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój jest jakoś tak z września 2017 i też jest R-Link2 v.2.2XX.

Armagedon żebyśmy się nie zdziwili - jestem pewien że Renault ma to w głębokim poważaniu i nie będzie aktualizacji dla tych wersji.

Zresztą jest w temacie o R-Link'u info że Renault nie przewiduje aktualizacji dla starszych MIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Września 2017  ?:) to powrót do przyszłości normalnie . Ale co to tematu jakoś się z tym pogodziłem , głównie chodziło mi o nawigacje bo jednak bardziej dokładna jest ale znalazłem sposób , podłączam tel przez BT i tylko słyszę w którą stronę mam skręcić i kiedy co mi wystarcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się powoli przekonuję do R-Linka (!) :-) Niedawno, w drodze na urlop, Google mapy prowadziły mnie drogą polną podczas gdy TomTom kazał zawracać. Także mapy od Google nie są takie idealne :-) Natężenie ruchu, spowolnienia konkretnie, obie mapy pokazywały podobnie.

W każdym razie, wydaje mi się, że jak dobrze zaplanować trasę z punktami pośrednimi, to R-Link nawet daje radę. I nie trzeba już przyklejać nic do szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem pojawi się w momencie gdy będziesz jechać drogą, której TomTom nie ma w bazie (obecnie jest ich multum - przecież te mapy są przeterminowane o 2 lata!) i zacznie zmieniać całą trasę i wariować.

Mnie jeszcze nigdy GoogleMaps nie zawiodło i strasznie ubolewam nad brakiem Apple CarPlay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że TomTom jest idealny. Fakt, mapy są nieaktualne. Jednak TomTom się "uczy". Wystarczy raz przejechać drogą, której jeszcze nie ma na mapie i TomTom ją zapamięta. Co do AA i ACP,  też bym chciał ale już ich brak zaakceptowałem :-) W sumie nikt mi nie obiecywał, że będą kiedykolwiek dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale próbowaliście się kontaktować z ebt25 w sprawie AA/ACP?? Od razu zakładacie, że się nie da. Z tymi mapami też jakoś nie chcę mi się wierzyć, że dla R-Linka 1 są aktualne, a dla 2 już nie.

Edytowane przez Qbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontakt z ebt25, ja mam wątpliwości odnośnie ryzyka utraty gwarancji.

 

W kontekście map, Renault Polska potwierdziło mailowo, że obecnie wgrana w moim modelu mapa (tj 2015.06) jest ostatnią dostępną. Teoretycznie, update mapy powinien pojawić się poprzez My Renault. I taki update otrzymałem zaraz po zakupie. Póki co nic nowszego się jeszcze nie pojawiło. Sporadycznie sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 23.08.2017 o 12:07, chucky80 napisał:

Wystarczy raz przejechać drogą, której jeszcze nie ma na mapie i TomTom ją zapamięta.

 

Przepraszam, że tak odgrzewam, ale dopiero doczytałem to , co powyżej. Póki co, nie bardzo mam okazję do zrobienia testu (otwarcie łącznika Ursynów-Wilanów będzie okazją). Serio to tak działa? W R-Linku?

 

Ps. Wczoraj zaktualizowałem się do 2.2.18.503 (ASO), mapy mam wgrać sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja przy dojazdach do pracy (Bytom, Gliwice, Katowice) korzystam z wbudowanej nawigacji i działa bardzo dobrze (pomijając, że na mapie średnicówka nie dochodzi do Gliwic). Ale zdarzały mi się sytuacje, kiedy TomTom lepiej omijał korki niż google. Dlatego często zdarza mi się mieć odpalone oba na raz. Chociaż czasem wariuje i próbuje omijać korki w strasznie dziwny sposób, nadkładając mocno drogi. Pewnie gdybym pogrzebał w ustawieniach inaczej by się zachowywał. Ale łącząc tom toma z google maps uzyskuje dobre rezultaty przy omijaniu korków. Dlatego bardzo mi brakuje mirroringu, do dzisiaj nie mogę zrozumieć, że w rlink 1 to dali, a w pierwszych wersjach rlink 2 olali klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wracam do głównego wątku "Natężenie ruchu na mapie". Szukam porady, po miesiącu od zakupu samochodu na mapie brak informacji o natężeniu ruchu i utrudnieniach, nie łączy również R- link store, informacja z infolinii Renault- wszystkie potrzebne opcje są włączone, w My renault także pakiety aktywne, udostępnianie aktywne, mapa ruchu drogowego jak nie działała tak nie działa. Może ktoś poradzi, za tydzień jadę do serwisu, ale po co z nowym samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Nawigacja w R-link 2 została zaktualizowana, w ramach ceny samochodu w lipcu 2019 r. Dodali sporo szczegółów, nawet całą obwodnice A 1 Częstochowy.

Za to zauważyłem niepokojące zjawisko. 

Co pewien czas zanika mapa ruchu drogowego. (W sierpniu i we wrześniu 2019 r.)

Klawisz jest szary.I oczywiście, mapa nie pokazuje korków .

Jednocześnie  R-link 2 w Informacjach o systemie pokazuje: stan sieci - połączono.

 

Po kilku godzinach problem sam znika.

O co chodzi?

Problem z kartą sieciową w Megane czy z serwerem Renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!