Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę byś uzyskał jednoznaczną odpowiedź bo to wróżenie z fusów. Ja w MII tak sztukowałem wycieraczkę tylną  (zamontowany zamiennik z uwagi na złamane ramię) i pasowała guma od pierwszej lepszej wycieraczki. Kup gumę i sprawdź jeśli chcesz tylko czy nie prościej i szybciej kupić nowe pióro? Przecież to nie kosztuje majątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pbet napisał:

np. Valeo First, nie są złe.

 

Dobre też nie. Przy prędkościach autostradowych nie przylegają do szyby (sprawdziłem na sobie i więcej nie kupię), a na forum były z tego co pamiętam dwa przypadki, kiedy pękło w nich plastikowe mocowanie i wycieraczka odpadła podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie. Nie pisałem, że to szczyt marzeń tylko, że można je kupić za 50 zł z przesyłką i nie są złe (bo nie są, nie ma tragedii). Z przyleganiem do szyby przy prędkościach autostradowych zgoda - u mnie dotyczy to tylko wycieraczki kierowcy i jakiś 3 cm w lewym dolnym rogu szyby. Żeby nie tworzyć nowego tematu o piórach wycieraczek: link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mają pensje prezesów, naród oszczędza jak może.

same gumki kosztuję poniżej 10 zł , a kompletne pióra ponad 40 zł, a czasami też ponad 100 zł.

Wymiana gumek to 5 minut.

95% Polaków się po to schyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie mam pensji prezesa (chociaż trochę ponad średnią zarabiam, ale wycieraczki wymieniam raz do roku? to ile mnie to kosztnie... obecnie mam oryginalne renault założone bo nie skrzypią na szybie i nie przeskakuje guma jak dojdzie do skrajnego punku na szybie i wraca - co np. na wycieraczkach norauto działo się od początku. Cena oryginału po rabacie była o 20 zł większa niż kpl. w norauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym czasie montowałem w swoim autku wycieraczki Champion a w żony Valeo First właśnie. Valeo nie są złe, jednak bardziej trwałe okazały się championy. Teraz przychylam się do opinii niektórych kolegów i zamontuję jakieś dobrej jakości gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą pensją prezesa to lekka przesada. Wydać na wycieraczki raz do roku czy nawet co pół 50 czy nawet 100 zł to chyba nie problem dla posiadacza samochodu. Więcej chyba każdy z nas wydaje na inne "pierdoły" i zachcianki (jak się później często okazuje zbędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kacper69 napisał:

Ja mam wycieraczki  , które mają już 22 miesiące, prawie 90 tys km przebiegu i wcale nie planuję ich wymieniać.

Myślę, że 'przebieg' w przypadku wycieraczek to rzecz wtórna, jeśli w ogóle mierzalna (powinien być w komputerze licznik machnięć :-) ). Przykładowo, ja w Megane II w czasie 90 kkm wymieniłem wycieraczki pewnie z 4-5 razy (średnio co roku). Ale w tym momencie mam już ponad rok (Bosh), więc te 22 m-ce są możliwe. Niemniej, mieszkając i jeżdżąc po Krakowie - nie wiem może przez pyły PM - wycieraczki bardzo szybko się niszczą i >>naprawdę dobrze zbierają<< może przez miesiąc-dwa. Później po prostu zaczynają się pojawiać smugi, których z czasem jest za dużo i wówczas dla mnie to czas na wymianę. A smugi są uciążliwe szczególnie przy czujniku deszczu, który niejednokrotnie uruchamia wycieraczki nadgorliwie (choć porównując MII do MIII - w tej drugiej jest lepiej) i niepotrzebnie zamazuje szybę. Patrząc na to, wymiana gumek nawet co rzeczone wyżej 2 m-ce wcale nie jest taka głupia.

 

PS: jestem typem, który bardzo dużo pryska po szybie (płyny głównie z Lidla - może to niszczy gumki?) i ogólnie lubi mieć czystą szybę i w każdym aucie jakie miałem wycieraczki wytrzymywały podobnie.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kacper69 napisał:

Ja mam wycieraczki  , które mają już 22 miesiące, prawie 90 tys km przebiegu i wcale nie planuję ich wymieniać.

 

Ja kupiłem w tym roku Megane III z 2009 z przebiegiem 93500 i wycieraczki były jeszcze oryginalne, nie wymieniane od nowości, blaszki pordzewiałe, ale zaczęły mazać dopiero przy ok. 95 tys. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!