Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16V, ubytki oleju


DanielT

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie ja się nie spinam wcale i rozumiem nieufność. Zatrważa mnie jednak wiara ludu w naszych "dobrych mechaników" a jeszcze bardziej w ASO.  Przyjaciel powiedział mi w tym tygodniu "Gdybym cie wtedy posłuchał a nie mechaników to bym może nie był te 20  tys. w plecy". Prawda jest taka, że są lepsi i gorsi mechanicy i lepsze czy gorsze ASO ale powoływanie się na wiedze i doświadczenie mechaników i ASO jest dla mnie co najmniej wątpliwe.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mih00 napisał:

A mnie zatrważa  wiara ludu w magiczne mikstury naprawiające silnik.

Nie ma żadnych magicznych mixtur naprawiających silnik i nikt o takich nie pisze. Takimi tekstami sprowadzasz dyskusje do poziomu piaskownicy. Ja pisze o konkretnych produktach, które mają swoje zastosowanie, są powszechnie znane, dość powszechnie stosowane i są polecane przez wielu czołowych producentów środków smarnych i nie są to żadne magiczne mikstury.

Wyjaśni mi ktoś rzeczowo co to jest ten full synthetic bo to określenie się pojawia i ciekawy jestem co autor ma na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, f1e napisał:

... W każdym razie pozdrawiam i tak autor postu nie dostał żadnej konstruktywnej wypowiedzi na swój problem.

Konstruktywna odpowiedź na pytanie autora wątku, padła i to kilka razy.

Na temat płukanek i innych dodatków do olei, mam swoje zdanie, poparte własnym doświadczeniem. Kto chce niech leje, ja nie widzę żadnej potrzeby. 

Może trochę nie na temat, ale tomek evo działasz na forum trochę "nie fer" w stosunku do innych użytkowników forum. Bardzo się dziwie się, że tutaj jest to możliwe, na wielu forach jest  niedopuszczalne, karygodne. Mam na myśli Twojego avatara i stopkę oraz żywiołowe dyskusje w pewnych określonych tematach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lelupi napisał:

Mam na myśli Twojego avatara i stopkę oraz żywiołowe dyskusje w pewnych określonych tematach.

Racja, jakoś umknęło, ale już naprawione.

Co do pozostałej treści, nie będę się wypowiadał. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lelupi napisał:

Konstruktywna odpowiedź na pytanie autora wątku, padła i to kilka razy.

Na temat płukanek i innych dodatków do olei, mam swoje zdanie, poparte własnym doświadczeniem. Kto chce niech leje, ja nie widzę żadnej potrzeby. 

Może trochę nie na temat, ale tomek evo działasz na forum trochę "nie fer" w stosunku do innych użytkowników forum. Bardzo się dziwie się, że tutaj jest to możliwe, na wielu forach jest  niedopuszczalne, karygodne. Mam na myśli Twojego avatara i stopkę oraz żywiołowe dyskusje w pewnych określonych tematach.

Na większości forów jest jak najbardziej dopuszczalne. A co do żywiołowych dyskusji to po to chyba jest to forum co nie? Rozumiem, ze gdybym co chwila wklejał link do sklepu i kisał teksty w stylu "kup u mnie  a nie pożałujesz"  itp. to byłoby karygodne i niedopuszczalne ale ile linijek tekstu tu napisałem a ile" wrzutek"  ze swojej oferty zrobiłem? O płukankach piszę ogólnie i nie wymieniam konkretnych poza preparatem AR2300 ale to już nie moja wina, ze nie ma swojego odpowiednika na rynku. Jak mi moderator/administrator zwróci uwagę to avatar usunę ale zabraniać dzielić się z kimś wiedzą i doświadczeniem na forum to jest właśnie karygodne. Nigdy też nie ukrywałem czym się zajmuję i ten avatar jest m.in dlatego. Jak ktoś ma inne zdanie albo w sposób merytoryczny jest w stanie obalić argumenty to chętnie podyskutuje.

Autorowi tematu wiele nie pomogliśmy to fakt, choć pewne sugestie padły.

Dowiem się w końcu co to jest ten full synthetic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A na któreż to pytanie nie odpowiedziałem?

 

Choćby na te trzy:

Cytat

Robiłeś pomiar na zimnym silniku i co najważniejsze na płaskim podłożu?

Samochód pusty w obu przypadkach czy z pełnym załadunkiem?

W jakiej temperaturze otoczenia?

Jeżeli warunki pomiaru były inne to prawdopodobnie nie koniecznie ubyło 0,5l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary zawsze robię w tym samym miejscu (miejsce parkingowe w garażu podziemnym) i zawsze rano przed wyjazdem do pracy. Warunki na pewno są zawsze takie same.

PS. Ten plastikowy bagnet jest czasem ciężki w odczycie, muszę poszukać metalowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z Renault (łącznie 5 sztuk) wynika, że cyfrowy wskaźnik oleju na wyświetlaczu jest dość dokładny. W niektórych autach pomiar bagnetem może być obarczony bardzo dużym błędem, choć prawidłowo wykonany daje największą pewność co do faktycznego stanu oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek evo napisał:

Na większości forów jest jak najbardziej dopuszczalne. A co do żywiołowych dyskusji to po to chyba jest to forum co nie? Rozumiem, ze gdybym co chwila wklejał link do sklepu i kisał teksty w stylu "kup u mnie  a nie pożałujesz"  itp. to byłoby karygodne i niedopuszczalne ale ile linijek tekstu tu napisałem a ile" wrzutek"  ze swojej oferty zrobiłem? O płukankach piszę ogólnie i nie wymieniam konkretnych poza preparatem AR2300 ale to już nie moja wina, ze nie ma swojego odpowiednika na rynku. Jak mi moderator/administrator zwróci uwagę to avatar usunę ale zabraniać dzielić się z kimś wiedzą i doświadczeniem na forum to jest właśnie karygodne. Nigdy też nie ukrywałem czym się zajmuję i ten avatar jest m.in dlatego. Jak ktoś ma inne zdanie albo w sposób merytoryczny jest w stanie obalić argumenty to chętnie podyskutuje.

Autorowi tematu wiele nie pomogliśmy to fakt, choć pewne sugestie padły.

Dowiem się w końcu co to jest ten full synthetic ?

Myślę, że troszeczkę się nie zrozumieliśmy.

Nie bronię Tobie udziału w dyskusjach, nie to było moim zamiarem. Takie dyskusje to sól (pozytywnie) forum. To źródło wiadomości, dla poszukujących rozwiązań swoich problemów, dla kupujących nowe auto.  Często rzutują nowe światło na pewne sprawy, obnażają krążące legendy, są po prostu ciekawe.

Pisałem tylko i wyłącznie w kontekście połączenia awatara, stopki na forum z Twoją  forumową aktywnością.

Niestety nie masz racji, na większości for jest to zabronione, niemile widziane. Zresztą powinieneś z własnego  doświadczenia o tym już wiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lelupi napisał:

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.
Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

OK. Trochę się nie zrozumieliśmy. Co do avatara/stopki to zależy już indywidualnie od forum i staram się zawsze dostosować.

lapka2.gif
Regulamin pkt.5.13 - cytowanie
P_r_z_e_m_o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!