Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


Vitaminer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po raz pierwszy.

 

Noszę się z zamiarem zakupu na zimę felg stalowych "16". Aktualnie mam założone oryginalne "17" o oznaczeniach 7J17 5CH 49. Poradzcie koledzy jakich 16 szukać.

Czy te z linku będą dobre? http://allegro.pl/felgi-stalowe-6-5j16h2-et47-5x114-3-laguna-iii-i5815500246.html

8MLZ8BL.jpg

 

Pozdrawiam, 

Vitaminer

Edytowane przez Vitaminer
dodano link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem felgi jak z parametrami w linku. Niestety dostałem 7 cali a nie 6,5 i pasują bez problemu. Nic nie obciera. Kiedyś dzięki temu założę opony 215.

ps. o profilu 60 też wejdą bez problemu i nic nie będzie. Mnie każdy straszył o błędach czujników, absu itp. A nic nie było i nic się nie działo. A profil 60 fajnie tłumi nasze drogi. I kolejne opony tylko profil 60 mimo, że to może już trochę gorzej wygląda. Ale wielkiej różnicy nie ma i na pierwszy rzut oka trudno zauważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z pracy kupił felgi stalowe 15" i założył zimówki 195/65R15. Tragicznie to nie wygląda, chociaż 16"-17" z niższym profilem zdecydowanie ładniej się prezentują. Twierdzi natomiast że w porównaniu do letnich 17", zimowe 15" o wiele lepiej tłumią nierówności naszych polskich dróg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem 16. Nawet ostatnio brat stanął obok mojej "trójki", Megane 2 na 16 i chyba wcale nie bedzie źle wyglądać w porównaniu do 17. W Alfie 147 miałem zimówke 195/65/15 i faktycznie na 17 jeździ sie jak taczką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd a komfort.... każdy idzie w inną stronę. Ja mam porównanie bo mam takie i takie opony. Naprawdę jakoś różnicy nie widać nawet jak mamy koło siebie te opony. Myślę, że 60 profil będzie fajnym rozwiązaniem. Myślę, że rozmiar 16 do tego samochodu jest najbardziej trafnym pomysłem. Lepiej niż 15 (bo te to za małe jednak) a 17 to koszty opon oraz niższe profile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stalówek śruba:  M12*1,5 długość całkowita 50 mm, długość gwintu 26 mm, klucz 17.

Do alufelg śruba: M12*1,5, długość całkowita 53,3, śruba z podkładką, klucz 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mireczek01 napisał:

Do stalowych śruby są dłuższe.

Może być odwrotnie, już teraz nie pamiętam :) . Ale na pewno mają różne długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo które śruby. W alufelgach są niby z kołnierzem ruchomych. Stalowe już z stałym. Ale o ile stare samochody (np focus 1 którego mamy) wymaga dwóch kompletów śrub bo inaczej nawet nie wejdą. O tyle nowsze samochody mogą mieć jedne. Ja używam śrub które miałem z stałym kołnierzem już rok do alufelg i stalowych i nic się nie dzieje. Nic nie pęka czy coś bije na koło. Tylko nie pamiętam jaka długość śruby. Raczej długość nie ma znaczenia bo po prostu śruba dalej wejdzie w piastę i tyle. Bardziej w tym wypadku patrzyłbym na kołnierz. Naczytałem się masę opinii, że do alufelg musi być ruchomym. Ale naprawdę nie ma znaczenia. A siedziałem chyba z 2 tygodnie bo nie mogłem nigdzie znaleźć oficjalnego info bo oczywiście internet przyjmie wszystko (tak jak z rozmiarem felgi stalowej, co strona to inaczej). Samochód miałem na alufelgach z śrubami z jednym kompletem (oryginalnymi) .

 

Jeśli naprawdę Ci zależy to się mogę poświecić i odkręcić śrubę i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że felga nie popęka, nie będzie miała bicia :)

Co nie zmienia faktu, że do felg ze stopów lekkich zalecane są śruby z kołnierzem ruchomym. I tego lepiej się trzymać. 

Z tym fabrycznym wyposażeniem to jest dziwna sprawa. Jedne Megane miały inne nie.

Ja w obu Megane, felgi ze stopów mam fabrycznie na śrubach z ruchomym kołnierzem , a do zapasu były w bagażniku zwykłe śruby na stożku.

A do Megane 2 dokupując felgi alu w ASO otrzymałem w zestawie odpowiednie śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!