Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukiwanie nowszego Megane


the_saint

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam ciut nowszego Megane. Znalazłem takie o to ogłoszenie u katowickiego dealera co sądzicie o aucie?

http://renaultkatowice.pl/pojazd/35667/renault-emmegane-em-16-16v-110km-pl-serwis-aso-lpg-dealer-2011r

 

Jeżeli dobrze odczytałem to Vin to: VF1K21K0645355154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii samego dilera:

Kupiłem u Pietrzaka (oddział przy Bocheńskiego w Katowicach) Megane III w lipcu 2017. Obsługa na miejscu bardzo fajna, kontakt telefoniczny bardzo dobry - mam na myśli oczywiście samochody używane. Z jazdą próbną nie było problemu - A4 blisko więc próbowałem i drogi pomniejszymi, i autostradą. Ogólnie, jak widać na stronie Renault, to Pietrzak ma wysokie oceny klientów - sam się zastanawiam czy nie pojechać do nich na przegląd (ostatni na gwarancji). Mieszkam w Krakowie :-)

 

W kwestii auta:

Faktycznie cena wysoka, i zgadzam się, że za tyle można kupić już poliftową (faza II, raczej nie faza III), ale z drugiej strony moja faza III (2016), wersja Limited w środku jest gorzej wyposażona: brak skóry na gałce zmiany biegów, brak rączek na boczkach drzwi przednich, "normalne" zagłówki (ja bym wolał takie jak tu) i widzę jeszcze czujniki parkowania z przodu (ja nie mam). Z braków: zdaje się, że nie ma Bluetootha i składanych elektrycznie lusterek. No i nie ma auto start-stop :-) Jeżeli masz ca. 35 000 PLN do wydania, to może warto poszukać czegoś nowszego - może i u Pietrzaka. Z drugiej strony - negocjuj - uwierz na słowo, że nimi się da i warto -> wcześniej sprawdź wartość auta u ubezpieczyciela, pomoże w negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu.

Przytoczę autentyczny fakt, znajomy kupił na wiosnę w tym roku dokładnie 3 letnią  poleasingową Megane 1.5 dci kombi.

Sam mu poleciłem.

Zakup bezpośrednio z leasingu, przebieg 135 tys km.

Wersja z nawigacją , czujnikami parkowania, tempomat itp.

Cena wyjściowa była ~29.700 netto, co po przeliczeniu na brutto wyszło ciut poniżej 36 tys zł.

 

tu są przykładowe oferty na 3 letnie auta

http://www.alphabetpoleasingowe.pl/sprawdzone-samochody-poleasingowe/renault-megane-62284

 

 

A ta z podanego linka ma w końcu 6 lat za podobną cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia ASO.. nie mogłem sprzedać auta przez miesiąc  za 38 000 zł, oddałem w rozliczeniu do ASO za 36 000. ASO po tygodniu sprzedało moje auto za 45 000 zł :-D

Żeby oni jeszcze coś przy tych autach robili, a ich 'serwis' ogranicza się do mycia i polerowania. Nawet dywanika z dziurą za 20 zł nie wymienili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za liczne opinie i oczywiście zastosuje się do nich. Zdrowy rozsądek dyktował mi, że cena faktycznie jest przesadzona. Aktualne Megane kupiłem siedmioletnie w 2012 roku za 14 tyś. Od jakiegoś roku jednak ceny używanych samochodów wystrzeliły tak mocno w górę, że aż strach i myślałem, że taka cena to norma. Co do diesli to widziałem kilka fajnych poleasingowych jednak bardzo obawiam się samochodu z silnikiem wysokoprężnym. Mam na myśli głównie dodatkowe koszty. Tym bardziej, że samochodem jeżdżę nie typowo czasem robię w tydzień ponad tysiąc kilometrów a czasem przez pół roku samochodem jeżdżę raz w tygodniu. Megane u Pietrzaka odpuszczę sobie również z powodu tego, że automo pokazuje parę "drobiazgów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukałem to diesle w określonym wieku / wyposażeniu / nadwoziu były tańsze niż zwykłe 1.6. Według mojej teorii za diesla trzeba dopłacać w salonie, za benzynę na rynku wtórnym. Nie jestem też zwolennikiem downsize'ingu. Nie od dziś wiadomo, że z biegiem lat i kilometrów serwisowanie wolnossącej benzyny powinno być tańsze, użytkowanie mniej kłopotliwe, a sen spokojniejszy. No chyba, że ktoś codziennie dużo jeździ i sporo w trasie. Wtedy bezapelacyjnie diesel wygrywa spalaniem i może być użytkowany "jak książka pisze". Fajnie by było jakby Renault dołożyło do silnika 1.6 turbo podnosząc lekko moc i moment obrotowy (głównie o to chodzi) ale w granicach "zdrowego" rozsądku. Dobrze, że za marzenia nie karają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny raz zwracam się z prośbą o opinie na temat samochodu z ogłoszenia.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi na temat tego samochodu. Przy okazji chciałbym spytać czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z autami po leasingu albo z tym komisem?
Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, the_saint napisał:

Kolejny raz zwracam się z prośbą o opinie na temat samochodu z ogłoszenia.

Przecież to ogłoszenie z pierwszego postu jest już nieaktualne.

10 minut temu, the_saint napisał:

Przy okazji chciałbym spytać czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z autami po leasingu

Osobiście nie mam ale interesowałem się kiedyś tematem. To jedne z pewniejszych samochodów jakie możesz kupić jeśli chodzi o pochodzenie i historię. Po pierwsze powinny być serwisowane w ASO (leasing często tego wymaga), po drugie mieć udokumentowany przebieg i historię wypadkowo/kolizyjną jeśli była, po trzecie jeśli kupisz auto na fakturę VAT 23% to sprzedawca normalnie odpowiada przed Tobą przez 2 lata za wady tego auta (taka trochę jakby gwarancja). Są też minusy. Serwis zgodnie z wyżyłowanymi interwałami zalecanymi przez producentów, poszanowanie samochodów służbowych przez użytkowników jest dużo mniejsze niż ich samochodów prywatnych, samochodów służbowych raczej nikt nie oszczędza (to najszybsze auta na drogach, szczególnie na autostradach i ekspresówkach), zwykle mają duże przebiegi, głównie są to diesle z dużymi przebiegami.

16 minut temu, the_saint napisał:

albo z tym komisem?

Z jakim komisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie 4 auta to były właśnie auta poleasingowe.

Nie miałem, ani nie mam zastrzeżeń co do ich stanu ani ceny.

Wiadomo, trzeba sobie coś upolować i nie ze wszystkich leasingów są takie dobre oferty oczywiście.

Kolejne moje auto tez będzie poleasingowe, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta intensywna eksploatacja trochę mnie martwi 140 tyś w 2 lata to dość dużo. W ogłoszeniu podają, że na temat samochodu jest raport Dekry, ale nie jestem pewien czy taki raport jest coś wart?

30 minut temu, pbet napisał:

Z jakim komisem?

Napisałem z komisem bo nie znalazłem lepszego określenia, oferują samochody używane. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!