Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety miałem przyjemność porysować listwy plastikowe - ozdobne drzwi przednich i tylnych (lewa strona od kierowcy). Mam w związku z tym do Was pytanie czy listwy drzwi przednich różnią się w poszczególnych rocznikach meganek (nie mówią o tych późniejszych lakierowanych pod kolor nadwozia chodzi mi o czarne) oraz w różnych wersjach. Chodzi mi o to czy listwa np z megany Coupe lub HB podejdzie do kombi? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że od coupe nie będą pasować z uwagi na dłuższe drzwi. Od HB jest szansa. Rocznik raczej nie ważny. Porównaj wymiary ph1, ph2, ph3 dla pewności.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi ma dłuższy rozstaw osi niż hatchback, więc tylne drzwi raczej nie będą pasować; przednie - możliwe, że tak. Wersja trzydrzwiowa ma w ogóle dłuższe drzwi - zły trop. Ponadto, faza I ma te listwy nielakierowane, nie wiem jak faza II, ale w III są lakierowane, w kolorze nadwozia.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że drzwi w HB i Kombi są takie same zarówno przód jak i tył - nie ma tutaj wpływu rozstaw osi. Coupe rzeczywiście są inne. Idąc dalej zarówno listwy, boczki szyby powinny pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się przód z kombi do HB będzie pasował, natomiast tył juz nie, tak samo boczek/tapicerka wewnątrz samochodu, z kombi przód do HB pasuje, tył już nie, ponieważ tył z kombi jest dłuższy. Listwa też nie będzie pasować. Przód jest kompatybilny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fazę I, to prawdopodobnie masz je nielakierowane. Mój teść tak ma i się zastanawiał nad ich pomalowaniem; na razie tylko teoretyzuje, ale wg niego auto zyska na wyglądzie. Także może w tę stronę można pójść.

 

PS: pokaż jak to wygląda - zdjęcia - może coś więcej powiemy.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim M3 ph2 miałem oryginalnie czarne listwy, które mi się nie podobały.

2 lata temu okeiłem je folią o kolorze srebrnym, zbliżonym do auta (gris platine chyba). Efekt świetny, polecam. Folia się trzyma do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plastikowe listwy z phI zwykły plastik kolor czarny. Są mocno podrapane do wymiany. Jak będę mieć czas to muszę je zdemontować i po numerach fabrycznych kupować. Bo nawet sprzedający ze szrotów mi powiedzieli że same plastiki też nie są jednakowe i tak najlepiej. Także tak też będę musieć zrobić.

Przy okazji chciałbym Was też zapytać jak się wyciąga te panele?  czy po prostu się je wsuwa z plastikowych zaczepów tzn ciągnie w stronę klapy bagażnika i powinny "wyjechać" czy jest to inaczej mocowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzeje bo mam problem z jednym z tych plastików, mocowany jest na takie kołki plastikowe.... ktoś wie gdzie i pod jaką nazwą ich szukać? brakuje mi z 3 w sumie, a na tych co zostały boje się mocować plastik co by przy 150km/h nie odleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!