Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów JH3-142 a JH3-140


Michoxx

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli chyba umierają łożyska w skrzyni i szukając innej na podmianę jak już ta się wysypie trafiłem na skrzynię z Nissana Micry K12 1.5 dCi o numerach JH3-140 wyglądają identycznie (jeśli chodzi o zdjęcia), patrzyłem na sprzęgła i piasty tarcz w Megane II 1.6 i w Micra 1.5 dCi są takie same czyli 20x21,9 i mają po 26 zębów różnica jedynie w rozmiarze tarczy. Wie ktoś może czy ta skrzynia wejdzie do Meganki albo taką wsadził? Patrząc po aukcjach cena kusi za skrzynie JH3-142 trzeba dać koło 800zł a z Micry jak za darmo bo poniżej 200zł spokojnie się dostanie a jeśli jedyną różnicą były by przełożenia to czemu nie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego to podejrzewałem że skrzynia od 1.5 dci będzie miała większe przełożenia i samochód może zrobić się mułowaty, ale zastanawiam się czy fizycznie podejdzie taka skrzynia bez przerabiania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam ten sam problem ,

szukam skrzyni JH3 142 i chcialbym sie dowiedziec na jaka skrzynie mogen ja zamienic? moze to byc NDO 014?

prosze o jakies sugestie tych co ten problem przerabiali.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Temat już co prawda nieco historyczny, jednak z uwagi, że pojawia się zapytanie co jakiś czas napiszę dla potomności.

 

Mam (a w zasadzie żona) Megane II 1.6 16V; 83 KW (113 KM)

Fabryczna skrzynia JH 142.

W sobotę założyłem używkę JH3 183 z Megane II 1.4 16V

Pasuje idealnie.

 

Wyróżnik trzycyfrowy jest oznaczeniem przełożenia jakie zastosowano.

Skrzynie JH3 142 są rzadko spotykane na ryku wtórnym, stąd i cena wysoka.

Jeśli decydujecie się na zmianę na inną skrzynię, ważne by była również z benzyny. Megane II 1.4 i 1.6 mają identyczne bloki więc nie ma problemu z zamianą skrzyni.

 

Uwaga nie stosować skrzyń z Scenica. Tam jest inny wybierak i w miejscu 5 biegu będzie wsteczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawlucy napisał:

 

W sobotę założyłem używkę JH3 183 z Megane II 1.4 16V

No to i ja podgrzeje temat. Niestety też szukam jh3 142 do MII 1.6 16v i mam pytanie czy napewno to było jh3 183? Bo z tego co widzę to taka była montowana w MIII 1.6 16v a w MII 1.4   jh3 105. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpowiadając na pytanie z pierwszego posta (może komuś jeszcze się przyda). Skrzynia jh3-140 pasuje zamiennie ze skrzynią jh3-142. Postanowiłem zaryzykować i przeprowadziłem we własnym zakresie taki zabieg. Co do przełożeń jest delikatna różnica ale moim zdaniem na duży plus, otóż przy wyższych prędkościach są troche niższe obroty. Z ruszaniem nie ma problemu, przyspieszenie bardzo dobre - oczywiście jeżeli tak można powiedzieć przy silniku 1.6:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Są identyczne, różnią się tylko nieznacznie przełożeniem mostu. W 142 wynosi 15/61 a w 105 wynosi 14/59. Przy prędkościach około 120 km/h ta druga będzie około 4-5 km/h wolniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. Często jeżdżę po trasach z prędkościami 130-140 km/h i na tej skrzyni co miałem do tej pory komfort jazdy był średni (wysokie obroty silnika) a zakładając jh3105 wychodzi na to, że obroty silnika muszą być jeszcze wyższe do osiągnięcia tych samych prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!