Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0203 w megane dci 1.5


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Być może chodzi o jego chłodzenie. W MIV jeż też przed akumulatorem i ma specjalny tunel, kanał nawiewu świeżego powietrza. Pewnie aby się nie grzał i kondensatory nie odparowywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 17.10.2020 o 13:58, omega napisał:

Zamelduję się za ok miesiąc no, chyba że (odpukać) coś by się zadziało.

Minęło pół roku i domniemywam, że wszystko w porządku:-D. A mi dzisiaj komputer znów strzelił focha po 28 kkm od ostatniego tego typu zdarzenia . Dłuższa trasa około 200 km i błąd czwartego wtryskiwacza. Zjazd na pobocze, kasowanie błędu komórką i jazda dalej jakby nic się nie wydarzyło. Spalanie poniżej 5 l/100. Korekta na tym wtryskiwaczu prawie idealna - 1,04. Dam mu jeszcze jedną szansę i wymieniam sterownik silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że fajny z Ciebie "chłop" to Ci "oddam" ten sterownik za 100zł. Dla zasady, że nie ma nic darmo. Kupiłem wtedy chyba ze trzy hurtem. Na 100% sprawny i widać, że nie sciachany.. Solidnie je wybierałem. Niestety, są zaprogramowane pod mój samochód, przez co złapały licznik pod 400k km, ale z tym sobie Ty dasz radę. W razie co odezwij się na PRIV, tylko jakoś musiałbyś go z Warszawy lub Radomia odebrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, daję mu jeszcze jedną szansę :mrgreen:. Jeżeli będzie robił fochy co 30 kkm to przynajmniej dwa trzy lata mam spokój. Jedyny plus to to, że ta usterka wymaga tylko zatrzymania się na dwie-trzy minuty dla wykasowania błędu. Jakby coś to odezwę się na PRIV.<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Leży w szufladzie, właśnie patrzyłem, bo już o nim trochę zapomniałem. Jeszcze jeden mam w siedzeniu w samochodzie, chyba więcej ich już nie kupiłem. Ja Ci powiem, że go warto mieć w zapasie, bo tego ot tak, będąc np. daleko na urlopie od ręki nie naprawisz. Chociaż teraz tych "magików" co obsługują K-TAGa już się namnożyło.

ps. nie lepiej Ci się na rower przesiąść przy takich przebiegach? Taniej, a przede wszystkim zdrowiej. Oczywiście, to tak w żartach. Ja już sezon rowerowy otworzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich u mnie w lipcu na trasie dwa razy wyskoczył błąd p0203 pracował na trzech cylindrach zjazd na pobocze zgaszenie samochodu,odczekanie ok 5min odpalenie i brak błędu na desce normalna jazda. Po tygodniu znowu to samo i wizyta na clipie wykasowanie błędu i dziś znów to samo. Proszę o pomoc co zrobić mechanik mówi że może wtrysk , wiązka lub komputer (chyba  sterownik) nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei może ktoś doradzi co zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sterownika, bo i tak prędzej czy później będzie Ci potrzebny. A to jest kupa elektroniki, więc nie ma szans na znalezienie przyczyny w praktyce. Tylko drogą podmiany. Widać, że wchodzą te silniki powoli w okres ok 300k km przebiegu i tak to się z nimi zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom306 napisał:

Proszę o pomoc co zrobić, mechanik mówi że ;

  może wtrysk, wiązka lub komputer (chyba  sterownik)

  nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei,

  może ktoś doradzi co zrobić? 

Zamień wtryskiwacz nr;3 miejscem  -  to się dowiesz ;

   - czy błąd wędruje za wtryskiwaczem,

  -  czy pozostaje w tym samym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, tom306 napisał:

Mechanik mówił że ten wtryskiwacz nr3 ma idealną korektę.

Czy masz wydruk korekt wtryskiwaczy?

Szkoda, że mechanik ;

  - nie przełożył wtrysku,

  - nie przeczyścił styków wtrysku nr;3,

  - nie " przedzwonił " wiązki i styków sterownika, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!