Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0203 w megane dci 1.5


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie silnik tak pracował nierówno po sciągnieciu auta z Francji. odpalałem zimnego i tak delikatnie nierówno pracował wtedy było widać że korekta jednego wtryskiwacza uciekała. I ten wyszedł jako najgorszy na stole probierczym. Potem wystąpił inny problem z szarpaniem ale nie spowodowany już wtryskiwaczami. Ale tamten temat toczy się w innym wątku i tam w najbliższym czasie dam aktualizację bo problem wygląda na rozwiązany.

 

@omega dobrze mówi poruszaj wiązką. Ale pasuje mi to na uszkodzony wtrysk. Jak kiedyś były bąble do pompy paliwa mogło go poptostu przytrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 1.04.2021 o 20:24, aniewa napisał:

mi dzisiaj komputer znów strzelił focha po 28 kkm od ostatniego tego typu zdarzenia . Dłuższa trasa około 200 km i błąd czwartego wtryskiwacza. Zjazd na pobocze, kasowanie błędu komórką i jazda dalej jakby nic się nie wydarzyło

Niestety ponownie problem z obwodem czwartego wtryskiwacza. Kasowanie błędu wystarczało na 1-2 km. Wypiąłem wtyczki ze sterownika silnika i pomierzyłem w szarej wtyczce rezystancję wtryskiwaczy. Wszystkie trzy mają po 210 kΩ a czwarty 120 kΩ. Krótka decyzja-wymiana wtryskiwacza. Zrobiłem około 50 km i wszystko jak na razie ok. Tak, że nie zawsze komputer coś świruje.? Wtryskiwacz miał najlepsze korekty ze wszystkich czterech ale wyskoczył problem ze stosem piezo. Jeszcze tylko muszę wpisać jego kod do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie się uszkodził wtryskiwacz piezzo, ale rezystancję miał tylko ok.1/3 wartości pozostałych. Sterownik na tym nie ucierpiał. Był wtedy duży mróz i nie zdążyłem odjechać od garażu. Też na czwartym cylindrze, ale w silniku Nissana. Na początku myślałem, że to paliwo, ale DDT 2000 wyjaśnił sprawę. Później był miernik. Samochód miał ok. 150 kkm. To rzadkość, ale się zdarza. Dobrze, że Miałeś pod ręką zapasowy wtryskiwacz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, wtryskiwacz musiałem kupić. Aż taki przezorny nie byłem? Musiałem jeszcze przejechać prawie 30 km na trzech garach. Ponad dobę samochód uziemiony ale teraz wszystko gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie padający wtrysk dopadł w dwóch samochodach oba sypały od czasu do czasu błędem "obwód sterowania wtryskiwaczem" i ostatnio oba zaczęły sypać błędami co 20km. Jeden przestał i działa dalej ale mam już wtrysk na podmianę, a drugi miał jednego dnia 190k ohm a na następny dzień błędu nie dało się skasować i miał 30 ohm.

Edytowane przez Michoxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zgłoś to leśniczemu i ponoć jeszcze jakaś opłata się należy.:-D To tak nawiasem, dzisiaj wpisałem nowy kod wtryskiwacza, adaptację cylindra ustawiłem na 0 i po przejechaniu kilkuset  metrów z obrotami ponad 3000 obrotów adaptacja wskoczyła na 1. Korekta wtryskiwacza z 1,3 ustawiła się na fabryczne 1,0. Z początku wtryskiwacz po ustawieniu adaptacji na 0 trochę dziwnie pracował ale po tym powiedzmy kilometrze wszystko jest cacy. Po samej wymianie wtryskiwacza bez zmiany kodów silnik pracował jakbym nic nie zmieniał, było idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!