Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dreq02, ściany grodziowej nie robiłem, tak samo dachu. Tylko drzwi i bagażnik z tylną kanapą. Ale dam sobie rękę uciąć, że po "zamknięciu" całego auta różnica bedzie kolosalna względem fabryki. 

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobnie jak kolega , wyciszyłem drzwi , bagażnik , tylną kanapę , tylne nadkola i muszę przyznać ze robota nie poszła na marne , według mnie i apki na telefonie jest ciszej i przyjemniej.

Pewnie że Maybacha z tego nie zrobimy ale czemu sobie nie uprzyjemnić życia :-)

Przymierzam się jeszcze do wyciszenia przodu ale za cholere nie wiem ja się tam dobrać żeby coś nie połamać , nie znalazłem nigdzie wskazówek jak się dobrać do  przodu tzn. podłoga nadkola i jak najwyżej do deski na grodzi , ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deku, niestety nie mam dostępu do samochodu obecnie. Jestem na drugim końcu Polski na dość długo. Natomiast sprawa jest naprawdę prosta. Każdy dostępny kawałek gołej blachy został dokładnie oklejony matą bitumiczną, potem filcem/pianką. Proste i genialne. Nadkoli nie ruszałem akurat, może kiedyś. Samochód jest już na tyle cichy, że nie chce mi się rozbierać ponownie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kombi wyciszanie klapy bagażnika nie ma sensu. Ja tylko zrobię drzwi pod głośniki. Na pewno by dała komora grodziowa i sufit ale to za ciężkie by się w to bawić. Natomiast trochę dała maska ale nie oryginalną podbitką a robioną z pianek. Poza tym silnik z turbiną i bez pracuje wg mnie lżej a przez to ciszej.

 

Dobry artykuł, że to bez sensu:

http://www.cromo.pl/2015/07/27/jak-wyglada-profesjonalne-wyciszenie-samochodu/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klapie kombi już jakiś filc jest.

Ściągałem (łamiąc przy okazji kilka kołków) z tyłu tapicerkę więc widziałem. Latało mi coś w klapie - okazało się że odkręciła się śrubka trzymająca tylną blendę (plastik w kolorze nadwozia, który stanowi dolną część klapy).

Dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 5.01.2018 o 09:09, lordboss napisał:

Ja mam jeszcze jedną dziwną rzecz, w czasie jazdy słychać w "drzwiach" jak coś się rusza, myślę że to te piankowe zatyczki dziury w drzwiach. żałuję że nie miałem czasu na grzebanie w tym jak wymieniałem boczki na skórzane. do tematu wrócę na wiosnę jak będę montował oświetlenie klamek wewnętrznych i być może coś tam wygłuszę.

Odnośnie drzwi, zauważyłem że w niektórych M III są gumowe uszczelki na felcu drzwi tylnych, myślę że one też dużo mogą wyciszyć 

Miałem coś podobnego jak opisujesz. Sprawdź na zewnątrz czarne zatyczki za klamkami. Ja miałem luźne, wyjąłem i wkleiłem warstwą taśmy żeby ciasno siedziały. Ale za nim do tego doszedłem to chyba z 3 razy tapicere ściągnąłem.

Mi tak wyszło. Powiem szczerze że efekt jest zadowalający, a jak widać to narazie tylko plastikową miche zrobiłem. Na wiosnę robię przednie drzwi wraz z wymianą głośników. Potem tylne drzwi i blachę pod kanapą i nadkola w bagażniku. I powinno być notes. Ale z plastikiem jest utrapienie że względu na głębokie przetłoczenia. Trzeba cierpliwości i się da.

IMG_8476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadkolami w bagażniku się rozczarujesz. Jest tam trochę kabli i modułów że nie ma za bardzo miejsca gdzie to wykleić. Dlaczego wyklejasz praktycznie sam tył? (bagażnik i nadkola tylne) jak silnik masz z przodu i im bliżej silnika zrobisz maty butylowe tym lepiej. A co do tylnej kanapy. Wiesz, że na blachę nakleisz cienką warstwę wygłuszenia. A zobacz, że kanapa to praktycznie sama gąbka o wiele grubsza. Sama kanapa jest już wytłumieniem.

Mi osobiście dużo dało wygłuszenie pierwszej pary drzwi. Efekt był spory. Druga para - efekt był ale mniejszy. Każda kolejna rzecz już da o wiele mniej (granica błędu) a silnika 1,6 i tak nic nie powstrzyma. To już nie będzie sensu. Uważam, że więcej by dało wygłuszenie sufitu. Bo w środku masz sam plastik. A taki dach dobrze by pochłaniał wyższe częstotliwości dźwieku. Ale wiadomo, ze to praktycznie nie realne do zrobienia. Podłoga w środku - przynajmniej przód i gródź w mojej wersji jest jakby z pianko gąbki więc daje radę.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopie trochę temat. Ja zauważyłem ostatnio jak grzebałem w Megance, że jak są te wnęki w bagażniku po bokach jak się ściągnie te elementy bagażnika to na nadkola mam wrzucone z 3cm grube płaty filcu. Najzabawniejsze, że są po prostu wrzucone i niczym nie przyklejone :D ciekawe haka to ma rolę. Jak klapę bagażnika oglądałem to pod plastikiem też mam filc. Raczej zwiększają lekko masę, a nie wygłuszają. Ah Ci Francuzi. Zaznaczę, że mam HB. Najwięcej hałasu dochodzi od uszczelki którą styka się z szybą na krawędzi boczku, a szczególnie to ta uszczelka w ogóle nie dotyka szyby. Gdy docisne boczek ręką to szumy lekko znikają. Jak opuszczę szybę tak z 0.5cm to też szumy znikają bo szybą styka się z uszczelka zbierającą. Chodzi mu o ten element w środku nie na zewnątrz.

16266110799541976084528568081154.jpg

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od siebie dodam, ze w poprzednim samochodzie (Mazda 6 I) wyciszyłem całe auto, nadkola z obu stron, bagażnik, demontaż kokpitu, foteli i podłogi. Dużo dały nadkola, drzwi bardziej car audio poprawiaja, a to szyby akustyczne robią robotę. Natomiast największym zaskoczeniem było wyciszenie rynienki na podszybiu, śmiało mogę powiedzieć, że ograniczyło to hałas silnika o 50%, a ze nie chciało mi się tego robić po wszystkich zabiegach zostawiłem ta robotę chłopakom z car audio zainkasowali jakieś 100zl plus materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega @krzysio290 mnie zainspirował do wygłuszenia podszybia, no i to zrobiłem.

Po demontażu podszybie wyglądało tak, czyli goła blacha i plastik. 

IMG20210911182852.thumb.jpg.471a6f832fff4b42153f736de9bd7ab1.jpg

 

Całość wykleiłem matą butylową 2mm, najszczelniej jak się dało:

IMG20210911190930.thumb.jpg.439774d8cd7ce0d4932bf0ad7b13323b.jpg

 

Na matę wkleiłem piankę kauczukową 6mm:

IMG20210911193329.thumb.jpg.cd8102e28bec28b834eb61a0b734e0a6.jpg

 

Efekt wydaje mi się słyszalny. Dużo mniej słychać silnik. Przy miejskiej jeździe z włączonym radiem w ogóle go nie słychać, a przy prędkościach autostradowych hałas jest dużo mniej męczący. Także, jak ktoś ma wolne 40zł i około 2godziny czasu, to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!