Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzys2263 napisał:

Witam od roku jestem posiadaczem Meganki III z 2009 roku.Moje pytanie do całej obecnej załogi.A mianowicie czy ktoś z was boryka się słabo wyciszony wnętrzem? Tzn.dźwięki przyjeżdżających obok aut?Mokrej asfaltowej drogi?Skrzyoiacym śniegiem pod kołami?Czy to taki urok?Czy w drzwiach powinno być jakieś wyciszenie?Dźwięki z zewnątrz są irytujące i bardzo denerwujące.

Mam takie samo auto i nie uważam, aby było głośne. Skoro słyszysz mokry asfalt to masz kiepskie opony. Opony o poziomie hałasu 68dB są praktycznie niesłyszalne. Olej 2T dolany do paliwa sprawi, że 1.9dci będzie pracował dużo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że w Megankach III jest głośno w środku i nie jeden temat jest o tym, np. ten (znalazłem wyszukując słowo 'mata'):
https://megane.com.pl/topic/33786-wytłumienie-i-uszczlnienie-komory-silnika/

Nie mam zamiaru się z tym oszukiwać ani tuszować tematu ustawianiem radia na 16 czy zwalać na opony (auto mam od nowości i zawsze było głośno).


A jak Laguna to tylko Coupe :-)
 

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Jak dla mnie to z przodu jest dość ok ale jak czasem jadę z tyłu jako pasażer to mam wrażenie jakby w bagażniku nie było podłogi jest faktycznie głośno muszę coś na wiosnę z tym zrobić. Co do opon faktycznie jest ogromna różnica wymieniałem poprzedniej wiosny z fabrycznych Michelinek na Dunlopa jedne z cichszych mają 68dB także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są samochody w klasie naszych meganek o wiele cichsze. Mialem takie więc wiem co mówię, reno się nie przyłożyło i tyle. Zawsze można wyciszyć auto we własnym zakresie, ale ja bym tego nie zrobił. Szkoda kasy i czasu. Można się do tego przyzwyczaić albo auto zmienić na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nie narzekam na głośność, 1.9dci trcohę słychać jak są duże mrozy rano a tak to latam z prędkościami powyżej 139km/h  na autostradach i co prawda szum powietrza jest zauważalny ale nie jest to jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś uważam wyciszenie Megane za masakryczne, ale zaś to auto budżetowe i mam zboczenie bo przesiadłem się z auta klasy D z akustycznymi szybami.

strasznie słychać silnik 1.6 i bardzo słychać wszystko z zewnątrz.

jechałem ostatnio szwagierki GT Line z 1.5 dCi z 2010r i tam było o wiele ciszej, nie wiem czy zmieniły się materiały w ph III czy w GT Line są jakieś dodatkowe wygłuszenia w każdym razie różnica była znaczna.

muszę kupić wygłuszenie maski może trochę poprawi sytuacje i nie będzie słychać aż tak silnika   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordboss na to akurat bym nie liczył. Są gdzieś posty ludzi rozczarowanych samą matą na masce. Jednak trzeba wygłuszyć drzwi i pomiędzy silnikiem a kabiną. No i bagażnik... a i podsufitówkę też by się przydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku tak właśnie myślałem że samo wygłuszenie maski nie wiele da, zaś wygłuszenie grodzi to trochę masakra bo trzeba wywalić cały dywan z auta. A jak już się wywali dywan to pasuje też faktycznie drzwi i bagażnik i sufit. w cholerę roboty i z 500-600zł materiały i co najgorsze to dodatkowe kg dla tego mocarnego silnika 1.6 :P 

był by duży plus, poprawiło by się przy okazji CA bo te standardowe głośniki i radio to jakiś dramat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygłuszyłem samą maskę i jest faktycznie ciszej niżeli na fabrycznym wygłuszeniu, które już zeżarły kuny. Na lato idą w obrót drzwi i myślę, że będzie duża różnica, jak to ktoś tu pisał, wszystko zależy od człowieka, mnie np denerwuje piszczenie komara w nocy podczas zasypiania, a drugiego nie, bo nawet może tego nie usłyszeć itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle że problem wyciszenia nie dotyczy tylko Renault ale też innych marek po prostu tną koszty jak mogą przy tym zależy producentom aut na redukcji masy więc sami widzicie będzie jeszcze gorzej Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!