Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie do użytkowników aut wyposażonych w automatyczny hamulec ręczny (elektromechaniczny). Czy dezaktywujecie go ręcznie przed dłuższym postojem w zimie np. na noc? Czy komuś kiedyś zamarzł? A jeśli tak to jakie były konsekwencje? Ja osobiście dezaktywuję (prewencyjnie) ale chciałbym poznać Wasze zdanie i praktyki w tym temacie. Może nie ma sensu go "zrzucać"?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elektryczne hamulce od prawie 10 lat. W pierwszą zimę w jednym pojeździe dezaktywowałem z komputera, bo się naczytałem głupot. Po mrozach powróciłem do aktywacji i wyskoczył błąd. Nic się nie stało, ale teraz działa tak jak wyszedł z fabryki. Nigdy mi nie zamarzł, ale linki pod gumową osłonką smaruje smarem teflonowym przy każdej zmianie kół .Oś dźwigni również czyszczę powietrzem i pryskam teflonem w sprey'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mam styczność z tym ręcznym i uważam że nie ma się czego bać nie zdarzyło mi się żeby był jakiś problem z zamarzaniem a auto przynajmniej 1/3 miesiąca stoi pod chmurką i nic się nie dzieje także używać i tyle zaciski są dobrze zabezpieczone przed brudem i wodą. Myślę że jeżeli by się go dezaktywowało to efekt był by odwrotny do zamierzonego na wiosnę mogą być jakieś problemy z rozruszaniem systemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomakur napisał:

Myślę że jeżeli by się go dezaktywowało to efekt był by odwrotny do zamierzonego na wiosnę mogą być jakieś problemy z rozruszaniem systemu.

System pracuje cały czas bo przecież po każdym zgadzeniu silnika zaciąga się ręczny. Kiedyś myślałem o wyłączeniu tego clipem ale nie zrobię tego właśnie z uwagi na to, żeby mechanizm pracował. Pytanie zadałem bo gdzieś czytałem (na innym forum), że komuś taki hamulec przymarzł w Sceniku dlatego pytanie na forum Megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet jeżeli to Ciebie pocieszy: samochody z automatycznym ręcznym mam od 11 lat (łącznie 3 szt). W żadnym na zimę nie dezaktywowałem, zgadza się że głównie stoją w garażu, ale jeżdżę także w miejsca gdzie nie mam takiej możliwości i mrozy po 20-27 stopni przeżywały na powietrzu. Żadnego problemu nie miałem, dezaktywować dalej nie zamierzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pizza nie martwię się o to, że mi ręczny zamarznie aczkolwiek chciałem poznać opinię praktyków bo to moje pierwsze auto z automatycznym ręcznym i pierwsza zima przed nami. Dzięki za dotychczasowe wpisy, kolejne też się przydadzą :-) Nie ukrywam, że głównie zależy mi na opinii użytkowników, których auta stoją całe noce pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak chce ale nie piszcie potem "POMOCYYYY KLOCEK MI PRZYMARZŁ DO TARCZY !!!!!!!!!!!!11111111 CO ZROBIĆ", bo tutaj nic nie zrobisz, jedynie opalarka i grzać aż puści lub ognisko. Nie odhamujesz tego awaryjnie i pozostanie czekać do wiosny :D. Na razie i tak się nie zapowiada na zimę stulecia więc nie ma się co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Reasumując przyjąłem strategię, że jak jest mokro i zapowiadają na noc temperaturę na minusie to zrzucam ręczny. Podobnie gdy jest sucho i zapowiadają poniżej -5st.C. W innych przypadkach nic nie robię. Strasznie mnie irytuje sygnał dźwiękowy po otwarciu drzwi kiedy ręczny jest dezaktywowany. Idzie go wyłączyć tak żeby wyświetlał się tylko komunikat na desce? No i jeszcze jedno pytanie. Czy jak pasażer otworzy drzwi przy niezaciągniętym automatycznym ręcznym to też macie sygnał dźwiękowy? U mnie jest. Automatyczny ręczny ma dużo plusów ale wg mnie powinien działać podobnie jak ręczny-ręczny czyli wg woli użytkownika, a nie z przymusu/automatu. W ASO mówili, że musi zaciągać i odpuszczać się często żeby nic się tam nie zacięło, a jakby był zależny od woli użytkownika to mógłby być używany za rzadko. Coś w tym może być.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pbet napisał:

Czy jak pasażer otworzy drzwi przy niezaciągniętym automatycznym ręcznym to też macie sygnał dźwiękowy?

 

Tak. Najbardziej mnie wkurza, jak wyłączam silnik - pasażer otwiera drzwi a ręczny jeszcze nie zdążył się zaciągnąć. Jest pisk przez chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, deku napisał:

Tak. Najbardziej mnie wkurza, jak wyłączam silnik - pasażer otwiera drzwi a ręczny jeszcze nie zdążył się zaciągnąć. Jest pisk przez chwilkę.

O to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!